07 מרץ 2006 | 19:23 ~ 18 תגובות | תגובות פייסבוק

פוסט-פארטי

לוקח לי כמעט יומיים להתאושש מהאוסקרים. קצת כמו ג'ט-לג. הנה כמה שאריות מהטקס, ומחשבות פרומות, לאו דווקא על קולנוע.

1. הילדים של ריס וויתרספון וריאן פיליפה בטח היו הכי מאושרים אתמול. אמא זכתה באוסקר על תפקידה ב"הולך בדרכי", והסרט שאבא שיחק בו, "התרסקות", זכה בפרס הסרט הטוב ביותר. זוג מלכותי.

2. נדמה לי שחואקין פיניקס שונא את ריס וויתרספון.

3. ג'ון סטיוארט מקבל ביקורות נהדרות, רובן מוצדקות, אבל הרייטינג על הפנים: 38 מיליון צופים, רייטינג של 27 אחוז. לעומת רייטינג של 30 אחוז בשנה שעברה (שגם לא היתה מי-יודע-מה). ובכלל, באיי.בי.סי לא רגילים שבערב האוסקר צופים פחות מ-40 מיליון צופים (רק השנה של "שיקגו" היתה נמוכה יותר).

4. הרייטינג של האתר הזה, לעומת זאת, קרע את מכשירי המדידה. 17,000 איש נכנסו אתמול 43,000 פעם לאתר. אלפים שוטטו כאן בין ארבע לשש בבוקר. די נדהמתי. רוב מוחלט של הנכנסים כבר יודע להקיש את כתובת האתר בעצמו (ואולי יש לכם לינק במועדפים, אם כן תודה רבה). מבין האתרים שהיפנו לאירוע הסיקור החי של האוסקר הכי הרבה גולשים הגיעו אלי דרך עין הדג (108 גולשים). 130 הגיעו אלי דרך ישראבלוג (מונה הכניסות לא מבדיל בין הבלוגים השונים, אבל ראיתי הפניות גם אצל נטע וגם ב"ולווט"). 86 דרך "וואלה". 58 דרך האתר של שושנה פורבס. 48 דרך עידו קינן. כמה מאות דרך גוגל. ו-15,000 פשוט נכנסו ישירות. תודה לכל מי שלינקק ותמך ולכל מי שנכנס, שוטט והגיב. מקווה שתחזרו גם לפני האוסקר הבא.

5. ג'פרי וולס נזכר כמה ימים לפני האוסקר בבמאים שזכו באוסקר והתחרפנו. ג'יימס קמרון. פיטר ג'קסון. מל גיבסון. האם אנג לי הבא בתור? (האייטם כאן, בתחתית הדף).

5. כשבוויינט כותבים ש"הלכה לעולמה אשתו של סופרמן" האם הם מתכוונים ללויס ליין?

6. לכל משמיצי "גן עדן עכשיו", הנה ידיעה בלתי קולנועית, מהחיים שלנו. תגידו לי מה אתם מרגישים כלפיה:

מאז השלמת ההתנתקות מרצועת עזה בספטמבר 2005 הרגו חיילי צה"ל בסמוך לגדר המקיפה את הרצועה תשעה אזרחים פלסטינים בלתי-חמושים, כך עולה מתחקיר שערך בצלם. בהרוגים חמישה קטינים ובכללם ילדה בת שמונה. אף אחד מההרוגים לא נשא עמו נשק או חומרי חבלה, וזאת גם לפי גרסת הצבא. הפלסטינים לא הוזהרו לפני הירי ולא ניתנה להם הזדמנות להיכנע. (מתוך "בצלם")

לא צריך להיות אבא של ילדה קטנה כדי להזדעזע. רוצים עוד נגיסה ממה שקורה לנו ליד הבית? צפו בסרט הבא. ואתם נבהלים מ"גן עדן עכשיו"? מסרט?

7. ובישראל כנראה פשוט אוהבים להרוג. משפחות לא מוכנות לתרום איברים של קרוביהם שמתו. הייתי עורך סרטון מסיפורו המרגש של רוברט אלטמן באוסקרים, על השתלת הלב שעבר לפני עשר שנים (עד כמה שידוע לי זו היתה חשיפה, סיפור שמעולם לא סופר קודם). דמיינו את ליבו של יקירכם המת, פועם בגופו של מישהו אחר. ואולי זה יהיה אפילו אחד הבמאים הגדולים בעולם. או סתם בן אדם רגיל שיזכה לחיות ויכיר לכם תודה לנצח. אני מסתובב בארנק עם כרטיס אד"י, המבטיח את תרומת איברי אחרי מותי. אני ממליץ גם לכם לחתום על כרטיס כזה ולשאת אותו בגאווה. אתם כבר לא תרגישו כלום, אחרים יינצלו בזכותכם.

8. איבור קאטלר מת לפני ארבעה ימים. בן 83. קאטלר, משורר, מוזיקאי, איש במה ופרפורמנס ואחד הבריטים היותר אקצנטריים, עשוי להיות מוכר לכם בתור נהג האוטובוס ב"מסע הקסם המיסתורי" של הביטלס (פול היה מעריץ שלו), וכאחד המוזיקאים ב"רוק בוטום" של רוברט ווייאט.

 

  

 

נושאים: כללי

18 תגובות ל - “פוסט-פארטי”

 1. shai 7 מרץ 2006 ב - 20:46 קישור ישיר

  ריס וויתרספון

  winning for Brokeback Mountain. I suposed that what happened when you are tired.Don't remember seeing her in that movie.

 2. רבקה 8 מרץ 2006 ב - 0:26 קישור ישיר

  כן, גן עדן עכשיו מטריד אותי יותר מהידיעה שפירסמת.

 3. עידו 8 מרץ 2006 ב - 5:24 קישור ישיר

  אותי לפחות מאוד הגעילה העובדה שרוברט אלטמן לא טרח להודות מעל הפודיום לאשה שהצילה את חייו, אך זכר יפה מאוד לקדם את 'A Prairie Home Companion'. איזה מפגן מחליא של נרקיסיזם אמנותי. מוכשר ככל שיהיה, אלטמן שכח להיות בנאדם.
  זאת עוד לפני שדיברנו בכלל על העובדה שבחישוב מהיר את הלב השתילו בליבו בהיותו בן למעלה מ-70. כישרון, כסף או מעמד לא צריכים להיות שיקול בתיעדוף המועמדים להשתלה. מי שטיפה מעודכן בעניינים מסוג אלו יודע שאדם 'רגיל' בגיל שכזה לא יזכה להשתלה.
  האם חייו של רוברט אלטמן שונים מהותית משלנו? לדעתי לא.

 4. עופר ליברגל 8 מרץ 2006 ב - 9:22 קישור ישיר

  לעידו: קודם כל הוא אמר שהוא נמצא שם רק בזכות האישה שתרמה את הלב (הוא לא הזכיר את שמה, יכול להיות בגלל שהוא לא יודע אותו) והקידום לסרטו החדש הוא משהו קבוע בטקסים האלה. ולגבי הגיל: היום בן 70 זה כבר לא כל כך מבוגר, וניתן לראות זאת לפי כמות הסרטיםשביים מאז. למעשה הוא עושה כל כך הרבה סרטים כך שלא ברור לי מתי היה לו זמן להשתלה.

 5. הפינגווין 8 מרץ 2006 ב - 12:15 קישור ישיר

  למי שלא מוטרד מגן עדן עכשיו, האוזן השלישית תקרין את "פורד טרנזיט", סרטו הקודם (זוכה פסטיבל ירושלים) של האני אבו אסעד.
  http://e.walla.co.il/?w=/6/871171

 6. חבריקו 8 מרץ 2006 ב - 12:54 קישור ישיר

  קרעת לי את הלב בידיעה על אייבור קאטלר.
  תנצב"ה
  ופיליפ סימור בכל זאת עושה יצפאן בסרט המשמים שלו. למה זה עמוק, כי הוא בוכה בסוף?
  גם על מה הסרט, לעזאזל? בלי ידע מוקדם מה שיש זה סיפור כבד רגליים על איזה מאנפף נרקסיסטי אך נחרץ לעתים שכותב איזה ספר לא ברור ומטריד רוצח לח עיניים.
  ליד זה ברוקבק הוא מעיין של תבונה רבת שנים.
  זו היתה שנת האוסקר הקלושה זה שנים. יכול להיות שהוליווד מתה?

 7. עידן 8 מרץ 2006 ב - 13:06 קישור ישיר

  איזו סיבה יש ליאיר רוה לראות את סוריאנה חודשיים לפני שהוא עולה למסכים?

 8. עידן 8 מרץ 2006 ב - 13:08 קישור ישיר

  צריך לעשות סרט על מבקרי קולנוע ישראלים =נמחק=.

  (דיר בלאק, עידן. בלי גזענות, בלי הומופוביה ובלי שקרים, אחרת אני מעיף אותך מהאתר. תנסה למקד את שנאת האדם שלך במציאות ובעובדות. יאיר) 

 9. בייבי בלוז 8 מרץ 2006 ב - 14:07 קישור ישיר

  יאיר רואה את הסרט כשהמפיצים עורכים הקרנה למבקרים. מה אכפת לך מתי הוא ראה אותו? זה על חשבונך? ומה אתה יודע על נטיותיו המיניות שאני לא יודעת? ולמה אתה כותב "הומואים" כאילו זאת מילת גנאי?
  יאיר, לטיפולך.

 10. עידו 9 מרץ 2006 ב - 7:03 קישור ישיר

  לעופר ליברגל: אני ראיתי את כל הטקס וחד משמעית הוא לא הודה לה, הוא רק ציין בהתרסה (כמו היה הדבר הישג שלו, עוד חץ מתשלח בממסד הההוליוודי) את העובדה שיש לו לב מושתל ממנה. אתה צודק, 70 זה לא גיל מופלג היום, אולם כאחד שמכיר את העובדות, אנשים בני 30 ו 40 מתים באופן הכי ישיר של המילה מכך שאינם מצליחים להיות מתועדפים בזמן, ו'אנשים רגילים' בני 70, גם אם מתפקדים לחלוטין, בכלל לא נשקלים. אל תראה בהערתי אמירה נגד המגזר המבוגר, אלא נגד המגזר המקומבן.

  אגב, סתם אנקדוטה, חברת הביטוח סירבה לאשר לאלטמן לביים את סרטו האחרון מחמת גילו המתקדם, ופול תומאס אנדרסון (כן כן) חתם ערבות שהוא יתערב במקרה שמשהו יקרה. מה שנקרא, מעתיק מעתיק, אבל לפחות מפרגן אח"כ.

  לחבריקו: אתה מעלה נקודה נכונה לדעתי. מאוד קשה להבין את CAPOTE בלי ידע מוקדם רחב על התרבות האמריקאית. יחד עם זאת, אני מבטיח לך שעם הידע הזה, מדובר בסרט מרשים מאוד.

 11. עידן 9 מרץ 2006 ב - 10:22 קישור ישיר

  יאיר! מאחר וזהו הבלוג שלך אין לי ברירה אלא להסכים לתנאיך אבל זו רק הוכחה שדעות שונות גם אם אינן מקובלות אינן באות לידי ביטוי וחופש הביטוי הוא רק בתנאי שכולם חושבים כמו בעל הבלוג. אני עומד מאחורי דעותיי ואיני חש צורך להתנצל עליהן גם אם הן אינן תקינות פוליטית,זו האמת שלי ואני דבק בה!

 12. הפינגווין 9 מרץ 2006 ב - 14:06 קישור ישיר

  עידן,
  אני אנחש שמה שהפריע ליאיר זה לא הדעות המנוגדות לשלו, אלא אופן הניסוח של התגובות. כאמור, זה הבלוג שלו והוא קובע את מגבלות הטעם הטוב. לקרוא למישהו "הומו" כמילת גנאי, לדוגמה, זה גם מעליב סתם (את מי שהגבת אליו ואת ההומואים כקבוצה) וגם פוגע בזכות הביטוי של האחר שמגונא רק כי דעותיו שונות. אם אני הייתי מנהל את הבלוג, גם הייתי מוחק תגובה כזו, אפילו אם הייתי מסכים לחלוטין עם העמדה שלך.

  בבקשה, ראה זאת כביקורת בונה. אתה כותב דברים מעניינים, אבל הניסוחים שלך הם לפעמים פוגעים בלי סיבה.

 13. חבריקו 9 מרץ 2006 ב - 19:28 קישור ישיר

  עידו,
  בדם קר הוא אחד הספרים המרכזיים בחיי. גדלתי באמריקה. יש לי את הידע הנדרש כדי להעריך סרט על טרומן קפוטה. הסרט הזה לא עושה מאומה. הוא לוקח תקופה דרמטית בחיי הסופר, מדיר כל מידע אחר (מישהו שמע על רצח קנדי, למשל, שמתרחש במהלך השנים שהסרט מתרחש בהם? על משבר הטילים הקובני? הנרקסיזם אינו רק של קופטה הוא של התסריט והפרויקט כולו) ולא מוסר מידע של ממש. הוא מדמם מבפנים, הוא ציני, הוא יבבני, הוא חזק. אוקיי, דמות לא שטוחה, וגם לקחת דמות לא ממש חיובית ולשים אותה במרכז של סרט. זהו. חוץ מזה, הסרט ערוך בכובד יד. הצילום בונה כובד אפל, שרק משחקי הצבעים בין ניו יורק לפריפריה בולטים בו.
  ושוב: על מה הסרט? חוץ מסופרלטיבים חסרי בסיס מה אנחנו יודעים על תרומתו לתרבות. מה זה טיפני? מה אם השמועות שהוא כתב להרפר לי את הספר שלה? הכל פונקציונלי בתסריט למען מטרה רזה במיוחד. והמשחק, לטעמי, עני במיוחד. מלא כוונות טובות, אבל נשען על תסריט דל וחסר השראה שמחמיץ את ייעודו.

 14. עידן 12 מרץ 2006 ב - 10:40 קישור ישיר

  ויליאם הרט,אחד השחקנים הטובים בדורו,שהיה בשנות השמונים כוכב גדול מסתפק בשנים האחרונות בתפקידי משנה קטנטנים כמו באינטיליגנציה מלאכותית,משנים כיוון ובשנה שעברה בסוריאנה ובהיסטוריה של אלימות. מצער ששחקן ברמתו נאלץ להסתפק בשיירים.

 15. עידן 12 מרץ 2006 ב - 10:44 קישור ישיר

  מסתבר שריצ'רד ברייט שגילם את אל נרי בסרטי הסנדק נדרס לפני כחודש ע"י אוטובוס ונהרג. ברייט הופיע גם בין היתר בסרטים היו זמנים באמריקה,שיער,בחורות יפות,איש המרתון,בהלה בפארק הסמים ובתפקידי אורח בסדרות טלויזיה שונות. בן 68 היה במותו.

 16. עידן 12 מרץ 2006 ב - 10:47 קישור ישיר

  היום יום הולדת 58 לג'יימס טיילור. Happy Birthday,Sweet Baby James.


השאירו תגובה