09 דצמבר 2007 | 19:33 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

יוצאים למלחמה

אם אתם לקוחות של הוט: לכו היום לבית של מנוי יס. אם אתם לקוחות יס: אל תשכחו לצפות הערב – או לפחות להקליט – את "המלחמה", סדרת התעודה העצומה של קן ברנז שמתחילה היום ב-22:00 בערוץ יס דוקו. אני לא נלהב מהעובדה שאנשי יס דוקו פיצלו את שבעת הפרקים (משך כל אחד מהם שעתיים) ל-14 פרקים בני שעה, אבל אני מוכן לתייג את זה תחת "נו, מילא", העיקר שהסדרה כאן, בזריזות מרשימה ובמלואה.
"המלחמה" עוקב אחר שנות מלחמת העולם השניה והשפעתה על ארבע עיירות אמריקאיות ועל תושביהן, אלה שבחזית ואלה שבעורף. עבודת הארכיון של ברנז מרהיבה והסרט מכיל חומרים ויזואלים עוצרי נשימה. ובעיקר, מבעד לטון הפטריוטי המאפיין את הסדרה, כמו גם את שאר מפעלי התיעוד הענקיים של ברנז, מבצבצת גם התמונה הבלתי רשמית, הבלתי לאומנית, זו שחושפת את הצדדים האפלים של האומה האמריקאים, את איבוד הצביון האנושי, וגם את הצדדים השליליים במלחמה שהיתה אמורה להיות צודקת ומעל לכל מחלוקת.
התכוננו לקראת הצפייה עם האתר הלא פחות מרשים של הסדרה, המכיל קטעים מהסדרה וסרטונים על הפקתה.
צפיית חובה.

3 תגובות ל - “יוצאים למלחמה”

  1. assafTV 10 דצמבר 2007 ב - 22:02 קישור ישיר

    כן יאיר, יס קיבלו את שבעת הפרקים של "המלחמה", החליטו שפרקים של שעתיים זה מוגזם אז הם חתכו בגסות ל-14 פרקים ומי יודע מה הלך לאיבוד שם. לא יעלה על הדעת שהסדרה נמכרת בשתי גרסאות (זהות לחלוטין) – אחת של 7 פרקים בני שעתיים כ"א והשניה של 14 פרקים בני שעה כ"א ואנשי יס דוקו פשוט העדיפו את הגרסה השניה.

  2. Shai 10 דצמבר 2007 ב - 22:35 קישור ישיר

    off-topic:

    this is a very nice gesture

    And Yair-How come your English blog has all the winners from this weekend LA & NY critics and this blog hasn't seen yet the light of the list?


השאירו תגובה