18 אפריל 2012 | 12:49 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

חצאים

בפנים יש סיפור מדהים ועל טבעי על קשר בין במאי לשחקן שאותו הוא מעולם לא פגש. אבל לפני כן: גימיק חמוד לקידום "אורחים לרגע"…

 

 

ב"אורחים לרגע" מגלם גור בנטביץ מעין בטלן-סטלן-ממציאן, שהתחביב הגדול שלו זה סיגריות. ולכן אחת ההמצאות שלו – שלא תפסו – היא חפיסת חצאי סיגריות. למי שמנסה להיגמל, או למי שאין זמן לעשן סיגריה שלמה. ואכן, תחת הכותרת "חצי הגודל, אותו הטעם" הוציאו מפיקי/מפיצי/יחצני הסרט חפיסת חצאי סיגריות. אלא שלשמחתי, בהיותי בלתי מעשן, אלה סיגריות מסטיק, מהסוג שחיבבתי כילד וכבר שנים לא ראיתי. "אורחים לרגע" יוצא בשבוע הבא. סרט מקסים, כזכור.

 

=====================

 

מחר (חמישי) תתפרסם הרשימה הראשונה של סרטי פסטיבל קאן במסגרות הרשמיות (התחרות ו"מבט מסוים"). האם יהיה שם סרט ישראלי? הימורים והדלפות בבקשה. במהלך השבוע הקרוב הרשימה תלך ותתעבה, כשביום שלישי הבא יצטרפו אליה ההכרזות על הסרטים במסגרות "השבועיים של הבמאים" ו"השבוע של המבקרים". מכיוון שאוצרי המסגרות האלה ביקרו בישראל לפני כמה חודשים בחיפוש אחר סרטים חדשים, אני יודע בוודאות שנוכל למצוא שם לפחות שני סרטים ישראליים.

 

ובינתיים, פורסם אתמול כבר על השתתפותו של סרט מאוניברסיטת תל אביב בתחרות הסינפונדסיון בפסטיבל קאן לסרטי סטודנטים. הסרט הוא "רסן" של אתי ציקו. וזהו הסרט ה-12 של החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב שמשתתף ב-14 שנות קיומו של הסינפונדסיון. אין אף בית ספר לקולנוע בעולם עם הישג כזה.

 

===================


סטיבי השאירה לנו שלשום בתגובות לינק מדהים: אדגר רייט (הבמאי של "שוטרים לוהטים" ו"סקוט פילגרים") קיבל בדצמבר פתק עם המייל של השחקן וויליאם פינלי, אותו הוא מעריץ מסרטיו של בריאן דה-פלמה. הפתק נעלם לו, תוך כדי שהוא תוהה האם בכלל לטרוח ולכתוב לשחקן שהוא מעריך מייל שאומר לו "אני מעריץ את עבודתך". השבוע הוא עבר דירה, עשה סדר בבלאגן, מצא את הפתק והחליט לשלוח לו את המייל הזה. כמה שעות אחר כך הוא קיבל מייל בחזרה מאשתו של פינלי שמספר לו שוויליאם פינלי הלך לעולמו באותו בוקר. קריפי. רייט מצרף את המייל שהוא שלח ואת מייל התשובה שקיבל לפוסט בבלוגו.

נושאים: בשוטף

10 תגובות ל - “חצאים”

 1. hamlet 18 אפריל 2012 ב - 17:59 קישור ישיר

  Phantom of Paradise and Sisters were cool
  May Mr. Finley rest in peace

 2. שמיל 18 אפריל 2012 ב - 19:23 קישור ישיר

  מקסים זו המילה הנכונה על "אורחים לרגע". הלוואי ויצליח כמו "נודל" (לפחות…)

 3. ערן 18 אפריל 2012 ב - 23:15 קישור ישיר

  בווראיטי הימרו ביום שני:
  Israel could make a respectable showing as well with "Single Plus," from Dover Kosashvili; French-Israeli-Turkish co-production "Inheritance," the directing debut of actress Hiam Abbass; and Rama Burstein's "Fill the Void."

 4. RR 18 אפריל 2012 ב - 23:31 קישור ישיר

  האם יש סיכוי להקרנות סינמטק של סרטי פינלי ודה פלמה?
  פינלי כיכב ב"Phantom of the Paradise" המהנה והמבריק (פול וויליאמס, חביב הבלוג, אחראי על המוזיקה). הסרט ראוי להקרנה במיוחד בשביל מי שלא התוודע אליו וכן התוודע ל"מופע הקולנוע של רוקי".

  • RR 18 אפריל 2012 ב - 23:59 קישור ישיר

   שכחתי להוסיף שוויליאמס גם מגלם דמות משמעותית בסרט.

 5. חורחה גורביץ 19 אפריל 2012 ב - 8:54 קישור ישיר

  ואו, Phantom of the Paradise, ראיתי אותו עשרות פעמיים בתור נער בארגנטינה…בעצם הסרט הקצר הראשון שלי היה מבוסס על זוג חברים צעירים שמתגנבים שוב ושוב לצפות בסרט הזה…באותו שנה, חואן חוסה קמפנלה(זוכה האוסקר) היה מציג גם את סרטו הקצר הראשון בסופר 8… אני זוכר אותו, הוא נסע ללמוד קולנוע בארצות הברית ואני עליתי לארץ ללמוד. אז בארגנטינה בתי ספר לקולנוע היו סגורים בעקבות החונטה הצבאית…

 6. קאנקאניסט 19 אפריל 2012 ב - 13:18 קישור ישיר

  הרשמית של קאן נראית ככה:
  דיוויד קרוננברג
  מיכאל הנקה
  ליאו קאראקס
  עבאס קאוריסטאמי
  אים סאנג סו
  הונג סאנג סו
  טרנס מאליק
  מתאו גארון
  לי דניאלס
  אנדרו דומיניק
  ווס אנדרסון
  ז'אק אודיאר
  סרגיי לוניצה
  קן לואץ'
  ג'ף ניקולס
  כריסטיאן מונגיו
  קרלוס רייגדאס
  אלן רנה
  יוסרי נסראללה
  וולטר סאלס

  • קאנקאניסט 19 אפריל 2012 ב - 13:24 קישור ישיר

   אולריך זיידל
   תומאס וינטרברג
   ג'ון הילקוט
   …………………………
   מחוץ לתחרות:
   טאקשי מייקה
   דאריו ארג'נטו (דרקולה 3D)
   אפיכטפונג ווירסתקול
   ברנרדו ברטולוצ'י
   ריימונד דפרדון
   פאטי אקין

 7. קאנקאניסט 19 אפריל 2012 ב - 13:27 קישור ישיר

  ****תיקון – LAWLESS של ג'ון הילקוט בפנים — LAWLESS של טרנס מאליק לא בפנים!!***

 8. קאנקאניסט 19 אפריל 2012 ב - 13:35 קישור ישיר

  http://www.festival-cannes.com/assets/File/WEB%202012/DOSSIER-PRESSE2012/Dossier%20de%20presse%202012%20EN.pdf


השאירו תגובה