21 אוקטובר 2012 | 20:32 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

דיווח משיקגו: האחים וושאובסקי נחשפים, וסרטים ישראליים זוכים שם בפרסים

זוכרים את הימים ההם שהאחים וושאובסקי היו כמו החנוך לוין של הוליווד? איש לא ראה אותם, איש לא שמע אותם, הם לא התראיינו, לא הגיעו לבכורות, השחקנים שעבדו איתם לא סיפרו עליהם כלום. לארי ואנדי וושאובסקי יצרו סרטי מופת (טוב, סרט מופת. "מטריקס". אבל אהבתי את רוב סרטיהם האחרים למעט "ספיד רייסר") אבל לא הסכימו בשום אופן לייצג אותם. ובכן, תשכחו מזה כי העידן הזה חלף עבר לו. בסוף השבוע האחרון עלה סרטם החדש (אותו ביימו יחד עם טום טיקוור), "אטלס של עננים", והאחים הנזיריים, המסוגרים, השתקנים, הנמנעים מהתקשורת ומהציבור פתאום כבר לא כאלה בכלל, הם נמצאים בכל מקום – חייכנים, מתייצבים, עונים, משתפי פעולה. עונים לשאלות צפים אחרי הבכורה, יושבים לראיונות, מסבירים, מנתחים, מפרשים.

כלומר שכל העניין אז בימי "מטריקס" עם ההימנעות מראיונות היה… מה בדיוק? אופציה אחת היא שזו היתה דרכם לשמור על פרטיותו של לארי, שהתחיל תהליך ארוך של שינוי מין. היום הוא כבר לנה וושאובסקי, והיא כנראה כל כך שלמה עם עצמה כעת שכל שסתומי ההימנעות שלה פשוט נעלמו. יותר מזה, כפי שתכף תראו, לנה וושאובסקי הא אחת המרואיינות הכי מדליקות כרגע בהוליווד. אם זה ככה שינה את האופן שבו היא יוצאת אל הציבור, מעניין אם זה שינה במשהו את אופי הבימוי שלה. אז הנה האחים וושאובסקי עם טום טיקוור בראיון לדיוויד פולנד על "אטלס של עננים" (שלדעתי, אגב, אין לו עדיין מפיץ בארץ). שימו לב לשואו של לנה, בייחוד לקטע המתחיל בדקה ה-17 בו היא מנתחת (נפלא) את "מטריקס":


=================

האחים וושאובסקי – כשזה אח ואחות עדיין אומרים "אחים", נכון? – מיקמו את בסיס הפעולה שלהם בשיקגו. ה"שיקגו סאן טיימס" נכנס לבית אותו קנו האחים ושיפצו ושממנו הם פועלים. על שום כך, "אטלס של עננים" היה סרט הפתיחה של פסטיבל שיקגו בשבוע שעבר.

================

ועוד מפסטיבל שיקגו: הפסטיבל ננעל אמש וכמה וכמה סרטים ישראליים יצאו ממנו עם פרסים. "ספורים", סרטם התיעודי של דנה דורון ואוריאל סיני, זכה בפרס השני (הוגו הכסף) בתחרות התיעודית. אבל הישראלים שלטו בתחרות הסטים הקצרים: "חזרה" של שי לוי זכה בפרס הראשון בתחרות הקצרים. ו"פול", סרט האנימציה של אדם ביזנסקי, זכה בפרס השני. בפרס סרט התעודה הקצר זכה סרט בשם "Paradise" תוצרת ארצות הברית, אבל הבמאי הוא נדב קורץ. "הולי מוטורס" של ליאוס קראקס היה הסרט הזר שיצא הכי מעוטר בפרסים מהפסטיבל. ויש לי תחושה עגומה שהסרט הזה, כמו "אטלס של עננים", לא יגיע בקרוב לישראל. הנה הרשימה המלאה.

עדכון: מעדכנים אותי בתגובות ובמייל ש"הולי מוטורס" של לאוס קראקס שייך ליונייטד קינג. נקווה שיזדרזו איתו.

 

תגובה אחת ל - “דיווח משיקגו: האחים וושאובסקי נחשפים, וסרטים ישראליים זוכים שם בפרסים”

  1. ספיד רייסר 21 אוקטובר 2012 ב - 22:01 קישור ישיר

    הסרט של קראקס יופץ בקרוב על ידי יונייטד קינג


השאירו תגובה