24 יוני 2012 | 20:32 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

דיווח קופות: סוף שבוע של עליות שערים

יש אקשן בקופות השבוע. ולא רק בארץ.

 

צמרת טבלת שוברי הקופות בארץ היתה צפופה וצמודה. מכיוון שאין דיווח רשמי על מספרי כרטיסים קשה להגיד חד משמעית מי מוביל, אבל בטוח שבראש הטבלה נמצאת חברת ג.ג: "מדגסקר 3" שלהם הוא ככל הנראה הסרט הנצפה ביותר השבוע, ואולי זה דווקא "הדיקטטור", גם הוא של ג.ג, שדי צמוד אליו.

 

"העולם מצחיק" של שמי זרחין רושם השבוע הישג נאה ורושם עליה ביחס לשבוע שעבר, דפוס מוכר וייחודי לסרטים ישראליים (וסרטי ארט האוס) שבהם הפה-לאוזן עובד יותר חזק מפרסום ומביקורות ומוביל לכך שהסרט רושם עלייה במקום ירידה בסוף השבוע השני שלו. "העולם מצחיק" שהיה הסרט השלישי הכי נצפה בסינמה סיטי בשבוע שעבר עלה בסוף השבוע השני שלו למקום השני אחרי "הדיקטטור".

 

"זה הבן שלי" של אדם סנדלר זכה להצלחה מפתיעה למדי בעיקר ביס פלאנט ברמת גן שם הוא שובץ בהיסטריה.

 

"הדיקטטור" נמצא כעת בסביבות ה-130,000 כרטיסים. "העולם מצחיק" מתקרב ל-50,000 כרטיסים בתום עשרה ימים. "מדגסקר 3", על פי הערכות, פתח עם כ-25,000 כרטיסים, ו"זה הבן שלי" עם כ-15,000 כרטיסים. זה היה סוף השבוע הראשון שבו נרשמה האטה בקצב המכירות של "מחוברים לחיים". עכשיו רק נשאר לראות האם לבעלי בתי הקולנוע תהיה סבלנות להחזיק את הסרט באולמות עד שהוא יצליח להגיע ל-400,000 צופים.

 

================

 

ובינתיים בצד השני של העולם: בתוך יומיים-שלושה תתחולל היסטוריה קטנה בקופות באמריקה כש"הערת שוליים" של יוסף סידר יחצה את קו 2 מיליון הדולר בהכנסות אחרי 15 שבועות בהפצה. "הערת שוליים" הוא בסך הכל הסרט הישראלי הרביעי שמגיע לרף הזה, אחרי "ביקור התזמורת", "ללכת על המים" ו"ואלס עם בשיר". "הערת שוליים" הוא גם הסרט השלישי הכי קופתי של סוני פיקצ'רז קלאסיקס לשנת 2012, אחרי "פרידה" האירני ו"הפשיטה" האינדונזי (שיוקרן בפסטיבל ירושלים הקרוב).

 

המצחיק הוא ש-2 מיליון דולר בהכנסות אמנם נחשב סכום גבוה לסרט בשפה זרה, אבל הוא מייצג בערך 200,000 צופים (הסרטים הזרים מוצגים בעיקר בערים הגדולות, ושם מחיר כרטיס ממוצע נע סביב העשרה דולר). כך שבישראל הקטנה ראו את "הערת שוליים" יותר מאשר באמריקה.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “דיווח קופות: סוף שבוע של עליות שערים”

 1. לוני 25 יוני 2012 ב - 2:02 קישור ישיר

  בגלל שאין סיכויי שהעולם מצחיק יתגבר כתוצאה משיחות על-יד הבירזיות, אפשר לנחש שיונטייד קינג פשוט מבלפים מספרים. צפוי.

 2. הרמן 25 יוני 2012 ב - 7:42 קישור ישיר

  בירזיות? אתה בכיתה ד'? אני תוהה מה גורם למישהו לשבת בשתיים בלילה ולהקליד דברי שטנה שקריים שכל מטרתם גרימת נזק לסרט הישראלי הכי טוב שיש כרגע בקולנוע. חלאס כבר עם השנאה הזו.לכו לראות את הסרט. המבקרים לא טועים. עשרות אלפי צופים לא טועים.

 3. hamlet 25 יוני 2012 ב - 9:52 קישור ישיר

  I say it again
  Go see The Raid

  The Brave – fun but don't expect
  a masterpiece


השאירו תגובה