21 פברואר 2007 | 14:40 ~ 29 תגובות | תגובות פייסבוק

עוד 4 ימים לאוסקרים

למה אתם מחכים? מלאו כבר היום את טופס הימורי האוסקרים של "סינמסקופ". כאמור, פרסים אינם מובטחים אבל אני מניח שאמצא איזשהו צ'ופר לזוכים. ("צ'ופר". הנה מילה בה לא יצא לי להשתמש מאז 1989). ואגב, טופס ניחושי האוסקרים של עין הדג מעוצב יותר יפה משלי, עובד יותר טוב משלי ושאלת שובר השיוויון שלהם יותר מקורית משלי. ויש להם פרסים. לעזאזל.

אם היה לי בית קולנוע… הייתי מארגן מרתון של חמשת הסרטים המועמדים לאוסקר ביום ראשון מ-12 בצהריים עד חצות, ואז בלילה הייתי סוגר שת"פ עם יס או עם הוט ומעביר את הטקס בשידור חי על מסך גדול. כרטיס אחד היה מקנה כניסה לכל היום, ובשבע בבוקר אחרי הטקס מציע ארוחת בבוקר. 36 שעות של פסטיבל אוסקר. אבל אין לי בית קולנוע, רק בלוג. רגע, אבל יש בית קולנוע בארץ שיש לו שת"פ עם יס. אז למה זה לא קורה?

אם יש לכם בלוג, אתם מוזמנים לעזור לי להפיץ הלאה את בשורת אירוע הלייב בלוגינג השני שאקיים כאן ביום ראשון בלילה. בפעם הראשונה שעשיתי את זה, באוסקרים לפני שנה, התוצאה היתה חיננית למדי ולא מעט מקבועי האתר – שהיה אז בן חודשיים בסך הכל – נשארו כאן כל הלילה והפינג-פונג בין הדיווח החי שלי ובין התגובות השוטפות בטוקבקים היה מקסים למדי. מאוד ווב 1.7. הבלוג גדל מאז, והאוסקרים השנה יהיו מרתקים מאוד, אז יהיה מעניין לראות איך הלילה הזה יתפתח. בקיצור, הנה טקסט שאתם מוזמנים להעתיק ולהדביק בבלוגכם:

רוצים לצפות באוסקרים בשידור חי אבל לא רוצים להיות לבד? בואו ביום ראשון בלילה ל-www.www.open-it.co.il/orange בלוג הקולנוע של יאיר רוה לאירוע "אוסקר-לייב-בלוגינג" השני שלו. האתר ילווה את הטקס דקה אחר דקה, פרס אחרי פרס, פאנץ' אחרי פאנץ', בתיאורים (למי שאין טלוויזיה מולו) ובפרשנויות (למי שלא יקלוט בזמן אמת למה זה כזה דרמטי שמרטין סקורסזי זכה או הפסיד באוסקר). ואם אתם ישנים בשעות האלה, היכנסו על הבוקר ל"סינמסקופ" ותוכלו לקרוא דיווח מפורט וכרונולוגי על כל מה שקרה. יותר טוב מהשידור החוזר הערוך והמתורגם. וכדי להגדיל את המתח, המרו לפני השידור החי על הזוכים בטופס המועמדים של הבלוג (אולי גם יהיו פרסים, לא בטוח).

ואם אתם שמים לינק אליי אצלכם, השאירו כאן תגובה עם לינק אליכם.

המועד האחרון להצבעת חברי האקדמיה היה אתמול. הימורי האוסקרים שלי מתפרסמים היום ב"פנאי פלוס", שבוע אחרי שכתבתי אותם. אני מקווה שהם יעלו אחרי הצהריים בוויינט (אם לא, אעלה אותם כאן). אתמול פירסם חזאי האוסקרים טום אוניל שחזאי האוסקרים פיט האמונד מהמר כעת על "בבל" ולא על "מיס סאנשיין הקטנה". הולי שיט, מה קורה כאן. וזה קורה אחרי ששלושה אנשים שאני בקשרי מייל/מסנג'ר איתם הודיעו לי השבוע שהאוסקר הזה יהיה יותר קל לחיזוי ממה שנדמה: סקורסזי זכה בגילדת הבמאים, הוא יזכה בבימוי ו"השתולים" בסרט. בקיצור, אני בעצמי כבר לא יודע מה יקרה. הבו לנו תיקו. וגם דיוויד קאר ב"ניו יורק טיימס" לא יודע מה הולך לקרות. שנה משונה.

ולשאר ענייני היום:

ראיתם את העיצוב החדש של IMDB? אני די שונא אותו.

יש לישראלים עכשיו עוד דרך להיכנס לאוסקרים: להיות הדי.ג'יי של הטקס. מנהג חדש.

הנה דיוויד גויר ממשיך לעוץ עצות בבלוגו למי שרוצה להיות תסריטאי בהוליווד. אני מסכים שאין כאן בשורות חדשות למי שכבר מכיר את ספרי העצות וסיפורי ההצלחה, אבל יש כאן שני דברים יפים: האחד, שגויר – תסריטאי עסוק וסופר מוכשר – לוקח את הזמן לכתוב משהו המיועד למתחילים בעסק, ושהוא מגיב לפונים אליו. זה יפה. והשני, שהוא כותב במידה מרשימה של כנות. גם אם זה גורם לו להישמע קצת מניאק. טקסט נחמד.

אני עדיין משלים פערים מהשבוע המאושפז שלי ורק היום גיליתי לצערי שהאנימטור ריאן לארקין מת השבוע. "ריאן", סרט האנימציה הקצר של כריס למברת שנעשה עליו ושזכה באוסקר, הוא אחד מסרטי האנימציה היפים שראיתי מימיי.

לטובת המבולבלים: שון לוי הוא במאי אמריקאי לא מאוד מוכשר אבל עם חוש לשוברי קופות. דני לוי הוא אותו דבר, רק בגרמנית. שון לוי ביים את "לילה מוטרף במוזיאון" האידיוטי (אך מצחיק לפרקים) שיעלה בארץ בשבוע הבא. דני לוי ביים את הקומדיה "הפיהרר שלי" על היטלר. פרופ' זהר שביט ראתה את הסרט וכתבה עליו בשבוע שעבר ב"הארץ". ובכל זאת, למרות חלחלתה, הסרט מסקרן אותי. מה גורם לבמאי יהודי לעשות פארסה על היטלר? יכול להיות שיש שם איזשהו מימד סאטירי שבני דורה של שביט מחמיצים וממהרים להזדעזע ממנו, או שלוי הנ"ל הוא סתם פרובוקטור שיודע לחלוב מיליוני יורו מהגרמנים כשהוא מתחבר לאנטישמיות שלהם? בקיצור: הביאו לנו הסרט.

29 תגובות ל - “עוד 4 ימים לאוסקרים”

 1. אודי 21 פברואר 2007 ב - 15:25 קישור ישיר

  לינק נוסף לסרט האנימציה המדובר (הלינק שלך, יאיר, היה קצת כבד על המחשב שלי):

 2. דן 21 פברואר 2007 ב - 15:55 קישור ישיר

  ניסיתי למלא את טופס האוסקר אתמול בלילה, אבל אחרי ששלחתי לא התקבלה שום הודעה על כך שהטופס נקלט. האם בכלל צריכה להיות הודעה? ראיתי רק דף לבן :-(.

  "צ'ופר" באמת מעלה זכרונות. עכשיו רק צריך להדביק מדבקה בה כתוב -האוסקר הוא "משהו".

 3. סטיבי 21 פברואר 2007 ב - 16:04 קישור ישיר

  ריאן לארקין

  (נ.ב. גם אני לא בעד העיצוב החדש של IMDB. לשינוי הקודם שלהם לקח לי שתי שניות להתרגל, לחדש עדיין לא התרגלתי, ואני עובדת עם האתר הזה כל הזמן)

 4. יוני 21 פברואר 2007 ב - 16:15 קישור ישיר

  אני היחיד שמאוד אבל מאוד רוצה "שמיס סאנשיין הקטנה" ייקח כי הגיע הזמן שקומדיה טובה תזכה באוסקר.
  ולא אכפת לי מה אומרים זה היה סרט נהדר!!!!(5/5)

 5. הפינגווין 21 פברואר 2007 ב - 17:18 קישור ישיר

  גם אני רוצה שמיס סאנשיין יקח, לא כי זו קומדיה, אלא כי זה פשוט סרט מקסים בעיני ויהיה נחמד אם אני והאקדמיה נסכים מדי פעם. מה שאני לא מבין זה איך לפני שבוע וחצי, בבל עוד היה הסרט שיותר מדי אנשים שונאים מכדי להעניק לו את הפרס ועכשיו, הוא פתאום מוביל בהימורים האחרונים.

 6. יוני 21 פברואר 2007 ב - 17:41 קישור ישיר

  לפינגווין אני מסכים עם כל מילה אנשים פשוט צבועים הסרט מקבל הרבה מועמדויות ותמיכה מרוג'רט אברט ופיתאום כולם אוהבים אותו תבחרו צד!!!

  ואני גם מסכים בקשר ל"מיס סאנשיין"!

 7. ליאור 21 פברואר 2007 ב - 18:15 קישור ישיר

  העיצוב החדש של IMDB נעשה בין השאר כי אנשים לא קישרו שהפרטים בצד שמאל של הדף קשורים לפרטי הסרט שבמרכזו, אז עשו הכל באותו צבע (והקטינו את הפונטים לרמה שצריך זכוכית מגדלת).
  מצד שני, שינוי זה תמיד דבר שקשה לקבל (לי במיוחד). אז אולי רק צריך להתרגל. אבל השורה התחתונה היא ששינו את העיצוב בשביל אותם אנשים שלא נוהגים להיכנס לימד"ב באופן קבוע. זה קצת מעצבן.

 8. ברווז גומי 21 פברואר 2007 ב - 18:27 קישור ישיר

  רוה, אל תקח ללב. לעין הדג יש ניסיון של כמה שנים עלייך. יהיה בסדר.

  רוה לברווז: ניסיון באינטרנט. נראה אותם לוקחים אותי בניסיון בדפוס.

 9. עידן 21 פברואר 2007 ב - 19:08 קישור ישיר

  אם הבבונית מדרימגירלז זוכה באוסקר במקום קייט בלנשט או אביגייל ברסלין או היפנית והמקסיקנית מבבל אני גמרתי עם האקדמיה!

 10. היפנית 21 פברואר 2007 ב - 19:36 קישור ישיר

  יאיר, לנפנף בניסיון בפרינט זה כזה חסר ערך. כמו הקבצנים שאגרו מתחת לבלטות מאות אלפי לירות, אבל אופס, עברנו לשקלים, ועוד חדשים.

  רוה ליפנית: ניסיון בפרינט, כמו גם אותן שטרות לירות חסרות ערך, עוד יעשו קאמבק. רק צריך סבלנות של איזה מילניום או שניים.

 11. יצחק שיזגל 21 פברואר 2007 ב - 20:20 קישור ישיר

  עד מתי ניתן לשלוח טפסים?

 12. גיאחה 21 פברואר 2007 ב - 20:29 קישור ישיר

  מקומך מובטח ב"עיקר החדשות" של העונג שבת הקרוב!

 13. ט.ל. 21 פברואר 2007 ב - 21:25 קישור ישיר

  יאיר, כריס לנדרת', ולא כפי שנכתב…

 14. מיקי לוי 21 פברואר 2007 ב - 22:52 קישור ישיר

  הנה משהו שתמיד העסיק אותי בקשר לשאלונים כמו אלו של האוסקר – מצביעים בשביל הפייבוריטס או בשביל מי שאנחנו חושבים שיזכה?

 15. VAN ERIK 22 פברואר 2007 ב - 1:31 קישור ישיר

  לברווז
  אומנם לעין הדג יש נסיון אבל בזמן האחרון הוא אינו מורגש

 16. נונין 22 פברואר 2007 ב - 1:32 קישור ישיר

  מקווה להישאר ער ללייב בלוגינג של האוסקר. בכל מקרה לינקקתי אליך כאן:

 17. ענבל קידר 22 פברואר 2007 ב - 3:30 קישור ישיר

  אני לא מאמינה שכתבת טקסט שמכיל את צורת הציווי הערסו-אינטרנטית "כנסו" ואז הדגשת אותו והזמנת את קוראיך לשכפל אותו ברחבי הרשת. אני לא מאמינה שעד שראיתי את זה אנשים אכן הפיצו אותו. יום אחד תוכחד סופית צורת הציווי של בניין נפעל (אמהות יאמרו לילדיהן בטון מרגיע "רדמו, חמודים"; ורדה רזיאל-ז'קונט תייעץ לנשים "פרדי ממנו לפני שיהיה מאוחר מדי"; קמפיינים נגד תאונות יצוו "זהרו בכביש"), ואז בלשני העתיד יגלו שזה קרה בגלל בלוגרים משכילים-לכאורה כמוך, שראו "כנסו" בכל כך הרבה אתרים ישראליים, עד שהם הפסיקו לשמוע כמה זה נורא והתחילו לשכפל את הטעות.

  רוה לענבל: אני לא מאמין שאת גוערת בי בפומבי. זה כל כך משפיל. אבל האמת, מגיע לי. את לא הראשונה שמעירה לי על זה ואכן מדובר בבאג מוחי די מצער. מצד שני, אם זו הדרך שלי להיכנס לספרי ההיסטוריה הרי שזו אולי לא דרך רעה כל כך (עדיפה על כיבוש, רדיפה וניצול, לא?). הנה, אני מתקן. בלוגרים: תקנו גם אתם. ואז רדמו.

 18. ברווז גומי 22 פברואר 2007 ב - 11:24 קישור ישיר

  ברווז לרוה ולואן אריק: ניסיון בהכנת טופס הימורים מקוון לקראת האוסקר.

 19. ג'וני 22 פברואר 2007 ב - 13:30 קישור ישיר

  אותי מעניין לדעת איך זה שבין הסרטים המועמדים לאוסקר יש סרט בשם West Bank Story המועמד לסרט הקצר הטוב ביותר, ואף אחד בארץ לא מציין בקולי קולות את העובדה שחצי מה-CAST של הסרט הם ישראלים?
  זה די מדהים ההתעלמות הזאת. למה? כי לא מדובר כאן באקי אבני??

 20. אסף רזון 25 פברואר 2007 ב - 17:39 קישור ישיר

  ענבל אפשר להתחתן איתך?

  מצטער יאיר, היא נזפה בך פחות מנומס ממני אבל כתוב בצורה טובה הרבה יותר. ככותב מקצועי אתה בטוח יכול להעריך זאת…

 21. speech autism 16 ינואר 2011 ב - 22:08 קישור ישיר

  In my opinion it is a truely good perspective. I meet individuals who rather say what they suppose others want to hear. Good and well written! I will return to your site without a doubt!

 22. darmowe filmy 16 ינואר 2011 ב - 22:58 קישור ישיר

  Peculiar this post is totaly unrelated to what I was searching google for, but it used to be listed at the first page. I guess your doing one thing proper if Google likes you sufficient to put you on the first page of a non related search.

 23. Parker Karban 18 ינואר 2011 ב - 0:28 קישור ישיר

  You completed certain good points there. I did searching on the subject matter and found most persons will go together with your blog

 24. Thanh Porteus 21 ינואר 2011 ב - 15:51 קישור ישיר

  Very efficiently written article. It will be useful to anyone who employess it, as well as me. Keep up the good work – can’r wait to read more posts.

 25. porno za darmo 21 ינואר 2011 ב - 18:34 קישור ישיר

  Find and pick some good things from you and it helps me to solve a problem, thanks. – Kris

 26. MLM Secrets 4 פברואר 2011 ב - 14:44 קישור ישיר

  I’d want to thank you for the particular efforts you have created in writing this publish.

 27. wpolscemamymocneseo 5 פברואר 2011 ב - 21:39 קישור ישיר

  Seo tournament from Germany


השאירו תגובה