21 דצמבר 2011 | 14:40 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

הנרות הללו

אני מקווה שתצוץ כבר ידיעת קולנוע מעניינת, כי אני תכף ייגמרו לי כותרות החנוכה לפוסטי המקבצים. אבל יש כמה דברים נחמדים לצהרי הנר הראשון:

 

א.

שמעתם אולי שברשת פוקס מאשימים את "החבובות" בכך שהם פרופגנדה קומוניסטית שמאלנית? ובכן, קונן אובריאן גילה שאם מסתכלים טוב טוב בסרט, מגלים שאולי החבר'ה ברשת פוקס צדקו:

 


 

 

ב.

והנה המונטאז' השלישי כבר לסיכום סרטי 2011. ערוך נחמד מאוד, אבל שתי הדקות האחרונות שלו (מ-4:30 בערך) הן השיא, ואתם יכולים להריץ ישר אליהן:

 


 

ג.

דורון אייל, הוא שולץ האיום, העלה לערוץ היו-טיוב שלו את פיסת הנוסטלגיה הפינגווינית הזאת: הסרט הניסיוני "שולץ" מ-1979, בכיכובם של רמי פורטיס ושולץ האיום בכבודו ובעצמו. מישל אופטובסקי ז"ל ביים. אמנון סלומון ז"ל צילם. מיכאל גרוסברג ז"ל הפיק. מיכאל רורברגר יבדל"א עיצב. פורטיס כתב את המוזיקה. 15 דקות. ספוילר: הסרט ממש לא טוב. אבל ככה נראו ימי הטרום פאנק/גל חדש של תל אביב, הימים שבהם פורטיס הוציא את "פלונטר", לפני שהפך לסרט של דיסני. הדמות הרובוטית של שולץ היא סוג של תיעוד/הנצחה למה ששולץ היה עושה על הבמה בהופעות של פורטיס, תחילה עם להקת מים חמים, ואז בהופעות הסולו. בקיצור, פיסת נוסטלגיה תל אביב, שהתיישנה כבר בזמן אמת.

 


 

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “הנרות הללו”

  1. יוסי.ק 23 דצמבר 2011 ב - 12:56 קישור ישיר

    מחכה בכליון לסרט "Kermit The Front"

  2. איציק 23 דצמבר 2011 ב - 15:17 קישור ישיר

    שולצ האיום ונורא


השאירו תגובה