16 יולי 2007 | 11:23 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

סופית: יסמין אאוט, ספייק אִין

בלי שום קשר להתלהבות שלי בשבת, אני שומע שיש סיכוי שנראה את "קונטרול" של אנטון קורביין בסינמטק תל אביב בחודשים הקרובים. מתנהל משא ומתן בנושא. עידכונים, אתם יודעים איפה.

============

הוט הזדרזה הבוקר לעשות סדר בענייני המכרז (בקשה להצעה) להפעלת ערוצי הסרטים והנה הגיעה ההודעה הרשמית: דורי/ספייק זכתה, בדיוק כפי שהערכתי כאן אתמול אחרי שיסמין טי.וי הכריזה על פרישתה.
מתוך ההודעה לעיתונות: "בין השינויים המתוכננים הוספת שלושה ערוצים חדשים (בתוספת לארבעה שכבר קיימים) לחבילת הערוצים, ערוץ פרימייר, שישדר סרטים מובילים מהעולם בהקרנות בכורה; ערוץ סרטי ילדים, שישדר את מיטב הלהיטים של סרטי הילדים האהובים, בנוסף, הקמת ערוץ HD.
"היקף ההצעה מוערך בעלות שנתית שבין 17.5-22.5 מיליון דולר למשך שלוש שנים, ונחשב למכרז התוכן הגדול ביותר בטלוויזיה בישראל".

===========

אגב, אני שומע מטכנאי יס שהיה אצלי שגם ביס עומדים לעבור לשידורי HD עד סוף השנה ושכמה אלפי מנויים כבר נמצאים בניסוי של שידורי היי דפינישן.

============

ומהבוקר אני מקבל סמ"סים מכל הקולגות של יסמין טי.וי השואלים אותי מה הולך לקרות עכשיו עם החברה של יוסי עוזרד. עניתי לכולם שאין לי מושג. אבל יש לי כמה ניחושים לא רעים. תייקו תחת "ספקולציות": קודם כל, אני מניח ומקווה שכמה מאנשי התוכן של יסמין יעברו לספייק. ערוץ הוט פריים במיוחד הוא נכס שספייק תעשה שטות אם לא תשמור עליו. יוסי עוזרד, לעומת זאת, מגשים עכשיו את חלומו הוותיק – להיות מפיק קולנוע. ההצלחות של "ביקור התזמורת" ו"מרגל השמפניה", והפקות בעבודה כמו "אדם בן כלב" הופכים את עוזרד ושותפו אהוד בלייברג לשחקנים מרכזיים בעולם ההפקה, ולא הפרוגרמינג. וחוץ מזה, העובדה שלעוזרד ולבלייברג יש גם לא מעט קשרים עם חברות הפצה חו"ליות עשויה לגרום להם להישאר בתחום התוכן, בהקמת ערוצים עצמאיים ובמכירת חבילות סרטים לדורי/ספייק. אני גם מניח שעכשיו, רגע לפני תום עידן יסמין והמועמדויות של "ביקור התזמורת" עוזרד יפציע בראיון חגיגי ("גלריה"? "מוסף הארץ"?) ויחשוף את תכנוניו.

10 תגובות ל - “סופית: יסמין אאוט, ספייק אִין”

 1. יוסי 16 יולי 2007 ב - 17:50 קישור ישיר

  אגב, שלא יהיו לכם ציפיות – ערוץ ה HD הניסיוני שיש להוט כרגע הוא לא ברזולוציה 1920*1080, ואני מניח שככה זה יישאר, עד שפלזמות ברזולוציה זהה יוזלו משמעותית.

 2. HD 16 יולי 2007 ב - 19:47 קישור ישיר

  השאלה אם זה יהיה שווה את זה הערוץ הבודד הזה..
  אני משער שזה כולל החלפת ממיר שמי יודע כמה יעלה.
  כרגע את ה HD שלי אני משיג רק מהמחשב ..בדרכים לא הכי חוקיות, אבל כרגע זאת הדרך היחידה.. חוץ מלקנות XBOX360 או PS3 או נגן HDDVD או BLURAY.. שהמחיר שלהם ממש לא פורפורציונלי לשום דבר.
  עדיין יהיה נחמד איזה ערוץ סרטים שמשדר לפחות באיזה 720P

 3. barakbl 17 יולי 2007 ב - 0:27 קישור ישיר

  אני לא יודע באיזה רזולוציה שידורי הניסיון של ה HD בהוט וביס בצורה ודאית, אבל אני דווקא שמעתי, שבאופן מפתיע (מבחינתי) הוט לפחות עושים את הניסויים ברזולוציית 1080P מה שמוכר כ "FULL HD".

  בכל מקרה, חשוב לזכור שזה לא מאוד משמעותי בשביל רוב האנשים.
  השיפור ב 1080P אל מול 720P בחלק גדול מהמקרים לא באמת מורגש. צריך מסך יחסית גדול למרחק צפיה יחסית נמוך כדי שאפשר יהיה להבחין בהבדלים.
  בשביל הצופה הממוצע שמחזיק LCD בגודל של 32 עד 37 אינץ' בסלון, זה ממש לא משמעותי, ובלאו הכי רוב הטלויזיות הנמכרות כיום הנן ברזולוציות של 720P (בד"כ 768P אבל זה לא כל כך רלוונטי, כי זה לא "תקני" כשמדובר בשידורי HD).

  בשורה התחתונה, 720P נראה נפלא ומהווה שיפור דרמטי למה שאנחנו מכירים כיום. 1080P רלוונטי בעיקר למקרנים ולמי שיש לו מסך גדול עם מרחק צפיה קצר יחסית (או עיני נץ 🙂 ), ככה שאפשר לומר שהגיע הזמן שגם בארץ הקודש תגיע מהפכת ה HD לשידורי הכבלים/לווין.
  לדעתי זה גם אינטרס משמעותי של החברות המשדרות. במצב הנוכחי, אנשים "בלית ברירה" פונים לאופציות הלא חוקיות הקורצות ברשת האינטרנט וגם מוציאים על כך לא מעט כסף (מורידים מאתרים בתשלום, שגובים לעתים 30 דולר בחודש…).

 4. Shai 17 יולי 2007 ב - 2:13 קישור ישיר

  Off topic:

  The International film festival in Venice celebrates this year it’s 75th birthday. The festival has decided that the jury this year will be composed of film directors. So far it is known that: Paul Verhoeven, Alejandro González Iñárritu & Zhang Yimou will be in the jury.(and thanks to the Dutch teletex service for this information).

 5. הש"ג 17 יולי 2007 ב - 10:28 קישור ישיר

  אוף אוף: נראה כאן התייחסות לתשובתו של קליין למקטרגיו בעניין הקולנוע הישראלי?

 6. עדן 17 יולי 2007 ב - 11:41 קישור ישיר

  מדברים פה על שניצר וקליין אבל שימו לב מי חוזר מהכפור: התפרסם היום שנחמן אינגבר בכבודו ובעצמו הולך להיות מבקר הקולנוע של החינמון החדש "ישראל היום".
  נחמן אינגבר הוא אדם מרתק ובתור מי שלמד אצלו אני יכול להעיד שהוא מרצה נפלא. אבל אני זוכר שהוא תמיד היה אחד המבקרים שהכי לא הסכמתי עם דעתם. מעניין מה יהיה עכשיו.

 7. אומה 17 יולי 2007 ב - 21:48 קישור ישיר

  אבל אם כבר עוד ערוצי סרטים, למה לא להחזיר את TCM?

 8. Eveline Mcglinchey 30 ינואר 2011 ב - 20:23 קישור ישיר

  Wow, great post Thanks for sharing !


השאירו תגובה