19 פברואר 2012 | 14:08 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

עוד שבוע לאוסקרים: שלחתם את הטפסים?

מחר יחגגו באמריקה את יום הולדתו של מרטין לותר קינג ג'ורג' וושינגטון, מה שאומר שהבנקים וסניפי הדואר יהיו סגורים. מה שאומר שאם אתם חברי אקדמיה ואתם לא גרים ממש בתוך הוליווד עצמה, אתם חייבים לשגר את הטפסים הממולאים שלכם היום כדי שיגיעו מחרתיים למשרדי האקדמיה בזמן לדדליין. מי שגר קרוב להוליווד יכול להגיע באופן אישי גם ביום שלישי ולמסור את טפסיו (אני מניח שיהיו כמה וכמה אסיסטנטים שיסונג'רו למשרדי האקדמיה עם המעטפות המרוכזות של עובדי המשרד, או אולפן או הסוכנות בו הם עובדים).

 

וזה, למעשה, גם סוף השבוע האחרון של פרסי הגילדות השונות. אמש חולקו הפרסים של עורכים ואנשי הסאונד, והלילה יחולקו פרסי איגוד התסריטאים (הפרס הזה לא מאוד רלוונטי לתחזיות האוסקר בגלל ענייני תקנון שונים ומשונים שמונעים מחלק ניכר מהמועמדים בכלל להתחרות שם).

 

אז מי זכה הלילה?

 

בפרס גילדת העורכים (פרסי האדי) זכה "הארטיסט" בקטגוריית הקומדיה ו"היורשים" זכה בקטגוריית הדרמה, ממש כמו בגלובוס הזהב. "רנגו" זכה בקטגוריית האנימציה. זה אומר שהימור מושכל לאוסקרים צריך ללכת על "הארטיסט" או ל"היורשים", אלא שאני דווקא חושב שהקרב בקטגוריה הזאת יהיה בין "הוגו" ו"נערה עם קעקוע דרקון". אני מתכנן לפרסם את הימורי האוסקר הסופיים שלי ביום שלישי כנראה ועד אז אשתדל להינעל על הימור משלי.

 

אנשי גילדת הסאונד העניקו את כל פרסיהם ל"הוגו", שהוא גם ההימור שלי לזכייה בשתי הקטגוריות האלה באוסקר.

 

==================

 

ג'יי הוברמן בטקסט העיתונאי הראשון שלו אחרי שפוטר מה"ווילג' וויס" כותב ללוס אנג'לס טיימס על ההיסטוריה של סרטי השואה באוסקר, אפרופו המועמדות של "באפלה", סרטה של אניישקה הולנד, בקטגוריית הסרט הזר. 20 סרטים – אמריקאים, זרים ודוקומנטריים – העוסקים בשואה או בנאצים זכו בפרסי אוסקר. על פניו משתמע מדבריו של הוברמן שעצם המועמדות של סרט שואה בקטגוריה הזאת מבטיחה את זכייתו. אבל הוא מפנה את תשומת הלב שבשעה שסרטי שואה מצליחים היטב באוסקרים, סרטי השואה של הגב' הולנד דווקא לא. את סרט השואה הקודם שלה, "אירופה אירופה" העדיפה ממשלת גרמניה בכלל לא להגיש לאוסקרים. וסרט שואה אחר שלה, "קציר מר", היה מועמד לאוסקר ב-1986 והפסיד. היא הפסידה שם ל"הסיפור האמיתי" הארגנטינאי.

 

מה שהזכיר לי את "הסיפור האמיתי" ואת העובדה שהסרט הארגנטינאי מזכיר במשהו את "פרידה" האירני. אמנם "פרידה" אינו סרט כה פוליטי כמו "הסיפור האמיתי", אבל כמו "פרידה" גם "הסיפור האמיתי" היה מועמד גם לסרט הזר וגם לתסריט המקורי. וצריך לזכור שב-1986, ארגנטינה היתה דמוקרטיה רק מזה שלוש שנים, כך שבשני המקרים יש עניין מסוים בהתבוננות של האמריקאים על סיפור אנושי – אמא ובת – ומה שקורה בתוך מדינה הנשלטת על ידי דיקטטור. כך שמה שמתחיל ככתבה של הוברמן על סרטי שואה באוסקר נגמר, למעשה מבחינתי כעוד הוכחה לכך ש"פרידה" הולך לזכות. מכיוון שאני הולך להמר בקטגוריה הזאת על "הערת שוליים" ("אם אתה מהמר על 'הערת שוליים' אתה חולם", כותב הוברמן ומתאר אותי היטב) אני כבר מבין שטופס ההימורים שלי יתחיל עם טעות אחת לפחות.

 

=================

 

ובינתיים בוואלה, אבנר שביט מפרסם את הימורי האוסקר שלו. תכל'ס, חוץ משלוש קטגוריות הן זהות להימור שלי שירד לדפוס ביום חמישי. זה הכיוון אליו נושבת הרוח.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “עוד שבוע לאוסקרים: שלחתם את הטפסים?”

  1. סטיבי 19 פברואר 2012 ב - 14:59 קישור ישיר

    בהתחשב בכך שהיום יום ראשון, משלוח היום מאוד תלוי בלו"ז העבודה של הדואר במקום שבו אתה נמצא (בקיצור, אם אוספים אותו).

  2. ערן 19 פברואר 2012 ב - 22:26 קישור ישיר

    מחר חוגגים את יום הולדתו של ג'ורג' וושינגטון (president's day) את יום הולדתו של מרטין לות'ר קינג חוגגים בינואר.

    =============

    רוה לערן: הולי שיט, כבר פברואר!


השאירו תגובה