18 אוגוסט 2010 | 13:13 ~ 20 תגובות | תגובות פייסבוק

עולה הרגל

אני שוב ושוב אומר לכם, אם אתם לא עוקבים אחרי בטוויטר אתם מפסידים כמעט חצי מחוויית סינמסקופ. כך, למשל, ב-6 באוגוסט נחה עליי השכינה וכתבתי בטוויטר: "האם כבר אפשר להמר בקול רם ש'סקוט פילגרים' יפתח את פסטיבל אייקון בסוכות?". ואתמול שמעתי שמועה מאנשים שמכירים אנשים אחרים שכנראה קלעתי בול. ויותר משאני מבסוט מיכולת ההימור שלי, אני מבסוט כפליים מכך שנזכה סוף סוף לראות סרט של אדגר רייט על מסך גדול בארץ. ועוד את "סקוט פילגרים", שהכנסותיו הלא-מספקות בסוף השבוע הראשון לצאתו באמריקה גרמו לפרנואידים שבינינו לחשוש שמא גם הסרט הזה, כמו "מת על המתים" ו"שוטרים לוהטים", יגנז בארץ. אז נראה שאייקון יגאל אותו. רישמו לפניכם: 23 בספטמבר, מוצאי סוכות, "סקוט פילגרים" בסינמטק תל אביב. הידד!==========


ועוד צדק שנעשה: מהשבוע "צעצוע של סיפור 3 " הוא סרט האנימציה הקופתי ביותר בכל הזמנים (בעולם). הסרט הכניס בעולם 940 מיליון דולר ועקף את "שרק 2 ", מחזיק השיא הקודם. בארצות הברית הוא עדיין מאחורי "שרק 2 ", אבל מצד שני וא מהשבוע הסרט הראשון שחוצה בשנת 2010 את קו 400 מיליון הדולר בהכנסות.ואם חיבבתם את "צעצוע של סיפור 3 " ובוודאי תחבבו את העובדה שלי אונקריץ', במאי הסרט, עונה לשאלותיכם על הסרט.=============


אפרופו אנימציה: פסטיבל אנימיקס מתקיים השבוע בסינמטק תל אביב וטל לוטן, בבלוג האנימציה, עושה שם סדר וממליצה מה לראות בימים הקרובים. היא גם סיפקה המלצות לאתמול, אבל פיספסתי.


================


בול בזמן: חברת קריטריון הוציאה באחרונה גרסאות בלו-ריי שאמורות להיות מרהיבות לשניים מהסרטים הכי יפים של מייקל פאוול ואמריק פרסבורגר: "נעליים אדומות" (שהוקרן גם בפסטיבל ירושלים האחרון) ו"נרקיס שחור". והנה, רגע לפני שהוא פותח את פסטיבל ונציה, מצגיע הטריילר לסרט החדש של דארן ארונופסקי, שנראה כמו היתוך של שני הסרטים האלה יחד, לא? אפילו שמו, "ברבור שחור", נראה סוחב לשם.


============


ואפרופו פסטיבל ונציה: מה דעתכם שזוכה פסטיבל ונציה של שנה שעברה ישלח עדכונים וצילומים וחוויות מהפסטיבל השנה בלעדית ל"סינמסקופ"? שיחוק, אה? ובכן, יש סיכוי. אני אופטימי.

נושאים: בשוטף

20 תגובות ל - “עולה הרגל”

 1. סטיבי 18 אוגוסט 2010 ב - 13:28 קישור ישיר

  גאולה זה קצת מוגזם. מאחר שיש עותק פילם של הסרט בארץ, היה סביר שהוא יוקרן איפשהו, ואייקון, כפי שכבר כתבת, הוא הכתובת המובנת מאליה (בייחוד בהתחשב בכך שהסרט הוקרן לאנשי הפסטיבל שאחראים על דברים כאלה). אבל הקרנה חד פעמית במסגרת הפסטיבל (אולי לא חד-, אבל באותו אולם) זה קצת חבל, כי הסרט ראוי ליותר מהמסך ומערכת הסאונד שיש בסינמטק תל אביב.

 2. טל לוטן 18 אוגוסט 2010 ב - 13:46 קישור ישיר

  בלינק השני של ההמלצות לאנימיקס (גם בניק לינק) – יש גם את ההמלצות להיום, כך שלא פספסת כלל… 🙂

 3. (יובל) 18 אוגוסט 2010 ב - 13:50 קישור ישיר

  "ברבור שחור" נראה פריק-שואו אמיתי.

 4. עמית איצקר 18 אוגוסט 2010 ב - 15:29 קישור ישיר

  "ברבור שחור" נראה מאכזב מאוד עם טוויסט צפוי ביותר. אתם יודעים הרי איך זה ייגמר.

  ==============

  רוה לעמית: אני אפילו לא יודע איך זה מתחיל.

 5. שי 18 אוגוסט 2010 ב - 15:59 קישור ישיר

  אתר "סרט" טוען שסקוט פילגרים כן יעלה למסכים בארץ… לסמוך עליהם או לא?

 6. מישהו 18 אוגוסט 2010 ב - 16:44 קישור ישיר

  ברבור שחור נראה כמו יצירה מופרעת לחלוטין. איזה כיף דארן חזר להשתולל

 7. bnh 18 אוגוסט 2010 ב - 16:47 קישור ישיר

  כן, עמית, בוא והאר בפנינו כיצד הסרט ייגמר ע"פ החומר שראית בטריילר.

 8. תולעת סרטים 18 אוגוסט 2010 ב - 18:20 קישור ישיר

  רגע, אז "סקוט פילגרים" יצא להקרנות מסחריות בארץ בנוסף להקרנה באייקון או שלא?

 9. סטיבי 18 אוגוסט 2010 ב - 18:40 קישור ישיר

  לחובבי המספרים, ההפצה והיח"צ ו/או אוסטרליה:
  http://www.encoremagazine.com.au/universal-aimc-4192

 10. סטיבי 18 אוגוסט 2010 ב - 18:41 קישור ישיר

  והלינק לסרטים החדשים שלהם:
  http://www.encoremagazine.com.au/proyas-and-hogan-to-shoot-in-australia-4230

 11. אלון רוזנבלום 18 אוגוסט 2010 ב - 23:16 קישור ישיר

  אחרי שיחה עם אנשי יחסי הציבור של הסרט בארץ נודע לי שהסרט אכן ייצא להקרנות מסחריות ממש בסמוך להקרנתו באייקון. 🙂

  כמובן שמכיוון שאנחנו בישראל אני חייב לסייג את הדברים ולהוסיף, נכון לכתיבת שורות אלו, כי מחר יכולים לקום מחליטי ההחלטות ולשנות את דעתם 🙂 או 🙁

 12. אלון רוזנבלום 18 אוגוסט 2010 ב - 23:16 קישור ישיר

  אה…הסרט המדובר הוא כמובן "סקוט פילגרים".. סורי שלא הייתי מספיק ברור

 13. רונן 19 אוגוסט 2010 ב - 0:46 קישור ישיר

  'ברבור שחור', עד שלא יוכח אחרת, נראה מאכזב מאוד. סיפור של סרט אימה פסיכולוגי סטנדרטי. מקווה שדארן יעשה מזה יותר.

 14. לקטור 19 אוגוסט 2010 ב - 0:49 קישור ישיר

  נראה אחלה טרילר. בלי רובטריקים. סתם סיפור מפחיד. מסקרן.

 15. עמית איצקר 19 אוגוסט 2010 ב - 7:42 קישור ישיר

  לפי מה שזה נראה, נטלי פורטמן היא כמובן קצת טרלללה בסרט וזה כולל את זה שמילה קוניס היא יציר דמיונה. תזכרו איפה קראתם את זה קודם.

 16. איתן 19 אוגוסט 2010 ב - 9:32 קישור ישיר

  קצרצרים:

  1. הטריילר ל"ברבור שחור" נראה לי נפלא. להרגשתי, הוא מושך לכיוון של "מלהולנד דרייב", כך שלא כל כך ברור לי מה קורה שם בדיוק, ואולי לא צריך. אני מאוד מסוקרן.
  2. אז לא אהבת את "חיים בזמן מלחמה", יאיר? טוב, נו…אתה לא ממש אוהב את הבמאי הזה. לא נורא. אני כן אהבתי, אם כי הרגשתי שהוא ממחזר את עצמו יותר מדי. ועדיין, מאוד שווה צפיה.
  3. מצד שני, חירבת לי את מצב הרוח עם הירידה שלך על "נערה עם קעקוע דרקון", שאני מחכה לו כבר כמה חודשים. לוחות ההפצה מגלים שבאוקטובר ודצמבר אמורים לעלות בארץ חלקים 2 ו-3 של הטרילוגיה. מה, לא כדאי בכלל?
  4. כן, ראיתי השבוע סרט אחד שסגר את שבוע הקולנוע הברזילאי (המאוד לא מוצלח). לא שווה לבזבז עליו מילים. אבל בשבוע הבא מתחיל שבוע קולנוע צ'כי. וצ'כים אני מאוד מסמפט. ראית משהו מהמבחר המוצע? המלצות? אזהרות?
  5. אפרופו קולנוע צ'כי: לפי Ynet, בפסטיבל חיפה יוקרן "קוקי", של יאן סווראק ("קוליה"). ראיתי בקארלובי וארי. סרט חמוד ומומלץ מאוד. וגם מאוד כדאי לבדוק אם יש תרגום לעברית, ואם כן, להביא את הילדים.
  6. היום, "המשוטט" בסינמטק הרצליה. טרם ראיתי. אני אראה היום. ואחרי "המשוטט" יוקרן סרט ספרדי מאוד מצחיק שנקרא "הפשע ה(לא) מושלם". מאוד מומלץ. ולבמאי, אלכס דה לה איגלסיה, יש סרט חדש בונציה הקרוב (ומשום מה, סרטו הקודם, שהיה נסיון כושל לפרוץ לשוק הבינלאומי, מקבל הפצה בקרוב בארה"ב. אלייז'ה ווד, ג'ון הרט, ולאונור ווטלינג לא מצילים את "רציחות אוקספורד" משעמום)

  סופ"ש טוב.

 17. מאיה 23 אוגוסט 2010 ב - 9:39 קישור ישיר

  סקוט פילגרים הוא הסרט הכי כיפי שיצא לי לראות השנה. קצת מזכיר את קיק-אס, אבל תכל'ס הוא וקיק אס (יחד עם זומבילנד, לדעתי) יוצרים מעין ז'אנר חדש משל עצמם: סרטי נעורים אולטרה-פוסט-מודרניסטים(?). הסרט חד, שנון, ורווי בבדיחות חנונים של שנות ה80. מומלץ ביותר.
  (השותף ההומו של מייקל סרה לגמרי גונב את ההופעה)

 18. Alline Gudaitis 26 אוקטובר 2010 ב - 3:13 קישור ישיר

  I am frequently interested in somebody to alternative articles and reviews together with, I'm a university student and have a blog site here on our campus website. The topic of your respective weblog and writting fashion would likely go great in some of my category's, inform me if you're up for this.

 19. Tiny Aina 4 פברואר 2011 ב - 4:29 קישור ישיר

  Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

 20. Corey Wollner 7 פברואר 2011 ב - 4:05 קישור ישיר

  Hey how are you doing? I just wanted to stop by and say that it's been a pleasure reading your blog. I have bookmarked your website so that I can come back & read more in the future as well. plz do keep up the quality writing


השאירו תגובה