16 יוני 2011 | 02:18 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

רסטורציה צ'כית

כמו תמיד, גם השנה יתקיים פסטיבל קרלובי-וארי שבוע לפני פסטיבל ירושלים, וכמו תמיד אנשי ירושלים יהיו במתח האם עותקים של סרטים המציגים בשני הפסטיבלים יצליחו להגיע בזמן מצ'כיה לישראל. ובעוד אנחנו מחכים ל-24.6 כדי לשמוע מה תהיה התוכנית המלאה והרשמית של ירושלים (הנה הרשימה הלא מלאה והלא רשמית שאני ליקטתי), אנשי קרלובי-וארי פרסמו את שלהם.

 

ובכן, "בוקר טוב, אדון פידלמן" של יוסי מדמוני – שכבר יצא מסאנדאנס עם פרס לתסריט של ארז קו-אל – הוא הסרט הישראלי היחיד בתחרות הרשמית. במסגרת הלא-תחרותית, "פורום העצמאים", יוקרן הסרט הישראלי/פלסטיני "איש ללא סלולרי" של סאמח זועבי. שני הסרטים ככל הנראה יתחרו זה בזה בתחרות הפיצ'רים בירושלים. נציגות ישראלית נמצאת גם בחבר השופטים, בראשות אישטוון סאבו, בו תשב גם העיתונאית עדנה פיינרו.

 

אגב, לא ראיתי עדיין את סרטו של מדמוני, אבל אני חייב להגיד שהשם "בוקר טוב, אדון פילדמן" ממש לא מגרה אותי לרוץ לראות אותו. לעומת זאת, השם האנגלי של הסרט, "רסטורציה", מעולה בעיניי, וישר זורק אותי לתוך עולם שמסקרן אותי להיכנס אליו.

 

סרט הפתיחה של קרלובי-וארי יהיה "ג'יין אייר" של קארי פוקונאגה, וסרט הנעילה יהיה "חצות בפריז" של וודי אלן. שני הסרטים, אגב, יעלו לבתי הקולנוע בארץ יחד בסוף השבוע הבא (משונה שמפיציהם ישראליים לא נתנו אותם לפסטיבל ירושלים, לא?).

 

================

 

ואגב זוכי סאנדאנס: אבנר שביט מראיין את דרור שאול, לכבוד היציאה המחודשת של "מבצע סבתא" בדי.וי.די. לאן הוא נעלם? הוא לא, הוא יושב וכותב פרויקטים עתידיים.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “רסטורציה צ'כית”

 1. איתן 16 יוני 2011 ב - 7:44 קישור ישיר

  חפרתי קצת בתכניה של הפסטיבל הצ'כי (שלחו לי מייל, ושאלו אם אני בא. אמרתי שלא, אבל רציתי לראות מה אני מפסיד)

  מצאתי סרט צ'כי אחד בבימויו של יאן שוונקמאייר. זה אמן צ'כי ותיק מאוד שכבר הרבה שנים משלב אנימציית בובות ולייב אקשן בשביל לבנות סיפורים אבסורדיים עם הומור שחור. הוא תמיד מעניין.

  וסרט צ'כי נוסף מעניין בגלל הבמאי שלו: ואצלב האבל, ההוא שהיה פעם נשיא צ'כיה.
  מצאתי גם סרט בשם "האדם האירוטי". מעין גרסה מעודכנת של יורגן לת הדני לסרט הישן שלו "האדם האנושי", שהיווה בסיס ל"חמש המכשלות" שלו ושל לארס פון טרייר.
  נחפש אותם בחיפה.

  ומסכים איתך לגמרי בעניין "פידלמן". אני כבר ראיתי את הסרט, והוא בעיקרון עוסק ביחסי אבות ובנים. הרסטורציה (שיפוץ) בשם הסרט מתייחס גם לרהיטים, אבל גם לאיחוי היחסים בין ששון גבאי לנבו קמחי (בנו בסרט) דרך מערכת יחסים משנית בינו לבין שוליה-בן-חליפי (הנרי דוד). השם הבינלאומי הרבה יותר טוב ומתאים.
  והסרט בינוני, אבל המוזיקה יפה (אבי בללי).


השאירו תגובה