21 ספטמבר 2011 | 13:25 ~ 5 תגובות | תגובות פייסבוק

האין זה אירני?

בהנחה ש"הערת שוליים" אכן יזכה מחר בפרסי אופיר, הולכים וגדלים הסיכויים (עליהם דיווחנו כבר כאן) שהאוסקר הזר יהפוך לזירת התגוששות פוליטית בין ישראל ואויביה, שכן התחזית היא כעת שגם לבנון, גם אירן וגם ישראל יהיו בחמישייה (או לפחות בתשיעיה) הסופית. אבל רגע, אם אירן תהיה מועמדת לצד ישראל, האם הם יחליטו לפרוש במחאה? כך שאלתי לפני כמה ימים. אבנר שביט ב"וואלה" לא התעצל והלך לחפש גורמים מוסמכים המקורבים לסרטים האירניים והלבנונים, כדי לשאול אותם האם נוכל לראות את שני הסרטים האלה בקרוב בארץ (לא), והאם הם יפרשו מהאוסקר אם הם יהיו מועמדים מול ישראל (גם לא).

 

ויכול להיות שזה יהיה יותר מורכב מזה: לא סתם ישראל נגד המוסלמים, אלא היהודים נגד המוסלמים. כי לדעתי הסרט עם סיכויי הזכייה הכי גדולים כרגע באוסקר הזר הוא בכלל סרט השואה הפולני, "בחשיכה", של אניישקה הולנד.

 

==================

 

ג'אד אפטאו הודיע בטוויטר שלו לפני שעתיים שצילומי סרטו החדש, "This is Forty", הסתיימו. והוא צירף תמונה של בתו עם פול ראד.

 

וסטיבן ספילברג מתחיל לצלם בימים אלה בווירג'יניה את סרטו הבא, "לינקולן" עם דניאל דיי לואיס בתפקיד הנשיא האמריקאי, בארבעת החודשים האחרונים לחייו. הסרט יהיה מוכן לצאת בסוף השנה הבאה, וספילברג מדגיש שהסרט ייצא אחרי הבחירות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר הבא, כדי שאף צד לא יעשה בו שימוש פוליטי.

 

והנה הדור הבא של התלת מימד: "אווטאר" יהפוך לפארק שעשועים של דיסני. ובמקביל, ג'יימס קמרון מנסה לשכנע את הוליווד לעבור להקרנה של 60 פריימים בשניה (במקום 24) לטובת "אווטאר 2 " שלו.

 

==============

 

פסטיבל שיקגו ייפתח ב-6 באוקטובר עם שניים וחצי נציגים ישראליים: "הנותנת" של הגר בן אשר, בסקציית סרטי הביכורים; "כלבת" של אהרון קשלס ונבות פפושדו בתחרות סרטי החצות; ו"ארץ הישימון" של מיכל בוגנים (הבמאית ישראלית, הסרט צרפתי/אוקראיני) יוקרן גם.

 

================

 

שמי זרחין מציג ב"כלכליסט" סצינה אחת מהתסריט של "העולם מצחיק", סרטו החדש שנמצא עכשיו בעריכה. כזכור, קראתי את התסריט כולו ואהבתי מאוד.

 

וטבריה זוכה לשני סרטים שמצולמים בה בשנה אחת! רק התקפל הצוות של "העולם מצחיק" והנה מגיע הצוות של "פנתר לבן", סרט חדש בבימויו של דני רייספלד. גם בסרט הזה, כמו בסרטו של זרחין, מופיע זאב רווח. התקציר נשמע כמו "המאמין" פוגש את "בית"ר פרובאנס": עולה רוסי שמרגש ניכור למדינה ומחליט להצטרף לכנופיה ניאו נאצית (בטבריה) מתחיל להתחרט על מעשיו כשהוא פוגש מאמן איגרוף (זאב רווח), שרוצה להפוך אותו לאלוף (וגם לבן בית).

 

================

 

סטיב מרטין, שהנחה את האוסקרים פעמיים, מציע לאדי מרפי (שותפו לסרט "שחק אותה סטאר") טיפים לקראת הג'וב שלו כמנחה האוסקרים. למשל, "זכור להיות רגוע ולעשות חיים בזמן ש-12,000 בלוגרים קורעים לך את הצורה".

נושאים: בשוטף

5 תגובות ל - “האין זה אירני?”

 1. איתן 21 ספטמבר 2011 ב - 13:58 קישור ישיר

  אני מסכים איתך ש"בחשיכה" די סגור בחמישיה, אבל לזכיה? לא יודע. שמעתי לא פעם את המשפט Never bet against a shoah film, אבל איכשהו לא נראה לי שאגניישקה הולנד תזכה. צפוף מאוד השנה בקטגוריה הזו, אבל היא גם ידועה כמאוד לא צפויה. אני בכלל לא הייתי מוציא מכלל אפשרות שהנורבגי יפתיע. הוא נראה כמו סרט חביב למדי, ומאוד לא חשוב, וממש עכשיו הוא יוצא להפצה אמריקאית.
  ויש גם את "הערת שוליים", כמובן.

  הספרדים עדיין לא הודיעו את מי הם שולחים, אבל יש להם שורטליסט של שלושה, ואחד מהם הוא אלמודובר. אז אולי הוא? (אגב, ראית את החדש שלו השבוע, לא? איך הוא? זרוק עצם…)

 2. עופר ליברגל 21 ספטמבר 2011 ב - 14:31 קישור ישיר

  רגע, טורקיה עדיין לא פירסמה את מי היא שולחת, נכון? כי "היו זמנים באנטוליה" אמור להיות די בטוח בתשיעיה במידה וישלח. וראוי לזכיייה בעיניי

  ===============

  רוה לעופר: "היו זמנים באנטליה" הוא אחד הסרטים הטובים שראיתי השנה, ואולי יש לו סיכוי להיות בתשיעיות בזכות דחיפה של הדירקטוריון הבכיר, אבל סיכוייו לזכות אפסיים. כנ"ל "הסוס מטורינו" (נציג הונגריה).

 3. איתן 21 ספטמבר 2011 ב - 14:37 קישור ישיר

  "היו זמנים באנטוליה", אם הטורקים ישלחו אותו, לא יעבור אצל האמריקאים, בלי קשר לאיכותו (והוא אכן סרט משובח למדי).

 4. איציק 22 ספטמבר 2011 ב - 13:42 קישור ישיר

  טוב זה לא בדיוק מוסלמים. חצי מהכפר הלבנוני נוצרים.

 5. יובל 3 אוקטובר 2011 ב - 18:37 קישור ישיר

  יאיר נראה אותך עם קשריך באקדמיה דואג לכך שסרט שאין יד חופשית להפצתו בעולם, כלומר יש מגבלות על הפצתו או הצגתו במדינה כזו או אחרת לא יוכל להיות מועמד לאוסקר. שחק אותה….


השאירו תגובה