16 מאי 2008 | 10:19 ~ 9 תגובות | תגובות פייסבוק

ואלס נצחון, קונגרס עתידני

waltz with bashir

דיוויד הדסון ב"גרין סין" מרכז את הביקורות על "ואלס עם בשיר" והן מ ע ו ל ו ת.

קים ווינאר מ"סינמטיקל" הפציצה עם ביקורת מהללת במיוחד, בה היא מהמרת שהסרט יהיה מועמד לאוסקר בינואר (אני מניח שהיא מתכוונת לקטגוריית סרט האנימציה). עם זאת, כדי שזה יקרה הסרט צריך קודם למצוא מפיץ אמריקאי שיפיץ אותו עד דצמבר השנה, וזה עוד לא קרה.

דן פיינרו ב"סקרין דיילי".

"וראייטי
"
"ניו יורק טיימס"
"סלון"
"בוסטון גלוב"
גלן קני
"הגרדיאן"

=========

עלי ג'פאר מדווח מקאן שארי פולמן מתעתד להמשיך את הקריירה שלו כבמאי אנימציה והכריז שהפרויקט הבא שלו יהיה עיבוד לספר המדע בדיוני "כנס העתידנים" של סטניסלב לם ("סולריס").

==========

יחצנית פסטיבל קולנוע דרום התפוצצה (מטאפורית) כמו טיל גראד אירני (מטאפורי) בסמס לטלפוני אחרי שציטטתי מייל של קולנוען שסיפר לי על הבכורות הישראליות שיהיו בפסטיבל קולנוע דרום בשדרות במקום בירושלים. העובדה שהפוסט היה מפרגן ומתפעם מתחילתו עד סופו לא היתה חשובה, היא מרגישה כנראה שהפרסום המוקדם מחבל בתוכנית הפסטיבל להוציא הודעה רשמית לעיתונות ביום שני (שזה כמובן מאוד מחמיא לחשוב שבלוג קולנוע ישבש לאיזשהו עיתון יומי או וויינט את רצונו לעשות קופי-פייסט לקומוניקט).
לא רוצים? לא צריך. היכנסו לבד לאתר של הפסטיבל ועיינו בהצצה הראשונה לתוכנייה.
או אספו בעצמכם את תוכניית הפסטיבל, שכבר יצאה לאור, וגלו שם לבד, ללא קומוניקטים, שגם "נימפות בערפל" של יורם זקס, יוקרן בבכורה בפסטיבל. ושבמסגרת המחווה לקולנוע ממזרח אסיה יוקרן, דומני שבפעם הראשונה בישראל, "מחלה טרופית" של אפיצ'אטפונג וויראסתקול התאילנדי ו"עזור לי ארוס" של קאנג-שאנג לי הטייוואני (השחקן הקבוע של צאי-מינג ליאנג, בסרטו השני כבמאי); או שבתוכנית לקולנוע הודי עכשווי יוקרנו "סווארייה" ו"לאגאן" המוכרים לצד "הריגת צל" ו"יום שישי השחור" החדשים יותר. והכי חשוב – ואת זה תגלו רק מעיון בתוכנייה ולא מקריאת הקומוניקט: הקרנת הבכורה הישראלית של "ואלס עם בשיר" של ארי פולמן תתקיים בסינמטק שדרות ביום שני 2.6 ב-20:00 בערב, כשבאותה שעה בסינמטק תל ביב יעלה ג'ון סיילס לבמה ויציג בבכורה ישראלית את סרטו החדש "האני דריפר", במסגרת פסטיבל סרטי הסטודנטים.

9 תגובות ל - “ואלס נצחון, קונגרס עתידני”

 1. ניר 16 מאי 2008 ב - 10:40 קישור ישיר

  עם ביקורות כל-כך טובות,מפיץ אמריקאי הוא רק עניין של זמן.בכל זאת עבור סרט ישראלי כמעט אוונגרדי,יש לצפות להפצה מוגבלת,בעיקר בתי קולנוע בניו יורק(עם רשתות כמו "לנדמרק").כך שאי אפשר לצפות להצלחה כלכלית.אני מאד מצפה לסרט ולפי הטריילר יש מצב ל"אפוקליפסה עכשיו" ישראלי.
  ואוף טופיק,נחשפתי עכשיו לסרט בריטי נהדר ונפלא בשם "עלייתו ועלייתו של מייקל רימר" מ-1970.סאטירה פוליטית שהקדימה מאד את זמנה.עם ג'ון קליז ,פיטר קוק ודנהולם אליוט.אחד הסרטים המשעשעים והאקטואליים ביותר שיצא לי לראות לאחרונה.ממליץ בחום(אם תצליחו למצוא).

 2. סטיבי 16 מאי 2008 ב - 11:52 קישור ישיר

  עדכונים מקאן ב-yes:

 3. פרנק 16 מאי 2008 ב - 12:22 קישור ישיר

  אני חושב שאם מחברים את ההצלחה הגדולה של "בופור" עם העניין הראשוני שיוצר "ואלס עם בשיר" בחו"ל, אפשר להתחיל לקבוע שאם אתה קולנוען שרוצה לפרוץ החוצה, כדאי לך לעשות סרט על אחת המלחמות שהיו פה (ועדיף להתרכז במלחמת לבנון).

 4. נ 16 מאי 2008 ב - 13:13 קישור ישיר

  אוף טופיק: רוג'ר איברט מעניק שלושה כוכבים למדוזות (בניק לינק).

 5. חובבן 16 מאי 2008 ב - 16:16 קישור ישיר

  לא מספיק סתם סרט על מלחמה, עדיף גם שהוא יראה חיילים רגישים, רצוי בוכים. הוא גם חייב להוציא את הישראלים רע. גירסא ישראלית לרמבו? לא יאהבו את זה בפסטיבלים באירופה. עדיך לרמוז שהישראלים הם, קצת, בעצם כמו הנאצים. כי אם הישראלים הם גם קצת נאצים, אז אולי בעצם זה שהגרמנים היו נאצים זה לא כזה נורא. הם גם סבלו במלחמה!

 6. עמי 16 מאי 2008 ב - 16:50 קישור ישיר

  צר לי לאכזב אתכם – הסרט הזה הוא סרט תיעודי משעמם. זה שהצרפתים מתלהבים מהמסר הפוליטי של הסרט ומהחשיפה הישראלית, של החייל המיוסר שסייע לרצח הפלשתינאים, זה משהו אחד. זה לא סרט שמיועד לישראלים כי לנו הוא לא מחדש כלום. זה כמו עץ הלימון שעובד מעולה בחו"ל ובארץ לא הביא קהל וגם לא גורם להתלהבות של הברנז'ה. שבעה סרט הרבה הרבה יותר מוצלח.

 7. סטיבי 16 מאי 2008 ב - 18:35 קישור ישיר

  אולי תחליף תקליט? כבר הבנו את זה שאתה מצטער לאכזב אותנו אבל… מהפעמיים הקודמות.

 8. יניב אידלשטיין 16 מאי 2008 ב - 18:46 קישור ישיר

  נכון.
  וחובבן… לא רק שאתה מקשקש, אתה גם סותר את עצמך.

 9. יהלי 18 מאי 2008 ב - 23:42 קישור ישיר

  הכתובת של האתר של הפסטיבל לא נכונה
  להלן הלינק הנכון:http://csf.sapir.ac.il
  בהחלט שווה להיכנס


השאירו תגובה