11 פברואר 2011 | 14:31 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

"X מן: שנה ראשונה", הטריילר הראשון

אוקיי, סוף סוף סרט גיבורי על שהטריילר שלו לא נראה אינפנטילי. תקציר הפרקים הקודמים: בסופרבול נחשפו הטריילרים ל"קפטן אמריקה" ו"ת'ור". טריילר ל"גרין לנטרן" נחשף עוד קודם. ונדמה ש-2011 תהיה שנה מאוד צפופה בגיבורי-על שיילחמו זה בזה על תואר אלוף קופות הקיץ. כילד, "קפטן אמריקה" היה אחד מגיבורי-העל האהובים עליי, אבל הטריילרים שראיתי גרמו לי לגלגל עיניים. הם נראו מכוונים לא לבני דורי, אלא לילדים שלי. אוקיי, גם להם מגיע להכיר את קפטן אמריקה מההתחלה. העובדה שקנת בראנה מביים את "ת'ור" גורמת לי לתהות/לקוות שאולי הסרט יכיל ממדים שהטריילר לא חושף.


והלילה הגיע הטריילר ל"X מן" החדש. עוד פריקוול. האמת, אחרי שנדמה היה שאנשי מארוול קצת השמידו את המותג "X מן" בסרט השלישי, נדמה שהם מצליחים להקים אותו לתחיה באופן נבון למדי. "וולברין" היה לא רע, והעובדה שדארן ארונופסקי מביים את "וולברין" הבא מסקרנת מאוד. והבחירה שלהם במתיו ווהן לבימוי "X מן: שנה ראשונה" הפכה עבורי – אחרי "קיק אס" הנפלא שלו – למשהו מעורר סקרנות. והטריילר דווקא לא מאכזב. קצת כמו חסמב"ה, שפעלה באופן חשאי בשלל אירועי ההיסטוריה של מדינת ישראל, מתברר שגם חבורת המוטאנטים – לפני שמגנטו ופרופסור אקס היו לאויבים – עזרו לצבא ארצות הברית ברגעי מצוקה. למשל, בעת משבר הטילים הקובני ב-1962. המממ… אני מרגיש שמסתתר כאן משל פוליטי. הנה הטריילר:

נושאים: בשוטף

10 תגובות ל - “"X מן: שנה ראשונה", הטריילר הראשון”

 1. עמית איצקר 11 פברואר 2011 ב - 19:46 קישור ישיר

  ספויילר:
  אני חייב לציין שמטרילוגיית סרטי האקס מן הראשונים אני הכי אהבתי את השלישי של ברט ראטנר. אני לא מבין מה היה בו כל כך גרוע. הוא היה מלא בדמויות מעניינות חדשות וגם הפתיע בכך שהרגו שם כמה מהדמויות החשובות. זה היה נסיון מעניין למדיי. חוץ מזה שהפסקול שלו היה מעולה. מישהו יכול להסביר לי למה הוא נחשב לגרוע?

 2. איתן גפני 11 פברואר 2011 ב - 21:29 קישור ישיר

  כי הוא כתוב רע, מבוים ברישול, חסר איזון מבחינת סיפור מול אפקטים, דמויות קרטוניות שפעם היו עמוקות, עלילה לא מפותחת שנמתחת לאורך שעה וארבעים, ואלן פייג'.

 3. שי 11 פברואר 2011 ב - 21:55 קישור ישיר

  עם כל גיבורי העל של השנתיים הקרובות, מישהו יכול לעשות חשבון ולבדוק מי מנצח – מארוול או DC?

 4. עמיצי 12 פברואר 2011 ב - 1:11 קישור ישיר

  האקס מן הראשון היה מעין מסע אל תוך אמריקה, מה שנתן לו כח. השאר היו סרטי פעולה חסרי לב ותחכום שמיצו את הייחוד שלהם בסצינות מסויימות טובות והשאירו את כל השאר חלול.
  that said, הסצינות של הקשישים היו משוחקות טוב ולא נראה לי שהסרט החדש יוכל להתעלות על אלה.

 5. דני 12 פברואר 2011 ב - 1:25 קישור ישיר

  שני דברים יאיר:

  1) "וולברין" היה רע. התסריט היה אידיוטי, האפקטים היו גרועים וסצינות האקשן היו מבולגנות.

  2) זה לא פריקוול. מתיו ווהן כבר אישר שזה למעשה ריבוט סטייל "קזינו רויאל".

 6. לביא 12 פברואר 2011 ב - 3:20 קישור ישיר

  קשה לי להאמין שמישהו באמת מחכה לאחד מסרטי גיבורי העל האלו. לדעתי לפחות, הם גרועים גם בתור סתם סרטי פופקורן.

 7. עדן 12 פברואר 2011 ב - 9:57 קישור ישיר

  סופסוף עוד מישהו שחושב כמוני שאקס מן הראשון היה הכי טוב. נמאס המוסכמה לפיה השני היה שיפור. הוא לא.

 8. נדב 13 פברואר 2011 ב - 11:48 קישור ישיר

  לגבי קפטן אמריקה – עצם זה שג'וס ווידון כותב את התסריט, לא גורם לך לחכות לזה? הטריילר שיצא אמנם לא נראה טוב, אבל בכל זאת, ג'וס ווידון.

 9. אלון רוזנבלום 13 פברואר 2011 ב - 14:30 קישור ישיר

  הטריילר של האקס מן נראה מרגש משהו וסוג של חזרה למקורות (גם הקומיקסאים וגם הקולנועים) אני מקווה שהוא יצליח. בחירת הדמויות הראשיות שמובילות את הסרט היא מקורית ומעוררת תהיה, כי היא בעיקר שילוב של האקס המן המקוריים (מתחילת שנות השישים) ביסט והאבוק עם כמה גיבורים "חדשים" יותר שהופיעו בתחילת שנות השבעים שמונים, שזו אמה פרוסט, סבסטיאן שאו ועזאזל (מיסטיק ועזאזל הם ההורים של נייטקרולר).

  מעניין אם הם יראו או ייתחסו למפגש הראשון של צ'ארלס אקסאוויר ואריק לנשר (מגנטו) שהתרחש כאן בישראל, בחיפה ליתר דיוק, בסוג של מעון לניצולי שואה. אריק לנשר, ניצול שואה, עבד שם ואקסאוויר הגיע לישראל בעקבות לב שבור שגרם לו להסתובב בעולם (הוא ביקר קודם במצרים).

  וואי, יצאתי הכי חנון, אה? 🙂

 10. גיל 15 פברואר 2011 ב - 19:39 קישור ישיר

  אלון- הכי חנון, אבל מגניב!


השאירו תגובה