19 נובמבר 2012 | 09:15 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

פיונה אפל, ג’אד אפטאו ושות’

זה השיר החדש שכתבה פיונה אפל לסרט החדש של ג’אד אפטאו, “זה 40″, שמוגדר בפוסטרים שלו כ”מעין המשך ל’הדייט שתקע אותי'”. הסרט ייצא בארצות הברית ב-25.12, ובישראל ב-14.2.2013, וכדאי מאוד שהוא יהיה מצחיק אחרת יהיה גורלו כשל “אנשים מצחיקים”, סרטו הקודם והגנוז בארץ של אפטאו. ג’ון בראיון (Brion), שהיה המפיק של אפל בשניים מאלבומיה (אחד מהם נגנז) הוא מלחין פסקול סרטו של אפטאו והוא שב כאן לתפקיד המפיק המוזיקלי של אפל. כזכור, אפל היתה בת זוגו של פול תומס אנדרסון וג’ון בראיון הלחין שלושה מסרטיו. נראה שאנדרסון נפרד משניהם.

אגב, כשהוא במיטבו – כמו למשל ב”מגנוליה”, ב”שמש נצחית בראש צלול” ו”סינקדוכה ניו יורק” – קל לזהות פסקול מאת ג’ון בראיון, לא פעם עם מגע ההרמוניום המזוהה איתו, אלה פסקולים שיש בהם לרוב מלנכוליה רבה. לכן הופתעתי אתמול לראות את “פראנורמן” ולזהות, ממש מתחילת הסרט, שהתוגה שאופפת את סרט האנימציה הזה מקורה מפסקול של אותו בראיון.

והנה עוד שיר מתוך פסקול “זה 40”. השיר “שכתוב” של פול סיימון, מתוך האלבום האחרון שלו:

 

=======================

אפרופו כל הנ”ל הנה קצת דיווח מאחורי הקלעים של עולם ההפצה, דמיינו שקפצתם לרגע ל”אייס”. הקרנת העיתונאים של “פראנורמן” שהתקיימה אתמול היתה האחרונה של משרד יחסי הציבור גלאי תקשורת בתור יחצ”ני ג.ג/UIP. מהסרט הבא של ג.ג, “פיץ’ פרפקט”, עובר תקציב היח”צ שלהם לידי אירינה שלמור – קצת קולנוע בין הצורפים, ה.שטרן וצומת ספרים. אני רק מדמיין את שלל השת”פים האפשריים. גלאי תקשורת יעברו ליחצ”ן מעכשיו את הסרטים של יונייטד קינג לצד בת כהן.

 

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “פיונה אפל, ג’אד אפטאו ושות’”

  1. עמית איצקר 19 נובמבר 2012 ב - 20:34 קישור ישיר

    “אנשים מצחיקים” היה סרט מעולה. חבל שגנזו אותו בארץ. הוא הרבה יותר טוב מ”בתול בן ארבעים” או מ”הדייט שתקע אותי”. הבנתי ש”זה 40″ יהיה משהו כמו שעתיים וחצי באורכו.

  2. ? 20 נובמבר 2012 ב - 0:54 קישור ישיר

    איזה כיף לשמוע על פסקול חדש של ג’ון בריון,ועוד אחד כזה שמפגיש שוב בינו לבין פיונה אפל
    אגב, לדעתי גם הפסקול שהוא כתב להאקביז, עם שירים מקוריים שלו, היה מעולה ומרגש.


השאירו תגובה