26 אפריל 2007 | 20:48 ~ 15 תגובות | תגובות פייסבוק

מלכת העכביש

ארבע הערות ספיידרמניות:

1. נראה לי שארים טלפון לעידן וילנצ'יק ונלך הערב לטיול על שפת הים בו נוכל לייבב בצוותא על כך שכל המבקרים המניאקים הולכים הערב ל"ספיידרמן 3" ביס פלאנט ורק אותנו לא הזמינו.

2. אהיה סקרן לראות האם כל אנשי התקשורת שיגיעו הערב להקרנה יצליחו לעמוד בקיום האמברגו שמכתיבים מפיצי הסרט.

3. כמו שאני אוהב את זה: באתר של יס פלאנט כבר אפשר לקנות כרטיסים ליום הבכורה בעוד שבוע. מ-14:00 עד חצות יש הקרנה בכל שעה. כמו באמריקה. ואני מצוי בדילמה: מצד אחד, אני רוצה לראות את הסרט בהקרנתו הראשונה בארץ, כדי שבערב המוקדם כבר אוכל להעלות כאן ביקורת על הסרט. אבל ההקרנה הראשונה ב-14:00 מוצגת באולם 4. אולם 6, האולם הכי גדול ביס פלאנט, מקרין את הסרט רק בהקרנה השלישית, ב-16:00. לא יודע האם לחכות לאולם הגדול או להסתפק באולם הקטן יותר.

4. בשעה האחרונה אני מסמס לכל העיתונאים בזכרונות הסלולריים שלי להבין מי מהם יסמס לי ביקורת על הסרט ביציאה מההקרנה. הייתי בטוח שכולם ישעטו לכיוון ההקרנה. להפתעתי רובם אכן הוזמנו אך הם לא הולכים. חלקם לא יכולים. מאה אחוזים מכל הבנות העיתונאיות ששאלתי ענו שהסרט פשוט לא מעניין אותן. בכל אופן: מי שרואה ורוצה לספר איך היה. זה המקום.

נושאים: כללי

15 תגובות ל - “מלכת העכביש”

 1. יובל 26 אפריל 2007 ב - 20:59 קישור ישיר

  שלא יהיה לך ספק בכלל ותלך בשעה ארבע. העוד שעתיים האלה באמת לא ישנו, אבל האולם… אין מה להשוות.
  יש מצב אגב שאם זה ככה אולי נפגש בקולנוע…

 2. זיו 26 אפריל 2007 ב - 21:53 קישור ישיר

  לא כיף לראות סרט באמצע היום (או לפחות זה מה שאני אמשיך להגיד לעצמי כי אין לי ברירה אלא לראות אותו בערב) בכל אופן – אחלה דרך לקדם hype!

 3. אהוד 26 אפריל 2007 ב - 22:11 קישור ישיר

  הנה פתרון, אך שיגרום לך לעבוד יותר. לך להקרנה של 2 עם לפטופ (יש קליטה בתוך חלק מהאולמות או לפחות במסדרון לרשתות של מקדונלדס ושל טל בייגלס). תקתק ביקורת ראשונית מהירה, כנס להקרנה של 4, תראה את הסרט עוד פעם כמו בן אדם, ותעבה את הביקורת הקודמת בנחת.

  בהתחשב בזה שאורך הסרט הוא 140 דקות, תצטרך גם מכונת זמן, אבל אני בטוח שאפשר לארגן משהו עד שבוע הבא.

 4. איתי 26 אפריל 2007 ב - 22:45 קישור ישיר

  לא צריך להשתגע בגלל ביקורת. העיקר לראות את הסרט כמה נוח יותר שאפשר ולהנות מהחוויה ולא לראות מהר ולא נוח אבל לכתוב ביקורת מהר יותר!

 5. דן 27 אפריל 2007 ב - 0:43 קישור ישיר

  דווקא באולם 6 עדיין לא יצא לי להיות, אבל אין במקרה הקרנת צהריים לסרט ברב חן 1, שהוא עדיין האולם האהוב עליי? לדעתי, בכל מקרה, שעתיים לא יעשו הבדל גדול, בטח שלא אם תכתוב ישר אחרי ההקרנה. חוצמזה, יש לי הרגשה שאפילו מבקרים שכן הלכו לסרט הערב יכתבו עליו לפני יום ראשון.
  ולפני שכל הביקורות על ספיידרמן יעלו כאן, אני אתן את שני הסנטים שלי על "עדות שבורה", שמוקרן מהיום ב"גת" (וספק אם הייתי הולך אליו אם היה מוקרן בכל קולנוע אחר). דרמת מתח די שגרתית אבל משוחקת היטב, במיוחד ע"י ריאן גוסלינג שקיבל דמות יהירה וקצת יותר מעניינת מרוב עורכי הדין חדורי המוטיבציה הרגילים. אנטוני הופקינס נראה מבסוט מעצמו כרגיל, אבל לא מחדש הרבה, והסרט נראה לפעמים כמו שילוב של שתיקת הכבשים ודרקון אדום עם פחד ראשוני (סרט מוקדם יותר של גרגורי הובליט, הבמאי). אין סיכוי שאני זוכר משהו מהסרט הזה מחר, אבל הוא העביר שעתיים סבירות בהחלט. מה שנקרא אחלה יומית.

 6. עדן 27 אפריל 2007 ב - 0:44 קישור ישיר

  היה בסדר עד לא משהו. "ספיידרמן 3" הוא סרט נפוח וארוך מדי עם יותר מדי עלילות ורעים שמזכיר מהבחינה הזו גם את "שודדי הקאריביים 2" וגם את "באטמן לנצח". קטעי האקשן בו מבריקים ומופלאים אבל כל רגע חסר אקשן בסרט נוטה בד"כ להיות משעמם או סנטימנטלי עד כדי גיחוך. אבל מצד שני, אני גם לא חיבבתי במיוחד את השניים הקודמים אז מה אני יודע…

 7. חן חן 27 אפריל 2007 ב - 0:45 קישור ישיר

  האפקטים המרהיבים, האזכורים העדינים אך המצמררים ל9/11, רבדים פסיכולוגים כה מורכבים עד שגם לאקאן ופרויד היו מתקשים לעכל אותם, שני רשעים עסיסים ומוצלחים להפליא, והבת של רון הווארד בשיער בלונדיני – בזכות כל אלה "ספיידרמן" 3 הוא סרט גאוני

 8. רתם 27 אפריל 2007 ב - 0:52 קישור ישיר

  יש ב"ספיידרמן 3" יותר מדי עלילות ויותר מדי סנטימנטליות מביכה, אבל מצד שני הוירטואוזיות של הבימוי, המורכבות הפסיכולוגית (היחסית) והרעים המעולים הופכים אותו לסרט הכי מהנה בסדרה עד כה. ההשוואה הכי טובה היא לסרטים של שפילברג בשנים האחרונות – קולנוע ברמת על, שנפגם בגלל קיטש אינפנטילי קשה מנשוא.

 9. אורון 27 אפריל 2007 ב - 0:52 קישור ישיר

  אוקיי הנה זה בא – חזרתי עכשיו מספיידרמן 3…
  טוב האמת שזה לא בא, אין סיכוי שיאיר יחשיב את דעתי.
  אז אני אתייחס רק להערות ספיידרמניות 1-3 בנקודות, ולא בהכרח בסדר מסויים או הגיוני:
  האמת שהבריזו לי, ומצאתי את עצמי עם כרטיס ספייר, אבל בלי ההזמנה הזוגית עצמה… סיפור ארוך.
  בחיים לא ראיתי כל-כך הרבה אנשים ב"הקרנת עיתונאים". אנ לא כזה ותיק, אבל בכל זאת.
  בעניין ההתלבטות – ללא ההזמנה חיכיתי המון כדי להיכנס לאולם 6. אבל לא נכנסתי. פתחו גם את 5! והוא היה מפוצץ לחלוטין! כך שאני לא יודע איזה סרט הם ראו ב-6, אבל כולם מאוד רצו להיכנס דווקא לשם. אם זה מקל על הבחירה שלך, יאיר.
  בעניין האמברגו, היה די מטורף. אסרו על הכנסת מכשירים סלולריים בעלי יכולות צילומיות (כנראה שהנוקיה K800i שלי לא נחשב…), ומפלס הלחץ היה מאוד לא ריאלי יחסית לנסיבות.

  אז בכל זאת כמה מילים על הסרט?
  נמאס לי להיות הורס מסיבות. אז אומר כך – מי שאהב את 2, יתחרפן לטובה מ-3. נדמה לי. את החרם אני לא אשבור, אבל אני מוכן לספק לבלוג הזה דעה קצת יותר מנומקת, אם יש לה ביקוש, אחרי כמה שעות שינה הגונות.

  אבל אני חייב לספר משהו לפני כן. העזתי וכתבתי ביקורת טרם ראיתי את הסרט. אני מאוד מאוכזב לומר שהביקורת הזו יכולה לעלות כבר מחר מבחינתי, בלי הרבה שינויים…

 10. רני 27 אפריל 2007 ב - 1:39 קישור ישיר

  אולם 6 עדיף כמובן, אבל אולם 4 הוא אולם גדול מאד בפני עצמו, עם מסך גדול ורחב ובהחלט ניתן לצפות בו בסרט ולא להפסיד דבר מבחינת הספקטאקל. מצד שני, כיון שהביקורת הראשונה מיועדת לאתר הרי שתוכל להתחיל לתקתק אותה כבר ב 18:40 בערך, ולהעלות אותה לאתר כבר בסביבות 20:00 או 20:30 ביום ההקרנה הראשון. זה עדיין בסדר גמור.

 11. assafTV 27 אפריל 2007 ב - 11:19 קישור ישיר

  חכה לאולם 6. עקב כמות האנשים פתחו אולם נוסף בהקרנה, אולם 5. לא אמור להיות סראונד בכל האולמות? כי אני לא הרגשתי סראונד באולם 5. סטריאו ותו לא. גם אלו שהייתי עמם לא הרגישו בשום סראונד. מבחינת האולם והמסך לא נרשמה אכזבה. באשר לאיכות הסרט – אני מהנהנים.

 12. דובי ג. 27 אפריל 2007 ב - 12:53 קישור ישיר

  הייתי באולם 4 – גם הוא אולם מצוין עם מסך ענק וסראונד כמו שצריך. לדעתי מאד דומה לאולם 6 מבחינת הגודל והסאונד.
  אבל באמת שהשעתיים האלה לא כל כך משנות….

 13. רתם 27 אפריל 2007 ב - 14:57 קישור ישיר

  לגבי הסראונד – גם באולם 6 הסאונד היה מאכזב להפליא. מהמקרים שעושה רושם שהמקרין שכח ללחוץ על איזה כפתור. האמת היא שאתמול זאת הייתה מבחינתי החוויה הכי מאכזבת עד היום ביס פלאנט. לרוב – האולמות שם ממש מצטיינים בסאונד, אתמול באמת הייתה תחושה של סטראו וגם הווליום היה נמוך להפליא.

 14. רון 27 אפריל 2007 ב - 18:27 קישור ישיר

  יאיר, כמה דברים בקשר למה שאורון כתב בתגובה מס' 9:
  1. ספיידרמן 3 הוא סרט רע. רע רע רע. קיטש מהסוג הגרוע ביותר ולכאורה-מודע-לעצמו. ספיידרמן בתור ילד emo? נו באמת.
  2. אמנם על ההזמנות להקרנה היה רשום שלא תותר הכנסת מכשירים סלולריים עם מצלמה, אבל מישהו כנראה התעשת בזמן והבין שאי אפשר לצלם סרט של 139 דק' בפלאפון, לא משנה כמה הוא מתקדם. וגם לא למנוע כניסה ממחזיקי טלפונים כאלו, שכנראה היוו רוב מוחלט של הצופים. לעומת זאת לכל אורך הסרט הסתובב מאבטח, שלפי מידת הקשיחות שלו הייתי נותן לו להיות לפחות מאבטח של שר בממשלה, ותיצפת על הקהל באמצעות מצלמת אינפרא אדום. לא ייאמן.


השאירו תגובה