17 אוגוסט 2012 | 01:40 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

“למלא את החלל” ו”שומרי הסף” בפסטיבל ניו יורק

ראש השב”כ לשעבר, אברהם שלום, ההוא מקו 300, מתוך “שומרי הסף”

 

פסטיבל ניו יורק, ככל הנראה הפסטיבל הכי אנין וסלקטיבי בעולם, שבוחר בפינצטה את הקרם דה-לה קרם של הקולנוע העולמי כפי שהוצג בפסטיבלי השנה החולפת, פרסם הערב את התוכניה שלו בת 32 הסרטים, ויש בה שני סרטים ישראליים: “למלא את החלל” הנפלא של רמה בורשטיין, שיגיע אליו אחרי בכורתו העולמית בפסטיבל ונציה בעוד שבועיים; ו”שומרי הסף”, סרטו התעודי המצוין של דרור מורה – מעין “ערפל קרב” ישראלי – המבוסס על ראיונותיו עם ששה ראשי שב”כ, שכבר הוקרן בפסטיבל ירושלים ויוצג בעוד שבועיים בפסטיבל טורונטו.

 

פסטיבל ניו יורק ייפתח ב-28.9 (יום לפני פסטיבל חיפה) ויימשך שבועיים. סרט הפתיחה יהיה “חיי פיי” של אנג לי. סרט הנעילה יהיה “Flight” של רוברט זמקיס. גאלה חגיגית תתקיים לסרט הקולנוע הראשון בבימויו של דיוויד צ’ייס (יוצר “הסופרנוס”). ולצד שני הסרטים הישראלים יוצגו זוכי רוב הפסטיבלים הגדולים השנה: “אהבה” של מיכאל האנקה, זוכה דקל הזהב בקאן; “הקיסר חייב למות” של האחים טאביאני, שזכה בפסטיבל ברלין (היו אגב שמועות שהאחים טאביאני יגיעו עם הסרט לפסטיבל חיפה, אבל אני מניח שאם הם צריכים להיות בניו יורק הם לא יגיעו גם לחיפה, כך שאני מהמר שנראה אותם בארץ מאוחר יותר השנה).

 

סרטיהם של בורשטיין ומורה יוצגו לצד הסרטים החדשים של לאוס קראקס, כריסטיאן מונג’יו, נוח באומבך, עבאס קיארוסטמי, ראול רואיז, פבלו לריין, בריאן דה פלמה, אוליבייה אסיאס, אלן רנה והדוקומנטריסט אלן ברלינר. הנה הרשימה המלאה.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - ““למלא את החלל” ו”שומרי הסף” בפסטיבל ניו יורק”

 1. עומר 17 אוגוסט 2012 ב - 2:56 קישור ישיר

  איזה כיף שאפשר לעבור לגור במקום אחר בעולם ועדיין להסתמך על זה שתספק אינפורמציה רלוונטית.
  בכל מקרה, אשמח אם תוכל להשאיר פה איזה לינק או שניים (אם אתה מכיר) לבלוגים של אנשים כמוך שעושים עבודה מבורכת, כאן בארה”ב.

 2. אהוד 17 אוגוסט 2012 ב - 9:49 קישור ישיר

  מישהו ראה את הפרסומת של “רווקה פלוס”?
  זה הולך ככה:
  דובר קוסאשווילי
  שוביניסט?
  פמניסט רדיקלי?
  פורנוגרף?
  גאון?
  סרטו הסנסציוני של דובר קוסאשווילי

  טוב שלא…


השאירו תגובה