19 דצמבר 2011 | 10:00 ~ 12 תגובות | תגובות פייסבוק

חבובות עם טראומת דרקון

גינוי השבוע הולך לסינמה סיטי ראשון לציון שבהקרנה של 16:30 אתמול של "החבובות" מול קהל של ילדים בעיקר, שיבצו את הטריילר של "נערה עם קעקוע דרקון". לא רק שהסרט לא מתאים לילדים, כך שאין שום הגיון מסחרי לשבץ אותו, הטריילר עצמו אגרסיבי ואלים וקודר ורועם מאוד ולא מתאים לילדים, שחטפו ממנו בעתה.

 

אני מניח שזו לא רק ההקרנה ב-16:30, ולא רק בסינמה סיטי ראשון לציון. מישהו חווה את זה בהקרנות אחרות ויכול לדווח?

 

האין לבעלי בתי הקולנוע שום אחריות על החומר שהם מקרינים ושום רגישות לקהל שנחשף אליו? מה הרעיון בהקרנת פרסומת למבוגרים בסרט ילדים? באמריקה ובאנגליה, למשל (ואני מניח שבמדינות נוספות בהן יש קצת יותר פיקוח על תכנים המוצגים לילדים) חייבת להיות התאמה בין סיווג הסרט המוקרן ובין סיווג הסרטים בטריילרים שמוצגים לפניו. הרי לשים את "נערה עם קעקוע דרקון" לפני "החבובות" זה קצת כמו למכור לבני עשר סיגריות. ניסיון לגרום להם להתלהב ממשהו שפשוט מוקדם מדי בשבילם להתנסות בו. חברות הטבק בוודאי היו שמחות להגדיל את ההכנסות מבני העשר, ואולי גם מפיצי "נערה עם קעקוע דרקון" היו שמחים להגדיל הכנסות עם כרטיסים מבני עשר, אבל מישהו צריך לעמוד ביניהם ולמנוע מהם.

 

בינתיים, נדמה שהשיבוץ הזה – המכוון? השגוי? – השיג מטרה הפוכה. הילדים לא רוצים לראות את הסרט (אפילו הטריילר הבהיל אותם) וההורים שהיו איתם עכשיו רותחים על הסרט, ואין להם כוונה ללכת לצפות בו.

 

הישנות של דיווחים כאלה פשוט תגרום לכך שתתארגן קבוצת לחץ שתדאג לעגן בחקיקה את הפיקוח, לא רק על סיווג הסרטים אלא גם על כל הפרסומות והטריילרים שמוצגים לפניהם, להבטיח שלפני סרטי ילדים לא מוצגים תכנים שלא מתאימים להל היעד של הסרט. פיקוח שיבטיח שתלונה כזאת תגרור קנס לבית הקולנוע. ומכיוון שאף אחד לא רוצה עוד רגולציה כזאת, בתי הקולנוע והמפיצים חייבים להיות רגישים יותר.

 

משה אדרי, אחד הבעלים של סימה סיטי, מגיב: "בבדיקה שערכנו נמצא כי אכן שובץ טריילר של 'נערה עם קעקוע דרקון' בגרסה האנגלית של 'החבובות' בסינמה סיטי ראשון לציון. בעקבות התלונה הוסר הטריילר משיבוצו בכל ההקרנות הבאות של 'החבובות', למרות שאינו כולל קטעי אלימות או קטעים אחרים שאינם ראויים לצפיית ילדים".

נושאים: בשוטף

12 תגובות ל - “חבובות עם טראומת דרקון”

 1. רז-ש 19 דצמבר 2011 ב - 10:15 קישור ישיר

  החבובות בעברית? אם כן אז באמת מוזר. אם לא, אז לא נורא. אני חושב שהטריילר לנערה עם קעקוע היה אמור להרתיע את הצופים בו.
  ואגב, אז החבובות הוא סרט לילדים, או מה שנקרא לכל המשפחה?

 2. אביגיל 19 דצמבר 2011 ב - 10:47 קישור ישיר

  הטריילר לנערה עם קעקוע הדרקון הוקרן גם לפני הקרנה של החבובות ביס פלאנט שבוע שעבר. האמת שלא שמתי לב לחוסר ההתאמה מכיוון שההקרנה היתה באנגלית והקהל היה מורכב כולו ממבוגרים. בהנחה שגם במקרה שלך מדובר בהקרנה באנגלית, אולי יש הנחה אצל המפיצים שאלו פונות רק לקהל מבוגר? לא שאני מסכימה עם ההנחה הזו, אבל יש הגיון בטענה שהטריילר לקעקוע הדרקון – שהוא בכל זאת טריילר "ירוק", כלומר ה-MPAA קבע שהוא מתאים לכל הגילאים – אינו מטריד מספיק עבור ילדים מבוגרים מספיק לראות סרט בשפה זרה.

 3. סטיבי 19 דצמבר 2011 ב - 11:14 קישור ישיר

  טריילר ירוק אינו מיועד לכל הגילים דווקא. פעם זה היה כך, לפחות מבחינת הטקסט שהיה רשום בתחילתו, אבל היום מדובר הרבה פעמים ב"appropriate audience" – כלומר לפי ההתאמה המוזכרת.

 4. דיסקו 19 דצמבר 2011 ב - 11:16 קישור ישיר

  צודק לחלוטין.
  לפני חודשיים הלכתי לראות עם הילדים שלי את הדרדסים בצהרי יום חופש. אולם מלא זאטוטים היה צריך לראות טריילר זוועתי , אני אפילון לא זוכר לאיזה סרט זה היה, אבל אני יודע שמאז הבן שלי בן השש לא רוצה להתקרב לקולנוע, וגם כשאנחנו רואים סרט בבית הוא מוודא לפני כן שהוא לא הולך לקבל סיוטים בשבוע הקרוב. {הוא מתחבא מאחורי הספה ומחכה לשמוע את התחלת הסרט….. }
  בקיצור ממש לא לעניין.
  אם יש איזה עצומה, אני חותם.

 5. בועז כהן 19 דצמבר 2011 ב - 13:58 קישור ישיר

  וזה שמשבצים את הטריילר המחריד עם טילדה סווינטון לכל סרטי אחר הצהריים, זה שפוי? זה נורמלי?

  המפיצים ירדו מהפסים. בחיי

 6. איריס 19 דצמבר 2011 ב - 14:34 קישור ישיר

  כתבתי עכשיו אימייל תלונה לסינמה סיטי דרך האתר שלהם בעקבות הסיפור הנ"ל. כהורה, אני ממש לא רוצה להיות בסיטואציה הזו!

 7. x 19 דצמבר 2011 ב - 15:51 קישור ישיר

  מזכיר לי שפעם ראיתי את "מרד התרנגולים" עם אחי הקטן. הקרנת בוקר, דיבוב לעברית והפרסומת – לאסקימו לימון החגיגה נמשכת, עם כמות גדולה של איברים חשופים מכל המינים.

  אגב, התופעה הזו גם הפוכה – לפני הגרסאות האנגליות של "החבובות" ו"טין טין" ברב-חן ויס פלאנט (בהתאמה)הוקרנו טריילרים מדובבים לחדשים של ניק פארק ופיקסאר בדיבוב לעברית. תכל'ס, זה גם גרם לחלקינו לסיוטים.

 8. רותם 19 דצמבר 2011 ב - 18:53 קישור ישיר

  לי קרה מקרה הפוך, שלא פגע באף אחד, אבל סתם היה מצחיק: לפני הקרנה בשעות הערב המוקדמות (חמש אם אינני טועה) של "משחקי שעשוע" האמריקאי, היה טריילר ל"רוח בערבי הנחל". כאן לא היו נפגעים, אבל סתם היה מצחיק.

 9. איריס 19 דצמבר 2011 ב - 19:27 קישור ישיר

  בהמשך למה שכתבתי- סינמה סיטי חזרו אליי בעקבות התלונה במהירות במייל ובטלפון, התנצלו על העיניין וציינו שיורידו את הטריילר של "נערה עם…" לפני סרטי ילדים. בטח מישהו מכאן יוכל להגיד לנו אם הבטחתם תתממש…

 10. רז-ש 19 דצמבר 2011 ב - 21:31 קישור ישיר

  אפרופו טריילר. הטריילר המדהים המלא לעליית האביר האפל שוחרר רישמית לרשת! http://www.youtube.com/watch?v=GokKUqLcvD8 או באפל: http://trailers.apple.com/trailers/wb/thedarkknightrises/

 11. פרנק 20 דצמבר 2011 ב - 0:47 קישור ישיר

  אם מדובר על הקרנה מדובבת – אני מסכים איתך. אם לא, אז לא כל כך. פשוט כי "החבובות" הוא לא סרט לילדים, אם כבר אז לכל המשפחה, ומבחינתי הוא לגמרי סרט למבוגרים. ואגב, מסכים עם X לגבי הטריילרים המדובבים.

 12. יעקב 23 דצמבר 2011 ב - 19:55 קישור ישיר

  אם כבר מדברים על טריילרים, למה לעזזל מותר לבתי הקולנוע לסגור אותנו בכוח ולבזבז לנו את הזמן עם פרסומות? מיילא אם זה היה לפני זמן ההקרנה הרשמי. אבל לקבוע שעה שחייבים לעמוד בה, אם רוצים את הכיסא ואז להיות חייב לצפות בטריילרים? מה הולך פה.


השאירו תגובה