10 יולי 2011 | 17:09 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

פסטיבל ירושלים: טבלת המבקרים (10.7.2011)

התקנא "סינמסקופ" בכתבי העת לקולנוע הבינלאומיים שמפרסמים בזמן הפסטיבלים בקאן, ונציה וברלין טבלאות השוואה בין מבקרים על סרטי התחרות, והוחלט כאן במערכת (על המרפסת במסעדת לבן בסינמטק) לחקות. ובכן, הנה.

 

מאיר שניצר מ"מעריב", שמוליק דובדבני מ"וויינט", אבנר שביט מ"וואלה", אורון שמיר מ"סריטה" ואיתן וייץ מהבלוג של איתן וייץ הסכימו לשתף אותי בניקוד שלהם לכל אחד מהסרטים העלילתיים בתחרות הישראלית שהם רואים. הטעמים שונים ומגוונים.

 

אחרי הקרנת שלושה סרטים מתוך ה-11 מתחרים "השוטר" של נדב לפיד מוביל. אני טרם ראיתי אותו. מקווה לראות מחר ולהצטרף לניקוד של עמיתיי. הנה הטבלה הראשונה:

 

 

סליחה על הכישורים הגרפיים הנמוכים שלי, אבל זו הטבלה במבט על בשלב הזה.

 

אנחנו מדגישים שהניקוד הזה אינו מחייב את המבקרים המשתתפים גם לעתיד, אלא מייצג רק את חוות דעתם הראשונית בתוך הקונטקסט הפסטיבלי שבו סרטים מונחים זה לצד זה. הדירוג הזה, כמובן, גם לא בא להחליף דיון מעמיק יותר בסרטים.

 

אבל לפחות אנחנו מנסים להזריק קצת אקשן בתחרות. תחרות שנהייתה בעיניי מרתקת כפליים מרגע שהגיעה ההודעה ש"בוקר טוב, אדון פידלמן" זכה במוצאי שבת בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קרלובי-וארי. הפסטיבל הזה כבר היה נדיב למדי עם פרסים לסרטים ישראליים בעבר, אבל אם אני זוכר נכון זהו הסרט הישראלי הראשון שזוכה בפרס הראשון. האם זה מעיד במשהו על היותו פייבוריט בתחרות הירושלמית?

נושאים: בשוטף

8 תגובות ל - “פסטיבל ירושלים: טבלת המבקרים (10.7.2011)”

 1. לביא 10 יולי 2011 ב - 17:21 קישור ישיר

  וואו! איך הצלחת להשיג מקום ב"לבן"?
  אה, וכל הכבוד על הטבלה.

 2. אוהד קאופמן 10 יולי 2011 ב - 17:26 קישור ישיר

  שלום,
  איפה אפשר לראות טריילרים לסרטים הללו?
  ל"שוטר" עשיתי חיפוש קצר ולא מצאתי.
  אוהד.

 3. ערן 10 יולי 2011 ב - 17:40 קישור ישיר

  ב-96' זכה "קלרה הקדושה" בפרס השני בחשיבותו פרס הבימוי, ב-99' זכה "החברים של יאנה" בפרס הראשון

 4. מיכל 10 יולי 2011 ב - 17:56 קישור ישיר

  ראיתי את השוטר ואני בשוק ממה שמתפרסם פה. אחד הסרטים המביכים שנראו לאחרונה (ושום תימה של אנרכיסטים נגד קיטוביות בחברה יכולה לגרום לי לחשוב אחרת. נושא ראוי לא יכול להפוך סרט רע לראוי).

 5. אורי בן-דב 10 יולי 2011 ב - 22:38 קישור ישיר

  מיכל – השוטר הוא מסוג הסרטים האלה. לאהוב או לשנוא. וזה בלי לראות.
  יאיר – אולי תגיד לנו בטובך מה הסולם? כלומר, אני מנחש שמדובר ב1-5, אבל אולי אנחנו ב1-10? 1-6?

  ===============

  רוה לאורי: הסולם, כנהוג בישראל, הוא בין 1 ל-5.

 6. יריב 10 יולי 2011 ב - 23:07 קישור ישיר

  השוטר הוא אחד הסרטים הגרועים שנעשו השנה ואני לא מבין את כל הביקורות המהללות. אולי הבמאי חבר של המבקרים, אחרת אין לי הסבר. הסרט עשוי בחובבניות מרושלת בלי שום אימרה, הדמויות בו לא מעניינות, ואפילו מגוחכות, אני לא רוצה להרוס למי שעוד לא ראה, אבל לא לצפות לכלום. גם הנותנת של הגר סרט רע. ואדון פילדמן סרט פגום, מלא בעיות, שאלות לא פתורות וארועים לא אמינים. איני רוצה להרוס לאחרים ולכן לא אפרט, אבל בגדול, הסרטים השנה פשוט מאכזבים

  =============

  רוה ליריב: זו התגובה השניה שלך בגנות "השוטר". תגובה שלילית כבר תימחק בתור ספאם.

 7. טקוי 10 יולי 2011 ב - 23:55 קישור ישיר

  לאורי בן-דב – הסולם הוא כמובן סולם לוגריתמי מ-1 ועד e בחזקת 10
  ויש לי שאלה אפילו יותר חכמה: מי זה איתן וייץ? פסבדונים של אורי קליין? כינוי המלחמה של שוש להב?

 8. יודה 11 יולי 2011 ב - 1:15 קישור ישיר

  למיכל. הרשי לתקן לך. לא יפה שאת ניטפלת לסרט כי לא לפיד הוא שפירסם חוות דעת על סרטו. יותר פשוט ומדוייק יהיה לומר ששניצר, דובדבני ושביט (צ"ל בינתיים)הם מבקרים מביכים. לא רוצה לתת פה עילה למתחסד למחוק את התגובה הזו אז אומר בעדינות. אם את ברצינות רוצה להבין את התשבחות המוזרות ולמה הן באות לעולם, אז תסתכלי (כרגיל) על מסלול הכסף. במסלול הזה אפשר תמיד למצוא את מי שעתיד לומר מה ולמה בלי קשר למוצר.


השאירו תגובה