30 יולי 2012 | 20:06 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

"לצוד פילים", יום הצילומים הראשון

 

היום התקיים בירושלים יום הצילומים הראשון של "לצוד פילים" סרטו השני כבמאי של רשף לוי ("איים אבודים"). והנה מרגלינו על הסט כבר סיפקו לנו כבר הצצה ראשונה אל לוי וצוותו בפעולה. את הסרט מצלם ירון שרף.

 

לפני כמה חודשים התבשרנו שג'ון קליז הסכים להשתתף בסרט. עצם המחשבה שקליז יסתובב בארץ גרמה לי להתחיל להזות על ניסיונות להיפגש איתו כשהוא כאן. אלא שאתמול יצאה ההודעה שבשל בעיות לב שקליז סובל מהם הוא ביטל את בואו ארצה, ובמקומו לוהק לתפקיד פטריק סטוארט. עכשיו תראו מה זה ציפיות. אם היו אומרים לי לפני כמה חודשים שז'אן לוק-פיקאר/פרופסור אקס ישתתף בסרט ישראלי הייתי ממש מתלהב. אבל כשאותו שחקן – סר פטריק סטוארט, מיינד יו – מגיע כתחליף לג'ון קליז אליל נעוריי (וקודמי בתפקיד השר להליכות משונות) אני קצת מתוסכל ושבור לב.

 

בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול אמר לוי על קליז: "ג'ון קליז התקשר וסיפר לי על מצבו הבריאותי, זה מאד הלחיץ אותי. מדובר באיש יקר, שהיה כיף גדול להכירו ולהתחבר אליו. הוא לקח את זה מאוד קשה וכפי שהגדיר זאת בדרכו הקומית – אם היה מדובר בכליות הייתי שם קצוץ על הרופאים ומגיע, אבל כליות יש שתיים ולב יש רק אחד". לדברי לוי, "אנחנו בקשר רציף ואני מאד מקווה שהוא ירגיש טוב ויתאושש. הוא איש שאני אוהב ומעריץ שנים, אני בטוח שכשמצבו ישתפר עוד נעבוד ביחד". לוי מסר עוד כי שכתב את התסריט כדי שהדמות תתאים לסטיוארט.

 

ואגב, מי שראה את סר פטריק משתתף במערכונים או בקומדיות יודע שיש לו חוש הומור אדיר, אז אני מניח שברגע שאתאושש מהאכזבה שלא אפגוש את קליז, אולי יתברר שסטויארט הוא תחליף אולי אף מתאים יותר לצוות הזה.

 

סר פטריק יגיע ארצה רק ב-9 באוגוסט, עד אז מצלם לוי את שחקניו הישראליים המככבים בתפקידים הראשיים יותר: ששון גבאי, מוני מושונוב, משה איבגי, צביקה הדר, יעל אבקסיס, תיקי דיין, שושיק שני ועזרא דגן.

 

כדי שניזכר שלמעשה גיבור הסרט הוא ילד בן 12, ולא שחקן בריטי קרח, הנה תקציר הסרט: אמו של יונתן בן ה-12 נאלצת להשאיר אותו בבית אבות עם סבא שלו, טיפוס מריר שלא היה בקשר עם הילד מאז שנולד. כאשר נודע ליונתן שסבא שלו וחבריו שדדו בנקים בתקופת המחתרות לפני קום המדינה, הוא משכנע אותם לצאת לשדוד את הבנק של אבא שלו כמבצע אחרון של חייהם. כך ילד בן 12, סבא שלו, החבר העיוור שלו ושחקן אנגלי מובטל יוצאים לשוד הבנק המוזר והנועז בתולדות המדינה.

 

 

את הסרט מפיק אהוד בלייברג יחד עם יונייטד קינג של משה ולאון אדרי, HOT, מיזם הקולנוע ירושלים וקרן רבינוביץ'.

נושאים: בשוטף

9 תגובות ל - “"לצוד פילים", יום הצילומים הראשון”

 1. הירנוט 31 יולי 2012 ב - 0:41 קישור ישיר

  והקישור ההכרחי: http://www.youtube.com/watch?v=Fg_cwI1Xj4M

 2. צור שפי 31 יולי 2012 ב - 8:29 קישור ישיר

  אפרופו ההסבר של קליז (עד מאה ועשרים) – הוא הזכיר לי בדיחה על שחקן כדורגל שהתלונן על המאמן שקורע אותם באימונים: "הוא מריץ אותנו כאילו הוא חושב שיש לנו שתי ריאות".

 3. יוסי ק. 31 יולי 2012 ב - 12:06 קישור ישיר

  שיט! 🙁

 4. ג'ואל 31 יולי 2012 ב - 15:36 קישור ישיר

  רשף לוי הוא לא במאי הוא טכנאי. כתבת בטעות במאי.

  • צופה 31 יולי 2012 ב - 22:33 קישור ישיר

   נכון

  • מישהו 31 יולי 2012 ב - 23:56 קישור ישיר

   אין גבול לרוע ולטיפשות האנושית,
   ג'ואל או מה שלא יהיה שמך רשף לוי הוא במאי קולנוע,
   כל זלזול בשם המקצוע הזה הוא זלזול באומנות השביעית כולה,
   מי אתה ומה אתה שתזלזל בצורה כל כך ברברית בבמאי,באמן.
   הרי אתה יודע שאין קללה איומה יותר מלקרוא לבמאי טכנאי,
   גם אם לא תואם את טעמך האישי אין לך שום זכות לשלול את היותו אמן.

  • ליאור 1 אוגוסט 2012 ב - 9:13 קישור ישיר

   רשף לוי הוא במאי. נקודה. במאי גרוע, אבל במאי.

 5. דני 4 אוגוסט 2012 ב - 2:13 קישור ישיר

  בעיני רשף לוי במאי מצוין. הסרט הראשון שלו היה מאד מרגש ומצחיק. לג'ואל ולליאור אפשר להרגיש את התסכול שלכם, אני מעריך שהקרן דחתה את התסריטים ששלחתם, או שהסרטים שלכם הביאו שמונה וחצי צופים, אבל את הקנאה שלכם אתם צריכים לתעל למקומות יותר מועילים – תנסו ללמוד מבמאים טובים איך לעשות סרטים שיש להם קהל. הרי גם ג'ון קליז וגם פטריק סטיוארט הגיעו לפרויקט של רשף אחרי שקראו את התסריט שכתב, ואחרי שראו את הסרט שעשה, והעין שלהם כנראה טיפה יותר מנוסה משלכם.


השאירו תגובה