15 ינואר 2012 | 16:06 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

גלובוס הזהב 2011: התחזית

בשלב זה של חיינו "הארטיסט" הוא הסרט המוביל לזכייה באוסקר, אבל דווקא העובדה שהוא גם המוביל לזכייה הלילה בגלובוס הזהב מהווה את אחת מנקודות התורפה שלו בדרך אל האוסקר. מסיבה עיקרית אחת: "הארטיסט" מועמד – ואף יזכה הלילה – בקטגוריית "קומדיה/מיוזיקל", באותו פיצול מיושן ולא רלוונטי שעדיין מונהג בגלובוסים. בעשרים ומשהו השנים האחרונות רק שלושה סרטים זכו בקטגורייה הזו ואז גם זכו באוסקר: "הנהג של מיס דייזי" ב-1990, "שייקספיר מאוהב" ב-1999 ו"שיקגו" ב-2003. האם יצטרף אליהם "הארטיסט" ב-2012? יתכן.

 

לא יעזור, בהיררכיה של הגלובוסים, פרס הסרט בקטגוריית הדרמה נחשב יותר. לכן לא משנה מי יזכה הלילה בפרס הזה, הוא מיד יהפוך למועמד מוביל שמאיים על מעמדו של "הארטיסט".

 

אז מי זה יהיה? ששה סרטים מועמדים: "היורשים", "הוגו", "העזרה", "מאניבול", "סוס מלחמה" ו"משחקי שלטון" (סידרתי אותם לפי סדר סיכויי הזכיה שלהם לדעתי). הבעיה העיקרית שלי בהימור על זוכי גלובוס הזהב היא שאני לא ממש משוכנע שאני יודע לפי מה הם מצביעים. האם הם באמת מצביעים על טעמם ומצפונם? אני חושש שלא כך הוא וש-90 חברי איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד עושים מאמצים גדולים לקלוע בבחירתם לזוכה באוסקר. הם מבינים שכל עוד הם יכולים לשבת על משבצת "הפרס שמנבא את האוסקרים" לפרס הקיקיוני שלהם יש עדיין סיכוי להישאר רלוונטי (יש גבול עד כמה הגימיק שלהם עם ריקי ג'רווייס יחזיק מעמד).

 

אגב, את דעתם של הטאלנטים בהוליווד על גלובוס הזהב יכולתם לראות בעת הכרזת המועמדויות. כשוודי הרלסון עלה לקרוא את שמות המועמדים הוא התלוצץ ושילב ברשימה את "רמפארט", שם הסרט בו הוא מככב. אני בטוח שאם הוא היה מוזמן להקריא את שמות המועמדים באוסקרים הוא לא היה מעז לחשוב על תעלול כזה מפאת קדושת האירוע.

 

בחזרה לפרס הדרמה. אז מי יזכה? אם הגלובוסים רוצים לנסות לנבא איזשהו מהפך אפשרי באוסקרים, הם יבחרו ב"היורשים". אם הם ילכו לפי ליבם הם יבחרו ב"הוגו". נראה לי שהתחרות מתרכזת בהם. הנטייה כרגע היא לראות ב"היורשים" כזוכה הברור בפרס, אבל בשביל הספורט אני אהמר דווקא על "הוגו".

 

שאר הקטגוריות קצת יותר קלות לחיזוי, נדמה לי:

 

פרס הסרט (קומדיה/מיוזיקל): "הארטיסט"

במאי: מישל הזנוויציוס, "הארטיסט" (אם כי, גם כאן לא אתפלא למצוא הפתעה מכיוון מרטין סקורסזי ו"הוגו").

שחקן (דרמה): ג'ורג' קלוני, "היורשים" (לבראד פיט יש סיכוי מסוים כאן, על "מאניבול". אבל אהמר על קלוני).

שחקנית (דרמה): כאן המירוץ די צמוד, האמת. וכאן, זכות הזוכה עשויה בהחלט להשפיע על האוסקרים. האם זו תהיה מריל סטריפ על "אשת הברזל" או ויולה דיוויס על "העזרה"? אהמר על מריל סטריפ.

שחקן (קומדיה): ז'אן דוז'רדן, "הארטיסט"

שחקנית (קומדיה): מישל וויליאמס ("השבוע שלי עם מרילין").

שחקן משנה: כריסטופר פלאמר ("בגינרס")

שחקנית משנה: זו דווקא קטגוריה מעניינת מאוד ודי צמודה. היא גם תעיד האם יש לסרט מסוים יתרון כלשהו. מי תזכה כאן: ברניס בג'ו על "הארטיסט", ג'סיקה צ'סטיין על "העזרה" או אוקטביה ספנסר על "העזרה". זותחרות בין גונבות ההצגה של העונה. אם בג'ו תזכה זה סימן שהוליווד ממש מאוהבת ב"הארטיסט". ומצד שני, האם יתכן ש"העזרה" ייצא בידיים ריקות? ההימור שלי: אוקטביה ספנסר.

תסריט: האמת, אין לי מושג כאן. בשביל הספורט, אני מהמר כאן על וודי אלן.

סרט אנימציה: "רנגו"

סרט זר: "פרידה" (אירן)

 

הנה רשימת המועמדים המלאה (יש שם גם עולם שלם של מועמדויות לטלוויזיה).

 

ניפגש כאן ב-3:00 בלילה לצחוק מהבדיחות של ריקי ג'רווייס ולראות את כוכבי הוליווד מסתלבטים על מצביעי הגלובוס ועושים חזרות על נאומי האוסקר שלהם.

 

ההימורים שלכם?

נושאים: בשוטף

8 תגובות ל - “גלובוס הזהב 2011: התחזית”

 1. hamlet 15 ינואר 2012 ב - 17:09 קישור ישיר

  i'm sure the Artist and The Descendants are going to win.
  The Iranian film looks also safe bet
  For actors and directors
  is an open race

 2. עמית איצקר 15 ינואר 2012 ב - 17:22 קישור ישיר

  איפה הטקס משודר?

 3. מיכל 15 ינואר 2012 ב - 21:20 קישור ישיר

  ייתכן והטקס לא משודר בהוט?? ייתכן ומשדרים רק את השטיח האדום ?

 4. איריסע 15 ינואר 2012 ב - 22:14 קישור ישיר

  הטקס משודר השנה בלעדית רק ב"יס". מישהו יודע איפה יש קישור לצפייה ישירה באינטרנט?

 5. איתן 15 ינואר 2012 ב - 22:47 קישור ישיר

  הזוכה בגלובוס בשנה שעברה – הרשת החברתית. באוסקר – נאום המלך

  בשנה שלפני כן – בגלובוס – אווטאר. באוסקר – נאום המלך.

  שנתיים לפני כן – בגלובוס – כפרה. באוסקר – לא ארץ לזקנים של האחים כהן.

  הגלובוסים כבר לא בעמדה של "מנבאים את האוסקר". הם כבר לא בעמדה בכלל. הם עוד חוליה בשרשרת הפרסים המעטרת את העונה הנוכחית (ה-DGA, ה-PGA, ה-SAG וכיוב'). לכן לא ממש משנה מי יזכה היום. "הארטיסט" יזכה באוסקר.

  ואגב – טרם ראיתי את "היורשים", אבל להערכתי, אם יש איזשהו סיכוי קלוש שתהיה הפתעה באוסקרים, היא לא תבוא מכיוונו של אלכסנדר פיין. הוא מותק של במאי. וזו בדיוק הבעיה שלו. הוא עושה סרטים נחמדים מדי. אם כבר, ההפתעה יכולה לבוא (אולי) מהכיוון של "הוגו".

  "פרידה" כנראה יקח הלילה. וזה לא סוגר שום דבר. כבר כמה חודשים אני אומר: "פרידה" הוא ה"ואלס עם בשיר" של השנה. הוא הפייבוריט. והוא לא יזכה. ("ואלס עם בשיר" לקח את הגלובוס, אגב)

  אני לא אהיה כאן הלילה. יש לי "הוט", והם לא משדרים את הטקס. וזה לא שאיכפת לי מהגלובוסים. אבל האוירה יותר משוחררת מזו של האוסקרים (ולא בגלל המנחה), והנאומים תמיד משעשעים יותר. אני מעריך שאני אתעדכן מחר. אבל באוסקרים אני אהיה ער (יש שידור ב"הוט", כן?!)

 6. יניב 15 ינואר 2012 ב - 23:10 קישור ישיר

  יאיר אני מסכים איתך בכל הקטגוריות חוץ משחקן שבו אני אהמר דווקא על בראד פיט ובתסריט שבו אהמר על הארטיסט.

 7. סופי 16 ינואר 2012 ב - 15:41 קישור ישיר

  מישהו יודע אם יש שידור חוזר בהוט ?


השאירו תגובה