13 מאי 2012 | 17:10 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

"הנוקמים" כובשים את המסכים בכל המימדים; פאולו סורנטינו בדרך ארצה

60,000 איש ראו את "הנוקמים" בסוף השבוע בארץ, לא מעט בזכות הנס שאירע למפיצי הסרט שתזמן להם את חופשת ל"ג בעומר ביום היציאה. זו בינתיים הפתיחה הכי גדולה לסרט השנה בארץ. "הנוקמים"  עקף את "משחקי הרעב" שפתח עם 52,000 כרטיסים. אם דיווחי הקופה בארץ היו בשקלים ולא במספר כרטיסים הרי שהפתיחה של "הנוקמים" היתה גדולה אף יותר, בגלל המחירים הגבוהים יותר של כרטיסי התלת מימד. האם "עלייתו של האביר האפל" יצליח להתעלות על המספר הזה?

 

וב"עין הדג" מדווחים שבעקבות קמפיין פייסבוק (שזכה לחשיפה גם אצלם בשבוע שעבר) ותלונות של צופים, "הנוקמים" יעלה גם להקרנות דו מימדיות השבוע. המסקנה היא: א) שווה להתלונן, יש מי שמקשיב. ב) מזל שהסרט מצליח ושהמפיצים רוצים להוסיף לסרט עוד הקרנות בעוד אולמות, אחרת ספק אם המחאה היתה נושאת פרי. כלומר, יש מי שמקשיב רק כשזה משתלם לו. אבל נראה לי שבמקרה הזה, מדובר במפגש רצונות מהסוג שייטיב עם כולם. וכן, במקרה הזה אני בהחלט ממליץ לכם לראות את "הנוקמים" בדו מימד. התלת מימד מעפאן.

 

"מחוברים לחיים" נותר הסרט השני הכי נצפה בסוף השבוע בארץ. זה "הנוקמים" של בני ה-50 ומעלה.

 

ואגב, את דיווחי הקופה כאן אני מגיש לכם או באדיבות המפיצים ששולחים את נתוניהם, או באדיבות אתרי ואפליקציות רשתות הקולנוע שמדווחים מה הם הסרטים הכי נמכרים אצלם. אלא שבשבוע שעבר העיתון שלי החליף לי טלפון ועכשיו אני כבר לא מסתובב עם האייפון הישן שלי, אלא עם גלקסי של סמסונג ומתברר שאין אפליקציה ליס פלאנט לפלטפורמת אנדרואיד. אני מוחה בשם משתמשי אנדרואיד על ההזנחה.

 

===================

 

תודה למגיב איתי שעדכן אותנו בלילה את מה שפורסם רשמית רק הבוקר: פאולו סורנטינו יהיה אורח פסטיבל סרטי הסטודנטים בחודש הבא. בראבו! איזה שיחוק. אמנם, מסרטו החדש, "זה בוודאי המקום", שלגמרי בצירוף מקרים העליתי את הביקורת המתמהמהת שלי עליו אתמול, לא מאוד התפעלתי, אבל סרטיו הקודמים היו פשוט מדהימים בעיניי. מין פיטר גרינאוויי של האלקטרו. אני מקווה כמובן שביקורו ילווה בהקרנת סרטיו הקודמים.

 

על האורח השני כבר דיווחנו לכם כאן באופן בלעדי כבר לפני חודשיים: הבמאי ההונגרי גיורגי פאלפי. ומכיוון שהתעוררה כאן מחלוקת לגבי האופן הנכון שבו יש לבטא את שמו, הסכמתי הבוקר להנחות מפגש שלו עם קהל, בעיקר כדי שיבהיר לנו את הנקודה הזאת, האם הוא גיורגי או ג'ורג'י, פולפי או פאלפי. הכי חשוב: פאלפי יגיע ארצה עם סרטו החדש "פיינל קאט", שאמור להיות סרט מונטאז' יוצא דופן, שנבחר להיות אחד מסרטי הנעילה של פסטיבל קאן. אז תשריינו לכם: ביום חמישי, 7.6, ב-22:00 בסינמטק תל אביב, הקרנה של "פיינל קאט", סרטו החדש של גיורגי פאלפי (הבמאי של "שיהוק" ו"טקסידרמיה") בהפקת בלה טאר, ואחרי הסרט מפגש שלו עם הקהל בהנחייתי. מוקדם יותר באותו שבוע הוא ינחה כיתת אמן לבמאים.

 

 

נושאים: בשוטף

10 תגובות ל - “"הנוקמים" כובשים את המסכים בכל המימדים; פאולו סורנטינו בדרך ארצה”

 1. ערן 13 מאי 2012 ב - 18:02 קישור ישיר

  מה עם כל הסרטים הישראלים שיצאו מתחילת השנה? צריך לחכות לסוף השנה בשביל נתוני קופות? מה עם איזה סיכום ביניים?

 2. גיל 13 מאי 2012 ב - 20:32 קישור ישיר

  "מחוברים לחיים" הוא להיט בקרב כל הגילאים, כולל תיכוניסטים חיילים וצעירים שמתחילים לגלות אותו בעקבות המלצות של הורים ואחים (אולי תופתע אבל הסרט ממלא הצגות חצות ביס פלנט איילון כל ששי בערב), את משחקי הרעב בארץ הוא יעקוף בלי ספק (ואולי כבר עקף) ועכשו מתנהלת המערכה על הבכורה מול "הנוקמים" וכאן תהיה חתיכת מערכה לאור זה שגם בסופשבוע שמיני של "מחוברים לחיים" הסרט שומר על יציבות מדהימה מה שכולנו יודעים שלא ניתן יהיה לומר על "הנוקמים".

 3. אבי אבן 13 מאי 2012 ב - 21:29 קישור ישיר

  בשנתיים האחרונות הקולנוע הישראלי למעט חריגים נמצא בצרה גדולה לגבי כמות הצופים שבאים לראות בקולנועים… בעוד שנה יצא דו"ח מסודר של המועצה על 2011 ובעוד שנתיים יהיה דו"ח מסודר של 2012. בנתיים ניתן לראות קבוצה שלי בפייסבוק את הנתונים המלאים של 2010 ואחורה שיצאו רק במרץ השנה… אתם מוזמנים.
  "קולנוע ישראלי – כאן ועכשיו." להתראות בפייסבבוק.

 4. רמי 14 מאי 2012 ב - 0:22 קישור ישיר

  עוף טופיק – מה קורה עם tasrit.im? מיעוט רבים שניים…

 5. שמיל 14 מאי 2012 ב - 0:40 קישור ישיר

  בנוגע לקולנוע ישראלי – החדש של זרחין יהיה שובר קופות. אולי לא כמו מחוברים לחיים והנוקמים, אבל 200000 בערך. כך אני מהמר.

 6. ענבל קידר 14 מאי 2012 ב - 6:08 קישור ישיר

  לא התעוררה שום מחלוקת. זה לא גיורגי ולא ג'ורג'י אלא ג'רג'. תיקנתי אותך כבר כמה פעמים. אחת מהן היתה, למיטב זכרוני, מיד אחרי שגמרתי לערוך פרויקט אינטרנט ענקי על יוצרים הונגריים, שהשם הפרטי הנפוץ הזה הופיע בו לא מעט פעמים. זה היה, למשל, שמם הפרטי גם של לוקאץ' וגם של ליגטי (לפני שהוא עבר למערב אירופה והפך ל"גיאורג"). נדמה לי שאז גם הסברתי לך, לפחות בעל פה, חלק מעקרונות התעתוק מהונגרית, למקרה שיצוצו בקרוב עוד במאים הונגריים עם שמות יותר מסובכים לתעתוק מ"בלה טאר". אבל משום מה אתה מתקשה לקבל את זה. אם אתה רוצה, אני יכולה לחזור על ההסבר, רק אל תעליב את מקורותי ותפסיק לקרוא לזה מחלוקת.

 7. ג'רג' אנאליוס 14 מאי 2012 ב - 10:17 קישור ישיר

  ענבל קידר, האומה ההונגרית כולה מודה לך על פעילותך הנמרצת ומאבקך על הגיית שמינו.

  קֶסֶנֶם, ענבל!

 8. איריס 17 מאי 2012 ב - 10:40 קישור ישיר

  אני מהמרת ש"האביר האפל" לא יעקוף את "הנוקמים" בגלל הסיבה הפשוטה והיא- קהל הילדים. לדעתי להורים תהיה בעיה לקחת ילדים ל"אביר האפל" בעוד ש"הנוקמים" פונה לקהל רחב יותר.

 9. _LiBERTiNE_ 20 מאי 2012 ב - 9:39 קישור ישיר

  יש עדכון על נתוני המכירות של "הנוקמים" מאז שהתירו סוף-סוף את הקרנות הדו-מימד?


השאירו תגובה