03 מאי 2007 | 09:11 ~ 15 תגובות | תגובות פייסבוק

ספיידי-דיי

לא רק בישראל הוחרמו מבקרים מההקרנות המוקדמות של ספיידרמן. כנראה שזו הגישה הנוכחית של אולפני סוני: אם אתה ביקורתי מדי, אתה בחוץ. וכך גם ג’ף וולס לא הוזמן להקרנות המוקדמות של הסרט. אבל להבדיל מישראל, בארצות הברית המנהג להזמין מראש כרטיסים לבכורת סרטים מבוסס יותר. וולס כתב אתמול (רביעי, יומיים לפני בכורת ספיידרמן בארצות הברית) שהוא ניסה להשיג כרטיס בודד לאחת מהקרנות האיימקס בסוני לינקולן פלזה בניו יורק אבל כל הכרטיסים כבר נמכרו.
ובארץ? על פי האתר של יס פלאנט, שמאפשר הזמנת כרטיסים מראש ובחירת המושב באולם, לא הוזמנו נכון להבוקר יותר מששה-שבעה כרטיסים להצגות היומיות של היום. הקרנות הערב, משמונה ואילך, מתחילות להיראות צפופות יותר אבל עדיין יש שפע מקומות. כך גם הקרנות הערב של מחר.
ספיידרמן 3” יתחיל להציג בארצות הברית החל בחצות של יום שישי, כלומר שההקרנות הראשונות יתחילו בניו יורק מחר (שישי) בשבע בבוקר שעון ישראל. במגה-פלקסים הגדולים יתחילו הקרנות מחצות כל חמש דקות, צפיפות שאני לא זוכר מאז “מלחמת הכוכבים, אימת הפנטום”. סוני מוציאה את הסרט בהפצה הרחבה ביותר אי פעם באמריקה: 11,000 עותקים שיחולקו ליותר מ-4300 בתי קולנוע. יס פלאנט וסינמה סיטי, לשם השוואה, הזמינו רק שלושה עותקים. ברב חן דיזנגוף ובארנה, רק שני עותקים. כמות זעומה לדעתי, אבל מה אני מבין.

אנחנו ניפגש כאן בערך בשש ונתחיל לסכם: איך הסרט? עד אז, אמצו את שרירי העריכה שלכם ונסו להמציא כותרת שנונה לביקורת שלי על “ספיידרמן 3“. השתמשתי כבר ב”רשת חברתית” והכותרת המתבקשת “web 3.0″ כבר מוצתה בעיתונות האמריקאית. הידרדרתי אפילו ל”קורי פחם”. יאללה, עכשיו תורכם. משחק מילים שנון וחכם הקשור לעולמו של ספיידרמן ומתאים לביקורת ושאתם מרשים לי להשתמש בו לפוסט של היום אחרי הצהריים.

נושאים: סרטי קיץ

15 תגובות ל - “ספיידי-דיי”

 1. שובר שביתה 3 מאי 2007 ב - 9:37 קישור ישיר

  רותם דנון מוואלה פרסם הבוקר ביקורת על הסרט?
  האם הוא נשבר, והצטרף לעדת הפודלים של המפיצים?

 2. רס"ן שמועתי 3 מאי 2007 ב - 10:28 קישור ישיר

  ותזכור פיטר, עם סרט גדול מגיעה ביקורת גדולה!

 3. אוסבורן 3 מאי 2007 ב - 11:02 קישור ישיר

  ל”שובר שביתה”, קצת שכל לא יזיק לך… איך הוא יצטרף ל”עדת הפודלים של המעריצים” אם כל מהות החרם שהמפיצים לא מוכנים שיעלו ביקורות ביום יציאת הסרט? זו כל הפואנטה!

 4. גע"ס 3 מאי 2007 ב - 11:02 קישור ישיר

  אפשר משהו עם קור במובן של כור. הקור האטומי, להפציץ את הקור, קור היתוך וכיוצא באלה.

 5. גע"ס 3 מאי 2007 ב - 11:20 קישור ישיר

  ועוד משהו: אם בעקבות הצפייה תחליט שעבודת הבימוי היתה גאונית, תמיד תוכל לתת לביקורת שלך את הכותרת ווב מאסטר (או וובמאסטר, או ווב-מאסטר. מה שמחלקת ההגהה של הבלוג תחליט)

 6. הש"ג 3 מאי 2007 ב - 11:34 קישור ישיר

  אני לא רוצה לפגוע באקסטזה האופפת את המדור כבר שבועות סביב הסרט אבל קצת ביקורת סוציאליסטית ביומיים איחור. אני לא מבין מה ההתלהבות מכמות העותקים המפלצתית הזאת. לדידך על סינמה סיטי היה לבטל את כל הסרטים ולשים 21 אולמות רצים עם ספיידרמן? יש ערך ליצירת “באז” ותחושה של אירוע סביב יציאת סרט, אבל הרי האולפנים מאיימים על בתי הקולנוע בארה”ב ובאירופה שאם הם לא יקחו כמות רבה של עותקים הם לא יקבלו אף עותק – וזה בא כמובן על חשבון סרטי האינדיפנדנט שמנסים להחשף שם. כל המשמעות היא שוב כמו בכל תחום שהחזק נעשה חזק יותר על חשבון החלשים בזכות הכח שלו ואנחנו כצרכנים בסופו של דבר נפגעים – לפחות אלו מאיתנו שלא רוצים ליפול ב”רשת החברתית” הזאת 15 פעמים אלא רוצים לראות גם סרטים אחרים לפעמים. אולי עוד כמה אנשים היו זוכים ככה לראות את המבוך או טיידלנד. אז אולי זה נאיבי להילחם בזה אבל יש טעם לא להלל את זה בכל פה (ולהתלונן על כמות העותקים “הנמוכה” בארץ).

 7. אוסבורן 3 מאי 2007 ב - 12:03 קישור ישיר

  לגע”ס: זו הכותרת של הביקורת בוואלה, סחתין עליך.

  http://e.walla.co.il/?w=/227/1100897

 8. גל-Z 3 מאי 2007 ב - 12:10 קישור ישיר

  ספיידי גונזלס

 9. אורון 3 מאי 2007 ב - 12:17 קישור ישיר

  “עם קומיקס גדול, באה אחריות גדולה”, זו הכותרת שלי, והלוואי שהייתי יכול להגיד את זה לריימי בעצמי. הביקורת שלי תעלה רק בראשון, כולנו יודעים למה וכולנו יודעים גם מה יהיה האופי שלה.

  אז בעניין הכותרת, אזכיר לך את “סווינגר” לספיידי1, ו”העכביש הרגיש” לשני. מתבקש שתלך עכשיו על שלוש מילים, ועוד יותר מתבקש שהם ייגעו אישית בגיבורינו המשתנה לרעה. מצטער, אף פעם לא הייתי טוב בכותרות…

  אני אבוא למסיבה בשש, ומבטיח להתנהג ממש יפה. סביר שאצמד לקיר, ואפשרי שאנסה לטפס עליו 😉

 10. קופי- פייסט 3 מאי 2007 ב - 16:29 קישור ישיר

  1. ‘מלכת עכביש’
  2. ‘עת הפארקר’
  3. ‘דים סם ראיימי’
  4. ‘החול עובר,חביבי’
  5. ‘גידי גובלין’
  6. ‘המרי על המרי-ג’יין’

 11. פלאפי 3 מאי 2007 ב - 17:04 קישור ישיר

  המושך בקורים? או אולי הלוחש לקורים?

  פעם שלישית – עכביש (או, “פעם שלישית – סם ריימי עדיין לא יודע לביים”)?

  אם היה ממש משעמם – קורי שינה. או “הסתבך ברשת”. או סתם “קורנישט”.

  לפיזיקאים מבין הקוראים – אוטו קור-לציה.

  לנוסטלגים – קורי פלדמן, או קורי היים. או קורבין ברנסן.

  אם אתה רוצה לפנות לחובבי קוין סמית’ – עכביש ענק.

  ולחובבי אסף אשתר – מקור ראשון, משחק מ-קור, “מה קורה? אני קור, אה!”

  סתם לחנונים – העכביש מכה שלישית (אוי, זו כותרת נוראית. אולי “שובו של הספיידי”? לא, זה יותר גרוע!) אחוות העכביש, שני העכבישים, שיבת הגובלין, אימת הנוזל השחור, מתקפת (הסרטים) המשובטים, נקמת הבן של הגובלין הירוק והמעצבן מהסרט הראשון, נקמת היורם 3, פיטר קוטל הנבלים.

  אם בענייני תקציב עסקינן – “350 מיליון דולר, בייבי”, “עם תקציב ענק באים אחלה קטעי אקשן. וגם יותר מדי קיטש. ודגל.”

  אולי “איך להרוס זכיון בעשרה צעדים פשוטים”? או “שמונה כללים פשוטים לעבד את סדרת הקומיקס החביבה עלי”? לא, זה לאורון.

  טוב, יבשה השלולית.

 12. דני 3 מאי 2007 ב - 18:23 קישור ישיר

  אז קרב הענקים בין “שרק 3” “שודדים 3″ ו”ספיידי 3″ עומד להתחיל, דבר אחד ברור בינתיים, לשרק אין סיכוי מול ג’ק ספארו וספיידרמן, מה שכן, כשג’ק ספארו נלחם בקופות מול ספיידרמן, קצת קשה לדעת מי מהם הולך לקחת את הקופה ולהפוך לסרט הכי מצליח בכל הזמנים.
  לחוד, אני מניח שכל אחד מהסרטים הללו היה סיכוי לעבור את מליארד הדולר, אבל כאשר הם יוצאים באותו חודש, המצב נראה רע, אומנם ספיידרמן 3 כבר שובר שיאים במדינות אירופה, השאלה מה יקרה כש”שודדים 3″ יצא?!?!
  אני אישית הייתי מאוד שמח שחברו הטוב ביותר של ליאונרדו דיקפריו יקח ממנו את כס המלכות, בעיקר כי ל”טיטאניק” לא הגיע שום פרס, ובטח ובטח שלא להיות הסרט הכי מצליח אי פעם.
  אבל מי יודע!… אולי ספיידרמן 3 יצליח להגיע למליארד עד ששודדים 3 יצא, מה שלא נראה לי שיקרה.
  אבל הוא בטח יכסה את עלות ההפקה.

 13. ZHS 3 מאי 2007 ב - 18:55 קישור ישיר

  אני כלל לא בטוח ש”שרק 3″ לא יהיה מתחרה של כבוד.
  הוא אמנם מבחינה איכותית לא נראה כמו הברקה גדולה, אבל אל לנו לשכוח שמבין השלושה הוא השני הכי רווחי, והוא גם זה שמשרת את הילדים הקטנים, בזמן שאחיהם הגדולים יוצאים לבהות בספיידרמן ואחיותיהם מריירות על ג’וני דפ ואורלנדו בלום.

 14. אורון 3 מאי 2007 ב - 19:23 קישור ישיר

  פלאפי – LOL! על הכל, ותודה מיוחדת על זה שמוקדש לי 🙂

  אם יש דבר שיותר מבאס אותי מלהגיע בשעה וחצי איחור למסיבה, זה לגלות שהמארגן התכוון בכלל לשעה שש בבוקר ולא בערב…


השאירו תגובה