12 מאי 2011 | 22:39 ~ 5 תגובות | תגובות פייסבוק

מה נתנו היום בקאן

ישי גולן והגר בן-אשר עונים לשאלות מהקהל בסוף הקרנת "הנותנת" בקאן היום. צילום: יונתן רוזנבאום

 

"הנותנת" של הגר בן-אשר היה היום הנציג הישראלי הראשון שהוקרן בקאן במסגרת שבוע המבקרים. מכיוון שרוב המבקרים הבריטיים והאמריקאיים המרכזיים שאני עוקב אחריהם ממוקדים בעיקר במסגרות הרשמיות עתירות ההייפ והכוכבים, נותרת רק הביקורת המאוד צוננת של דן פיינרו ב"סקרין" על הסרט עדות יחידה על הסרט. פיינרו לא התפעל מהסרט וטוען שהוא היה יכול להצדיק סרט קצר נוסף כהמשך ל"משעולים", ולא סרט ארוך. נחפש גם דעות אחרות.

 

 

תוספת: גם אליסה סיימון ב"וראייטי" לא מאוד התלהבה. היא גם עושה את ההשוואה המתבקשת ל"היפהפיה הנמה" של ג'וליה לי – שני סרטים מאת במאיות העוסקים במיניות נשית ונדיבים בסקס ועירום.

 

 

ובכלל, מרתק לעקוב אחרי הטוויטים של מבקרי הקולנוע בקאן. תגובות השליפה שהם כותבים ביציאה מהקרנה נותנת הצצה מהירה מאוד לאיזשהו הלך רוח כללי. כך, למשל, נדמה שהרוב חיבבו את "חצות בפריז" של וודי אלן, שכולם נשפכו לגמרי מ"בואו נדבר על קווין" של לין רמזי (עם טילדה סווינטון, שוב בתור אם מיוסרת). אבל מעניין יותר: ביציאה מ"היפהפיה הנמה" של ג'וליה לי (בהפקת ג'יין קמפיון) נדמה היה שכולם ממש שנאו את הסרט, ואז התחילו לצוף דעות סותרות שדווקא התפעלו ממנו.

 

דיוויד האדסון ב-Mubi  מרכז את הביקורות על סרטי התחרות.

 

ומחר בערב, ב-19:30 וב-23:00 (שעון קאן) יתקיימו הקרנות העיתונאים הראשונות ל"הערת שוליים" של יוסף סידר. כלומר, שבערך ב-22:30 (שעון כאן) יתחילו לזרום ההתרשמויות הראשונות מהסרט.

 

 

הנה אבנר שביט ב"וואלה", שנמצא בקאן, מדווח על היומיים הראשונים של הפסטיבל.

נושאים: בשוטף

5 תגובות ל - “מה נתנו היום בקאן”

 1. דבורית 13 מאי 2011 ב - 7:57 קישור ישיר

  יש ביקורת קטלנית הבוקר של שניצר על הנותנת:
  משפט סיכום:
  "לפני מספר שנים יצרה בן אשר סרט קצר רב עוצמה בשם 'משעולים', שהיווה מעין טיוטה לסרטה הארוך, שלמרבה הצער מצביע על נסיגה ברורה לעומת הישגיו של קודמו.
  חבל שמאמציו של הצלם עמית יסעור, המשתדל לשוות להנותנת חזות מחוספסת, קרובה לאדמה, מתנפצים נוכח התסריט הלקוי. גם משחקם של בן אשר, שהפקיעה לעצמה את התפקיד הראשי, ושל ישי גולן אינו תורם לשיפור התוצאות".

 2. דובי 13 מאי 2011 ב - 10:58 קישור ישיר

  לצערי הם צודקים לגמרי. הגר שחקנית מאוד מוגבלת, ופיצ'ר זה הרבה מעבר ליכולותיה כרגע.

 3. X 13 מאי 2011 ב - 12:36 קישור ישיר

  שניצר גם לא ממש חבב את "כלבת" ועדיין הלך להם לא רע.

 4. דובי 13 מאי 2011 ב - 16:36 קישור ישיר

  אבל כלבת זה מראש לא בא בחשבון שלו, ודווקא זה סרט יעני ארטיסיטי

 5. צור שפי 14 מאי 2011 ב - 9:55 קישור ישיר

  היא הנותנת


השאירו תגובה