16 אפריל 2012 | 10:25 ~ 7 תגובות | תגובות פייסבוק

"כלבת", "מגרש השדים", "טקסידרמיה" וספילברג בפוסט אחד

“טיים אאוט” הלונדוני אירגן פרויקט מרשים לבחירת מאה סרטי האימה הטובים בכל הזמנים. לשם כך הוא פנה למאה יוצרי אימה וגם עיתונאים וביקש מהם את רשימת עשרת סרטי האימה האהובים עליהם. רשימת המשתתפים מרשימה בטירוף: רוג’ר קורמן, ג’ו דנטה, רוב זומבי, סיימון פג, פרנק דרבונט, ניל מרשל, דיוויד סלייד ועוד המון יוצרים ותיקים וצעירים. וביניהם, כמה נעים, גם אהרון קשלס ונבות פפושדו, יוצרי “כלבת”.

 

קשלס ופפושדו בחרו עשרה סרטים מועדפים, ובראשם את “מגרש השדים” של וויליאם פרידקין. ואכן, “מגרש השדים” נבחר בתור הראשון ברשימת מאה סרטי האימה הטובים בכל הזמנים. ואנשי “טיים אאוט” גם צירפו שם רימייק טורקי לסרט.

 

ובכלל, זה פרויקט משובח מאוד. הנה הרשימה המלאה. יש שם כמה סרטים שאני לא מכיר שאולי בזכות הרשימה הזאת אשלים פערים, ויש גם כמה הברקות. מעלעול מהיר נראה לי שלג’ורג’ רומרו יש הכי הרבה סרטים ברשימה, אבל גם ג’ון קרפנטר, דריו ארג’נטו, מריו באווה, דיוויד קרוננברג, רומן פולנסקי ואלפרד היצ’קוק מופיעים יותר מפעם אחת.

 

==================

 

לפני כשבועיים הזכרתי פה את הקולנוען ההונגרי המקורי והמבריק גיורגי פולפי (שיש לנו כאן מחלוקת איך בעצם מבטאים את שמו) בתור אחד היוצרים שטופחו על ידי אליסיה ווסטון (בקרוב מנהלת סינמטק ירטשלים החדשה) במעבדות סאנדאנס. אז תכף נוכל לברר איתו באופן אישי איך מבטאים את שמו: פולפי, הבמאי של “טקסידרמיה” ושל “שיהוק”, יגיע ארצה בתור אורח הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים.

 

והוא לא לבד. גם דניס טנוביץ’, הבמאי הסרבי ש”שטח הפקר” שלו חטף ב-2001 את האוסקר הזר מ”אמלי”, יגיע כאורח הפסטיבל. מאז “שטח הפקר” ביים טנוביץ את “גיהנום”, על פי תסריט מאת קז’ישטוף קישלובסקי (שלא היה סרט מוצלח במיוחד) ובאחרונה את “קרקס קולומביה” (שלא ראיתי).

 

שני הבמאים יקיימו במהלך שהותם בארץ סדנאות אמן עם הסטודנטים.

 

===============

 

אמש זכה “שלטון החוק” של רענן אלכסנדרוביץ בפרס מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל הדוקומנטרי פול פריים בצפון קרוליינה. התחנה הבאה: הוט דוקס בקנדה והפסטיבל הבינלאומי בסן פרנסיסקו, ותיק הפסטבלים באמריקה, שייפתח בסוף השבוע.

 

==================

 

תראו מי בא להתארח בפרק האחרון בסדרת “חתולי הלייזר” של “סאטרדיי נייט לייב” שלשום? רמז: סטיבן ספילברג. אני קורא לווידיאו הזה: “חתולים על אופני פדלים”. נסו לזהות כמה הומאז’ים לסרטיו של ספילברג אתם מזהים. והאמת, מדהים שהוא הגיע. הוא לא אמור להיות עכשיו בצילומי “לינקולן”?

נושאים: בשוטף

7 תגובות ל - “"כלבת", "מגרש השדים", "טקסידרמיה" וספילברג בפוסט אחד”

 1. סטיבי 16 אפריל 2012 ב - 10:45 קישור ישיר

  http://www.edgarwrighthere.com/2012/04/15/winslow-leach-forever/

 2. איריסע 16 אפריל 2012 ב - 11:14 קישור ישיר

  טקסידרמיה הוא בהחלט אחד הסרטים ההזויים, ביזרים ומוזרים (שלא לומר מגעילים)שראיתי. זה לא אומר שהוא לא אחלה :)))
  ואני לא מסכימה עם המקום הראשון של 100 סרטי האימה, לא מפחיד.

 3. איתן 16 אפריל 2012 ב - 11:23 קישור ישיר

  הפאלפי ההונגרי הזה הוא מקרה נדיר של במאי שלא אהבתי את סרטיו, ועדיין אני מלא ציפייה לראות מה הוא יעשה בהמשך. “גיהוק” בעיקר שיעמם אותי, וכמו שאיריס אמרה, “טקסידרמיה” הוא סרט ביזרי ומשונה עד מאוד (אני בעיקר זוכר ממנו שוט שמסתובב ב-360 מעלות להראות חבורה של אנשים עומדים במעגל – ומקיאים). והיה לו עוד סרט שלא הסתייע בידי לראות.

  ולגבי טנוביץ’ – אהבתי עד מאוד את “שטח הפקר”. מאוד לא אהבתי את שני סרטיו האחרים. ואגב – לאחרונה יצא לי לצפות ב”מוסטאר הלוך ושוב” הדוקומנטרי של דוד פישר. שם פישר סיניור מבקר את פישר ג’וניור בבית ספר בינלאומי בבוסניה. בסוף הסרט, הילד מקבל דיפלומה. מעניק הדיפלומה הוא דניס טאנוביץ’.

 4. hamlet 16 אפריל 2012 ב - 12:44 קישור ישיר

  nice list of Time Out
  For my money The Texas ….should be
  numero uno
  It’s sick, but actually you don’t see
  much blood

 5. מיכאל גינזבורג 16 אפריל 2012 ב - 15:59 קישור ישיר

  ‘גיהוק’ לא ראיתי אבל ‘טקסידרמיה’ הוא סרט בלתי רגיל, די מדהים.
  ומטאים, גיאורגי פאלפ, כזכור לי.

  דניס טאנוביץ’ במאי של סרט אחד?
  ‘שטח הפקר’ מצוין ומאז לא התחברתי לקולנוע שלוץ

 6. אסי 16 אפריל 2012 ב - 23:16 קישור ישיר

  הכל כה ישן. איפה final destination

  איפה המסור (הראשון כמובן)

 7. גור 18 אפריל 2012 ב - 12:29 קישור ישיר

  איפה ג’ייסון (או אמא שלו), צעקה, רוב זומבי, repulsion, bad taste, basket case, The omen,שבעה חטאים ועוד..


השאירו תגובה