09 ספטמבר 2007 | 13:58 ~ 37 תגובות | תגובות פייסבוק

סקס ואלימות

אורון מדווח בתגובות מהקרנת העיתונאים של "Shoot Em Up" אמש: "כיף לא נורמלי, מקס פיין סטייל. הסרט כל-כך דבילי ומטופש שזה פשוט תענוג אנטי-אינטלקטואלי. והאקשן מופרך ברמות ובכמויות נהדרות".
נשמע אחלה. אלא שבמקביל מגיעה הבשורה מאמריקה שהסרט מתרסק בקופות בסוף השבוע הראשון לצאתו. אם לפני שבוע היתה תחושה שהסרט מתחרה מול "3:10 to Yuma" על המקום הראשון, היום כבר ברור שהמערבון של ג'יימס מנגולד יהיה במקום הראשון ואילו אורגיית הקליעים של מייקל דיוויס תהיה רק במקום הרביעי. הסרט צפוי להכניס בסך הכל 6 מיליון דולר בשלושת הימים הראשונים לצאתו. אאוץ'.

ואני מתכנן משהו מפתיע הקשור ל"Shoot Em Up" לעוד כמה ימים. אני מקווה שאצליח להרים את זה.

==========

אהרון קשלס, מבקר הקולנוע של "רייטינג", השיק בלוג בשם "פיראנה קארינה". שלושה פוסטים בו בינתיים: ז'אק דמי, הפואטיקה של ג'ון סטוקוול, ו"הסודות". אני מקווה שמדורי הקולנוע שלו ב"רייטינג" יופיעו בו גם.

==========

האם שמעתם על "היי סקול מיוזיקל"? "היי סקול מיוזיקל" הוא סרט טלוויזיה שביים הכוריאוגרף לשעבר קני אורטגה לערוץ הכבלים של דיסני. הסרט מיועד לבני 11-14 והוא נטול אלימות, מיניות או קללות. רק שירים של נערים עם עור נקי וחיוך נוצץ. הסרט, שהופק ב-4.2 מיליון דולר, הוצג לפני שנה ושבר את כל שיאי הצפייה של ערוצי הכבלים. הפסקול היה הדיסק הנמכר ביותר באמריקה לשנת 2006. זאק אפרון ובת זוגו לסרט, ונסה האדג'נס, הפכו לבני זוג במציאות ולכוכבי הנערות. בשבוע שעבר הוקרן "היי סקול מיוזיקל 2" וגם הוא שבר את כל השיאים, עם 17 מיליון צופים (כאמור, לערוץ כבלים, לא ברודקסט). ואחרי כל כך הרבה רייטינג ומכירות, "היי סקול מיוזיקל" הגיע לפני עשרה ימים גם לישראל. הסרט הוקרן ביום האחרון של החופש הגדול בערוץ ג'טיקס. הפסקול גם יצא בהפצת הליקון רק באחרונה. לא שמעתי דבר על תגובות, רייטינג או סנסציה. אם יש כאן בנות 12 או הורים לכאלה אשמח להתדווח.
אבל הנה משהו שקצת יחמם את האווירה: בשבועות האחרונים התחילו להסתובב באינטרנט תמונות עירום מלא של נערה שזוהתה כאותה ונסה האדג'נס בת ה-18, שעל פי תפקידה בסרט אמורה להיות ביישנית ובתולית. הבלוגים התחילו לתהות האם זו אכן האדג'נס. הפרשה היתה יכולה לדעוך בזאת, אחרי שאנשים היו נואשים מלהבין האם זו היא או כפילה, אלא שהאדג'נס עשתה טעות נוראית. היא הוצאה הודעה לעיתונות בה היא מודה שזו אכן תמונתה, והיא צולמה בנסיבות פרטיות, וזה מצער שהן פורסמו. ואחרי כל זה, רוצים לראות את התמונה? הנה (לא לפוריטנים): Vanessa Hudgens Nude.

נושאים: כללי

37 תגובות ל - “סקס ואלימות”

 1. ארז 9 ספטמבר 2007 ב - 14:22 קישור ישיר

  היי סקול מיוזיקל יוצא בארץ ב 17.9 ל DVD

 2. אורי האמיתי 9 ספטמבר 2007 ב - 14:33 קישור ישיר

  יפה לך – משתמש בתמונות עירום (פרטיות!) להעלות את הרייטינג.. בקפה ופה

 3. דרורית 9 ספטמבר 2007 ב - 14:33 קישור ישיר

  יכולה לדווח על בן אחד בן ארבעה חודשים לשתים עשרה.
  כמדומני ראה את ההיי סקול המדובר ואהב.
  (מצד שני הילד ראה גם את "מבצע יונתן" ובכה בדמעות אמיתיות כך שטעמו הסינמטי מוטל בספק כרגע).

  רוה לדרורית: הקוראים מתבקשים לא לזלזל ב"מבצע יונתן".

 4. האחד 9 ספטמבר 2007 ב - 14:43 קישור ישיר

  מאוד חיבבתי את הסרט,
  הפסקול והריקודים נהדרים, והשחקנים חמודים.
  בסך הכל – סרט מתקתק וכיפי!

 5. Islay 9 ספטמבר 2007 ב - 14:47 קישור ישיר

  לפעמים, מנת יתר של נערים ונערות עם עור נקי מדי וחיוך נוצץ מדי גורמת לנוער בגיל הזה יותר נזק מאלימות, מיניות או קללות.

 6. דרורית 9 ספטמבר 2007 ב - 15:01 קישור ישיר

  ומשהו לגבי התמונה, יש בה משהו נורא עצוב לטעמי. לא יודעת למה.

 7. האחד 9 ספטמבר 2007 ב - 15:06 קישור ישיר

  סליחה על הבורות…

  אבל מה זה "מקס פיין"?

 8. סטיבי 9 ספטמבר 2007 ב - 15:09 קישור ישיר

  Yוצש? 🙂
  מצ"ב עצבים על מגנולד.

  (מה המצב, אייליי? 🙂 )

 9. סטיבי 9 ספטמבר 2007 ב - 15:11 קישור ישיר

  *מנגולד
  (טענות להפנות לכאב הראש שלי)

 10. גע"ס 9 ספטמבר 2007 ב - 16:09 קישור ישיר

  דווקא התמונה מאוד פוריטנית. והסרט חמודי. מטופש ומהנה באותה מידה. בגיל 12 הייתי משתגעת עליו, היום, כשאני פי 3 מזה, גם נהניתי, אבל הייתי צריכה להמציא כמה תירוצים וצידוקים.

 11. יניב אידלשטיין 9 ספטמבר 2007 ב - 16:34 קישור ישיר

  האחד – מקס פיין זה מין משחק מחשב מגניב מפעם, כזה אלים וקומיקסי.

 12. יניב אידלשטיין 9 ספטמבר 2007 ב - 16:34 קישור ישיר

  ויש גם בית ספר כזה בתל אביב אבל הוא לא קשור.

 13. דרורית 9 ספטמבר 2007 ב - 18:35 קישור ישיר

  "הקוראים" מתנצלים.
  מצד שני, כמה ילדים בני אחת עשרה וקצת אתה מכיר שאוהבים את "מבצע יונתן" (ולוחשים בפנים אולטרה רציניים "הסרט הזה נעשה כשיצחק {רבין} היה בחיים!")
  מצד שלישי, אותו אחד בן אחת עשרה וקצת עירב את דמעותיו בדמעותיה של אמו כשצפו ביחד ב"אי.טי", כך שבסופו של דבר הוא ממש ממש בסדר בסך הכל.

 14. דין 9 ספטמבר 2007 ב - 18:55 קישור ישיר

  יאיר, מי האידיוט המעצבן שמחליף אותך בפינת הקולנוע של קשת ומדוע?

 15. אסנת 9 ספטמבר 2007 ב - 19:15 קישור ישיר

  בני הקט (בכיתה ד') צפה בשקיקה, וידע לומר שהבלונדינית המרשעת היא הבלונדה החמודה מ"זאק וקודי" מערוץ הילדים. דבר האם: חביב ולא מזיק לבריות.

 16. okok4 9 ספטמבר 2007 ב - 19:28 קישור ישיר

  עורכי הדין של וונסה עשו גיגול על שמה ושלחו מכתבי "אני-אתבע-לך-את-הצורה" לכל בלוג רענן (ואכן מרבית הבלוגים הסירו את התמונות. כולל פרז). דיסני מצידם פירסמו הודעת תמיכה, אבל ברור שהם יזרקו אותה מכל המדרגות בהזדמנות הראשונה.

 17. הממ 9 ספטמבר 2007 ב - 23:00 קישור ישיר

  בהחלט נראית לי כמו טעות, לפרסם את הביטוי באנגלית. תהיה בטוח שתקבל פנייה.

 18. דורון (לשעבר דואל) 9 ספטמבר 2007 ב - 23:19 קישור ישיר

  ואם בטעויות עסקינן:
  יאיר, מה תאמר על זה? הגעתי לזה דרך איתמר זוהר.

 19. ברווז גומי 10 ספטמבר 2007 ב - 0:53 קישור ישיר

  הפחד מפנייה של דיסני מול האפשרות לזכות בכמה גולשים זרים וחרמנים על הזמן שיקפצו לאתר הישראלי כדי לראות ציצים של מפורסמת. הממ…

 20. Islay 10 ספטמבר 2007 ב - 1:40 קישור ישיר

  סטיבי: המצב? ממתינה במרץ לפסטיבל הסרטים בחיפה. (:

 21. אלטמן 10 ספטמבר 2007 ב - 8:38 קישור ישיר

  טוב – הנה תזכורת אחרונה לחברי האקדמיה שעוד לא הצביעו בסקר פרסי אופיר.
  עד עכשיו הצביעו 76 חברי אקדמיה,
  את התוצאות הסופיות , המפורטות אפרסם מחר – בנתיים מי שעוד לא הצביע מתבקש להכנס ללינק הבא ולהצביע :
  http://ofir2007.myevent.com/3/poll.htm

 22. רון 10 ספטמבר 2007 ב - 10:32 קישור ישיר

  חידה: באיזה סרט צווחת ליא קניג "פוגרום יהודים פוגרום"?
  האם סרטו של אורי פסטר הוא הסרט השני הכי גרוע של השנה (המקום הראשון שמור כרגיל לסרטו החדש של עמוס גיתאי, שאגב, זכה לקיתונות של בוז בוונציה) או שבכל זאת יהיה זה "החוב" שבו כלולה הסצינה הבלתי נשכחת: גילה אלמגור וסכין שלופה בידה רודפת אחר נאצי זקן המנסה להתחמק ממנה, מחווה מרשימה לסרטי ה"צעקה" רק בלי אלמנט הפארודיה. (:

 23. דניאל פאיקוב 10 ספטמבר 2007 ב - 12:37 קישור ישיר

  Shoot Em Up הוא באמת סרט מצוין בסוגו אבל הכישלון שלו צפוי מראש, לפחות עד המעבר לדי.וי.די. אין בו גימיקים בולטים לעין (ע"ע "עיר החטאים"), הוא לא אירוע תקשורתי (ע"ע "עיר החטאים"), הוא לא מגה-בי-מובי (ע"ע "עיר החטאים"). הוא סתם בי-מובי.

 24. אורון 10 ספטמבר 2007 ב - 14:14 קישור ישיר

  הייתי רוצה לחזק את דבריו של פאיקוב, ולהזכיר שהשם של טרנטינו לא מתנוסס מעל הסרט באותיות ענק. כלומר, הוא אינו מיועד להיות שובר קופות / אירוע מיוחד, אלא פשוט בי-מובי מהנה להחריד. כאלה שלא ממש יוציאו את הצופה האמריקאי מביתו, ועוד בשנה שבה הוא הלך לקולנוע כל-כך הרבה פעמים הקיץ…
  עוד תשובות, בניק-לינק.
  ורוה – תנסה להחליף את חבית הפופקורן בגזר 🙂

  ד"א – מתוכננים הדים הערב בבלוג, מהקרנת הטרום של "אבק כוכבים", במסגרת טרום פסטיבל אייקון. מעריצי ניל גיימן וחנוני העולם – היכונו.

 25. סטיבי 10 ספטמבר 2007 ב - 20:35 קישור ישיר

  הנה הד מהערב:

  ~הד~

 26. חן חן 10 ספטמבר 2007 ב - 20:56 קישור ישיר

  האמת שלדעתי "זרים" גרוע יותר מ"מלך של קבצנים". אצל פסטר לפחות יש קצת אמת

 27. פלאפי 10 ספטמבר 2007 ב - 21:49 קישור ישיר

  הנה עוד הד:

  סרט חמוד מאוד. מוזיקה סוחפת, סיפור מעניין (וגיימני), אפקטים סבירים פלוס. ההשוואה ל"נסיכה הקסומה" לא נדרשת מעבר לעובדה שמדובר באגדה למבוגרים (ומעבר לרפרנסים הברורים לסרט. אם כי אני רואה רפרנסים ל"נסיכה הקסומה" בכל סרט, ספר או ידיעה חדשותית).
  אולי זה בגלל התנאים בסינמטק, אבל היתה תחושה שלסרט חסר נפח, כאילו זו הפקה טלוויזיונית שנופחה, ולא סרט הוליוודי נוטף תקציב.
  מישל פייפר מתבגרת בחן, רוברט דה-נירו סוף סוף בתפקיד שלא משפיל אותו, קלייר דיינס עדיין הבת של השכן יותר מכל.

 28. Shai 10 ספטמבר 2007 ב - 22:40 קישור ישיר

  Off-topic:

  The new title of the 4th Indiana Jones movie is:

  Indiana Jones and The Kingdom Of Crystal Skull

  -and thanks again to the Dutch teletex service

 29. חן חן 11 ספטמבר 2007 ב - 1:09 קישור ישיר

  השחקנית ג'ין ויימן הלכה לעולמה בגיל 93. בדפי ההיסטוריה היא תירשם כאשתו הראשונה של רונלד רייגן, וכמי שזכתה באוסקר על הופעתה בג'וני בלינדה ב-1948. אני אזכור אותה כאשה הרעה וציר העלילה של "פלקון קרסט" האגדית

 30. ליאור 11 ספטמבר 2007 ב - 6:00 קישור ישיר

  טורונטו, היום ה-5

  הבמאי אנדרו דומיניק עמד על הבמה, האהיל על עיניו מפני הפנסים וסקר את הקהל. הוא נראה קצת עייף, או שיכור, או שניהם. ואז הוא פתח ואמר:

  Who are you all?! They told me all the tickets were sold out in 30 minutes. Anyway, how do you present a film? This is so strange. Well, it's l-o-n-g and it's s-l-o-w, so I hope you had a lot of coffee.

  כן, הקיטורים על איטיותו ואורכו המרשים של הסרט כנראה הגיעו לאוזניו של הבמאי, שהצליח לשבור את הקרח עם הקהל. לא יודע אם הקטע הזה על הכרטיסים שנמכרו כולם בחצי שעה הוא מדויק' אבל התור מחוץ לאולם השתרך על פני שני בלוקים וחצי כאילו מדובר ב"מלחמת הכוכבים" החדש.

  פסטיבל או לא פסטיבל?

  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

  כן, הוא איטי. אבל לא יותר מסרט ממוצע של קיובריק. (רוצים לראות איטיות באמת מתישה? צפו ב"המעיין"). כן, הוא ארוך, אבל יש לו הרבה מה להגיד.
  הסרט הזה מזכיר בעיקר ספר. יש קריינות שמתפקדת כ"מספר יודע כל", והסרט בנוי בצורת פרקים עם פייד אין שפותח כל פרק ופייד אאוט שמסיים אותו. וכמו כל ספר טוב, הוא פיוטי, מלא דימויים, עמוק, עשיר ועובד בכמה וכמה רבדים.
  לא מכיר את אנדרו דומיניק. לא ראיתי את "צ'ופר", סרטו הראשון (והיחיד, כמדומני). אבל הוא קנה לו אוהד. "ההתנקשות…" הוא מערבון אפי ואינטימי בעת בעונה אחת, עמוס סצנות דיאלוג אבל גם נופים מרהיבים, אלימות מתפרצת ועדינות בלתי צפויה.
  אהבתי את הסרט הזה מהשוט הראשון. הקריינות המיוחדת, החידתית, פס הקול המרגש, הצילום המופלא של רוג'ר דיקינס. בראד פיט מציג הופעה בלתי רגילה, של אדם שמסתיר רגשות משתוללים מתחת לחזות רגועה, כמו הר געש שמאיים להתפרץ בכל רגע. אבל התגלית היא ללא ספק קייסי אפלק שפשוט מהפנט בתפקיד רוברט פורד, צעיר בעל בטחון עצמי ניכר שעושה את דרכו לאט, בעלילה פתלתלה אך בנויה היטב, אל שולחנו (תרתי משמע) של הפושע הכי מפורסם במערב. זהו הרהור בטבעה החמקמק של התהילה, בתוצאותיה של אלימות ואיך היא מעגלית והרסנית, ברעבונו של הציבור לסלבריטיז (אכן אין חדש במערב), ומעל לכל, זוהי דרמה רבת עוצמה על המיתוס של המערב הפרוע ושל הדמויות שאכלסו אותו.

  כן, הסרט מקטב. ספרתי בערך עשרה אנשים שיצאו במהלכו, בעיקר במערכה השנייה שנסחבת קמעא (אבל לא לזמן רב), מתוך קהל של כ-300 איש. אבל זה לא אומר כלום. אם רוצים לדעת מה הקהל חשב, צריך רק לעמוד בחוץ ולשמוע אנשים מדברים. חלק אומרים Brilliant וחלק אומרים Too long.
  צריך את מצב הרוח המתאים בשביל הסרט הזה, נדמה לי. הוא נפרש בקצב שלו ובסגנון שלו, ואם מסתנכרנים לקצב שלו, זוכים לחוויה קולנועית ייחודית באמת. יש בו איכות חלומית שקשה להסביר במילים, אבל כשיצאתי ממנו הרגשתי כאילו אני מרחף כמה סנטימטרים מעל לקרקע. לקח לי קצת זמן "להסתנכרן" בחזרה.

  ורק שתדעו עם מי יש לכם עסק, אני חובב הוליווד מושבע ויש לי בדרך כלל סף סיבולת מאוד נמוך לסרטי ארט מהורהרים ואיטיים. מצד שני, יש לי חולשה למערבונים.

  הוא לא יהיה שובר קופות (והלוואי ואתבדה), אבל לא אתפלא אם יהיו מועמדויות לאוסקר לאפלק, פיט, דומיניק, דיקינס או לסרט עצמו.

 31. איתן 11 ספטמבר 2007 ב - 7:33 קישור ישיר

  היי ליאור, אני מאוד אהבתי את "המעיין"…

  מעניין מאוד הדיווח שלך. אני לא מצטער שויתרתי על "ההתנקשות בג'סי גיימס…" בונציה, מכיוון שבאמת הייתי עייף ולא הייתי עומד בכך, אבל ממה שכתבת, זה נשמע מאוד מסקרן. כמו כן (באיחור קל), למרות עודף קלישאות סגנוניות, גם אני, בסך הכל, אהבתי את "בית של חול וערפל", ושמחתי לקרוא על סרטו החדש של הבמאי הזה (ובכלל לא ידעתי שיש לו סרט חדש).

  ראית את החדש של קרוננברג, במקרה?

 32. הברמן 11 ספטמבר 2007 ב - 8:52 קישור ישיר

  האחד :
  מקס פיין: משחק מחשב שיצא לאוויר העולם לפני כחמש שנים. סיפור מסגרת פילם נווארי והמון הומאז'ים לג'ון וו וקצת טרנטינו והרבה מטריקס. (שהושפעו מוו בכל מקרה). הפך לסוג של קאלט בקרב מעריצים.

  טריילר המשחק (השני…):
  http://www.youtube.com/watch?v=1BWzt-XGE9Q

  טריילר מעריצים ע"פ המשחק :
  http://www.youtube.com/watch?v=SXCp_s0FNvY

 33. ליאור 11 ספטמבר 2007 ב - 8:55 קישור ישיר

  לא, קרוננברג היה בתכנון, כמו גם האחים כהן, אבל התקציב שלי מוגבל והסרט שלו עולה כאן ממילא ב-14 לחודש בהקרנות רגילות. בסופו של דבר החלטתי ללכת למה שיותר סקרן אותי.
  "בית של חול וערפל" עבר מתחת לרדאר של הרבה אנשים אבל הוא חתיכת סרט חזק. גם אני לא ידעתי שלפרלמן יש משהו חדש עד שראיתי את זה בתוכנייה. כפי שאמרתי, הסרט מעולה, ומעניין אם הוא נקנה כבר ע"י מפיץ כלשהו. אני לא חושב שתהיה בעיה למכור אותו.

  ולגבי "המעיין", מה אגיד לך. ראיתי אותו במטוס אז אולי שווה לתת לו עוד צ'אנס אבל אני השתעממתי קשות וממש לא הצלחתי להתחבר לא לדמויות ולא לסיפור. מה שכן, ראיתי עד הסוף כמו ילד טוב. (בכל זאת, הסרט חזר בלופ בערך 70 פעם…)

 34. שלומי 11 ספטמבר 2007 ב - 9:13 קישור ישיר

  למישהו יצא לראות את "ההתנתקות" של עמוס גיתאי?
  נראה לי פרוייקט מאוד מעניין.

 35. פלאפי 11 ספטמבר 2007 ב - 10:27 קישור ישיר

  והנה עוד הד:

  סרט חמוד מאוד. מוזיקה סוחפת, סיפור מעניין (וגיימני), אפקטים סבירים פלוס.
  ההשוואה ל"הנסיכה הקסומה" ממש לא נדרשת, למעט העובדה מדובר באגדה למבוגרים (ואם מתעלמים משלל הרפרנסים הברורים לסרט, כמובן. מצד שני, אני רואה רפרנסים ל"נסיכה הקסומה" כמעט בכל סרט, תכנית טלוויזיה או ידיעה חדשותית).
  אני לא יודע אם להאשים בזה רק את תנאי הצפייה בסינמטק, אבל היתה תחושה שלסרט הזה חסר נפח. כאילו הוא הפקת טלוויזיה של HBO, ולא סרט הוליוודי נוטף דולרים.
  בקשר לשחקנים: מישל פייפר התבגרה בחן. רוברט דה-נירו סוף סוף עושה תפקיד שלא משפיל אותו (גם אם לא יעניק לו אוסקר). קלייר דיינס עדיין נראית לי יותר מהכל כמו הבת של השכן, ולא כמו כוכבת קולנוע.

 36. אורשש 3 אוקטובר 2007 ב - 12:30 קישור ישיר

  לידיעת כולם ונסה תשחק בהי סקול מיוזיקאל 3 ודיסני מסלח לה והם אמרו שהם לא רוצים לוותר על שחקנית וזמרת מכושרת בגלל טעות שהיא עשתה אבל היא תקבל בפחות שכר ..
  למה משנה העיקר שהיא תשחק …

 37. נושה 18 ינואר 2009 ב - 20:46 קישור ישיר

  הייוש לכולם !!!!!!!!!!!!!!!!!

  מי שרוצה לדעת את הסיפור האמיתי על התמונה של וונסה אז הינה :

  וונסה היצתלמה בעירום ושלחה את זה לזאק לאימייל בגלל שהיה לו יום הולדת 22 ומישהו שלא אוהב את זאק וונסה פרץ לזאק לאימייל ושם את התמונה בהרבה מקומות וגם לאינטרנט בישראל וככה זה היתפרסם והיגעה לדסני ולמי שיצר את high school musical והם חשבו להעיף את וונסה מהסרט ובסוף לא העיפו אותה אז היא נישארה ואם מישהו לא מאמין לזה אז אני היתי בהרבה ארצות והיה רשום בעיתונים בחו"ל וככה זה קרה ……….. הסוף !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!……………

  ומי שם את הסימני שאלה על התמונה וחוץ מזה מי פרסם את התמונה עם אתם יכולים לענות תודה !!!!!!!!!…………


השאירו תגובה