09 מאי 2010 | 10:42 ~ 12 תגובות | תגובות פייסבוק

מתחממים

מבקרת הקולנוע העצמאי של "סינמטיקל" ראתה השבוע ב"הוט דוקס", אחד הפסטיבלים הבכירים בעולם לקולנוע דוקומנטרי, את "שתיקת הארכיונים" של יעל חרסונסקי ואהדה. הנה ביקורתה. "שתיקת הארכיונים" זכה אתמול בפרס הסרט הזר של הפסטיבל.==============


קיץ 2010 (בקולנוע) יצא רשמית לדרך ביום שישי עם הבכורה האמריקאית של "איירון מן 2 ", וזו הזדמנות מצוינת עבור אולפני הוליווד להתחיל לפמסמם… את קיץ 2011. בשבועיים האחרונים יצאו לא מעט הודעות רשמיות לעיתונים על סרטים שאושרו ושיגיעו למסכים בקיץ הבא. דיוויד פולנד מסכם אותם:


מאי: "ת'ור" (קנת בראנה מביים), "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס 2 ", "שודדי הקאריביים 4 ".

יוני: "קונגו פו פנדה 2 " (דרימוורקס, תלת מימד), "X מן: מחלקה ראשונה" (מתיו ווהן מביים), "גרין לנטרן" ("גרין הורנט" ייצא בתחילת 2011), "מכוניות 2 " (פיקסאר, תלת מימד), "עליית הקופים" – הפריקוול ל"כוכב הקופים" (הפעם עם קופים ממוחשבים).

יולי: "רובוטריקים 3 ", "הארי פוטר" הסופי בהחלט (בתלת מימד), "קפטן אמריקה", "קאובואים וחייזרים" (ג'ון פאברו, שחוגג השבוע את נצחון "איירון מן 2 ", מביים).שלושה סרטים בתלת מימד. שלושה גיבורי על. ומכיוון שב-2010 אני מחכה רק ל"Inception" ול"טרון", אני בזאת מתחיל לחכות ל-2011.============


וגם זה יגיע בקיץ 2011: הפרויקט העד-לפני-רגע-סודי של ג'יי.ג'יי אברמס וסטיבן ספילברג – הראשון כתב ומביים, השני מפיק. הסרט נקרא "סופר 8 " – כנראה לא רימייק למותחן הסנאף של ניקולס קייג' וג'ואל שומאכר – העוסק ב… חיזרים. יאמי. הטיזר הוצמד בסוף השבוע ל"איירון מן 2 " ומיד צולם במאות מצלמות סלולריות ברחבי אמריקה. למשל כאן:

נושאים: בשוטף

12 תגובות ל - “מתחממים”

 1. אריק 9 מאי 2010 ב - 11:00 קישור ישיר

  זה לא היה נדמה רק לי הא ? בטיזר ל-סופר 8, זה אותו הטנדר ואותו זוג פנסי רכב מ-מפגשים מהסוג השלישי. הומאז' מרגש

 2. א. 9 מאי 2010 ב - 11:13 קישור ישיר

  יצא הטריילר החדש וכניראה גם הסופי ל-Inception:
  http://www.youtube.com/watch?v=m4H6R-hN-T4

  I want to go to there!

 3. עמית איצקר 9 מאי 2010 ב - 11:50 קישור ישיר

  זה לא "אקס מן: מחלקה ראשונה" אלא "אקס-מן: כיתה ראשונה" (או מחזור ראשון).
  ו"עליית הקופים" הוא לא ממש פריקוול ל"כוכב הקופים". אין שום קשר כנראה בינו ובין הבזיון של טים ברטון. הוא יותר רימייק של הסרט הרביעי בסאגה המקורית של כוכב הקופים שנקרא "כיבוש כוכב הקופים".

 4. JNH 9 מאי 2010 ב - 11:56 קישור ישיר

  גם אתה התחלת לקרוא לזה "שודדי הפיראטים"? הם לא שודדים שם פיראטים.

  ==============

  רוה לג'.נ.ה: תודה. תיקנתי. פלוס שלל טעויות אחרות.

 5. אוף-טופיק 9 מאי 2010 ב - 16:23 קישור ישיר

  חדשות רעות- לפי האתר של גלובוס מקס, Inception (או בשמו העברי "ההתחלה") יופץ בארץ רק ב-12 לאוגוסט, כמעט חודש שלם אחרי שהוא מופץ באמריקה.

 6. אורן סופר 9 מאי 2010 ב - 17:11 קישור ישיר

  יאיר, אמנם לסינספשן ולטרון יש את מקום הכבוד, אבל האם אתה לא מחכה גם בקוצר רוח לראות את המנה האחרונה של אולפני פיקסאר, "צעצוע של סיפור 3"? אמנם סרט המשך בניגוד לשיטה הרגילה של האולפן, אבל עדיין, כל סרט פיקסאר שווה לציפייה, ובמיוחד סרט עם טריילר טוב כל כך כמו "צעצוע של סיפור 3". חוץ ממנו ומ"אינספשן", אבל, אני מסכים איתך שהקיץ הקרוב דיי יבש.

  וא. – כל הכבוד לרפרנס לרוק 30. אני משתמש בביטוי הזה כל הזמן בעצמי 🙂

 7. פול קרסי 9 מאי 2010 ב - 18:28 קישור ישיר

  המון זעם יש בtheamericanway1776.

 8. איתן 9 מאי 2010 ב - 20:00 קישור ישיר

  דוקאביב, סרט שני

  "אני לא פיליפינה"
  אם לומר את האמת, הלכתי לסרט קצת בלי חשק. מצד אחד זה מעניין, אבל מצד שני, תקציר הסרט כפי שמופיע בתכנייה מבטיח סרט שחופר בכל הצרות שבעולם.
  ובכן – "אני לא פיליפינה" הוא הפתעה נעימה. מדובר בילדה קטנה, ממוצא פיליפיני, המאומצת ע"י עובדת זרה פיליפינית, ומעמדן של שתיהן בפני רשויות החוק הישראליות מעורער.
  יש כאן חומר לסרט מחאה צועק סטייל מייקל מור, אבל יפה עושה הבמאית ענת תל – היא נצמדת יותר אל הסיפור האנושי, ומשתדלת להימנע כמה שיותר מהמחאה. היא יוצרת סרט אינטלגנטי, ללא וויס-אובר, ללא כיתוביות, וללא התערבות אקטיבית של בימוי, ובעצם רק עוקבת אחר שתי הדמויות – האמא והילדה, שתיהן נוגעות ללב, שתיהן מרגשות ומשעשעות.
  יש ב"אני לא פיליפינה" חומר לפצצת רגש, אבל ענת תל נמנעת. יכול היה להיות לה סרט הרבה יותר מרגש, הרבה יותר מטלטל, הרבה יותר מהכל – אבל תל עובדת בסקאלות קטנות, והיא קנתה אותי.

  אגב, את רוב הדברים שכתבתי אפשר להחיל גם על "החיים החדשים שלי", סרט קוריאני שעלה בסוף השבוע האחרון – בהבדל אחד – הקוראני די שיעמם אותי. "אני לא פיליפינה" סרט חביב ונעים.

 9. אורי 1 9 מאי 2010 ב - 20:47 קישור ישיר

  רנן שור תוקף:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1167144.html

  אפשר להבין את האכזבה שרק סרט אחד מהחמישה שנשלחו מטעם "סם שפיגל" התקבל לפסטיבל סרטי הסטודנטים [בתחרות הישראלית], אבל הטיעון ששני שליש מהשופטים התחשבנו באופן אישי עם "סם שפיגל", היא גם אמירה מופרזת וגם חסרת צניעות. זה לא סוד ש"סם שפיגל" הוא מקום מוביל, רב כיבודים ובצדק וגם אם הפעם הוא אינו במרכז העיניינים – לטובת מוסדות קטנים ואנדרדוגיים בהרבה – אפשר הפעם לפרגן. בהקשר לכישלון "הבודדים" [שהיה ראוי להצלחה רבה יותר] אפשר אולי לאבחן שתי סיבות – האחת היא עיתוי לא מוצלח ליציאת הסרט: תחילת ינואר, אחרי שיצאו סרטים יישראלים רבים ברצף [כולל "לבנון" העוסק גם הוא בביקורת על המערכת הצבאית]. שימו לב שמאז "הבודדים" יצאו לפחות חמישה סרטים ישראליים שונים, בעלי פוטנציאל קופתי, אך כולם התרסקו בקופות – בדיוק הפוך מהסרטים המקומיים שיצאו בקיץ.
  הסיבה השנייה היא חוסר בשיווק – הציבור כנראה לא שמע מספיק על הסרט. נראה לי שבתקשורת כבר עכשיו, חודש וחצי לפני יציאתו, סיקרו יותר את "פעם הייתי" של אבי נשר משסיקרו את "הבודדים" סמוך ליציאתו.

 10. אורי 1 9 מאי 2010 ב - 21:33 קישור ישיר

  תגובה לא אחרה לבוא:
  http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,392,209,49251,.aspx

 11. במחשבות 9 מאי 2010 ב - 21:39 קישור ישיר

  גם אם חוט שני של אמת שזור בטענותיו, רנן לא יוצא טוב.

  לפחות על הסרט שלו הוא כן לוקח אחריות.

 12. Tamar Hempstead 7 פברואר 2011 ב - 4:04 קישור ישיר

  This is really interesting. Thanks for posting it. By the looks of the comments, many others think so too.


השאירו תגובה