12 אוגוסט 2008 | 08:08 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

זה כנראה לא ייגמר בדם

mac and hayes and jackson
שניים מהמצולמים בתמונה הזאת מתו ב-48 השעות האחרונות. אם הייתי סמיואל ל' ג'קסון הייתי נלחץ

לפני מותם גם אייזק הייז וגם ברני מק הצטלמו לסרט "Soul Men", בו מק וסמיואל ג'קסון מגלמים זמרי נשמה שעושים קאמבק אחרי שנים של פירוד. הייז מגלם בסרט את עצמו בתפקיד אורח קטן. מלקולם לי, הבמאי, מספר בראיון ל"אי!" על הפגישה האחרונה שלו עם מק, ועל העובדה שמתברר שהוא גם ידע לשיר לא רע. הסרט ייצא בנובמבר.

========

אני רואה ב"עין הדג" ש"ויקי כריסטינה ברצלונה" של וודי אלן מסומן לעלייה בארץ ב-16 באוקטובר, מה שמעלה את את השאלה: האם זהו סרט הפתיחה של פסטיבל חיפה שיתחיל יומיים לפני כן?

========

פסטיבל האנימציה (שיש כאלה שמכנים אותו פסטיבל הקומיקס) מתחיל מחר, ואני בפיגור היסטרי אחרי הניסיונות שלי לראות כמה מתוכניותיו מבעוד מועד ולהמליץ עליהן. אבל אל ייאוש: טל לוטן, מקבועות הבלוג, השיקה בלוג אנימציה חדש והיא מתחילה אותו בהצצה לכמה מתוכניות הפסטיבל. בשתיים מהן היא אף משתתפת כיוצרת.

========

mamoru oshii

זה פריים מתוך הסרט החדש של מאמורו אושי ("Ghost in the Shell") שלקוח מאתר המציג תמונות נאות ממקבץ סרטי פסטיבל ונציה המתקרב.

========

"לקרוא ולשרוף" של האחים כהן יוקרן בבכורה בסוף החודש בפסטיבל ונציה, אבל שבוע אחר כך, ב-8 בספטמבר, האחים כבר יהיו עסוקים בצילום סרטם הבא (שיהיה השלישי שלהם בשלוש שנים), "אדם רציני" ("A Serious Man"). "סטאר טריביון", העיתון של מינאפוליס, בה גדלו האחים כהן, מדווח שסרטם הבא יעסוק בחוויות ילדותם משנות השישים ויצולם בפרבר סמוך, הנראה כיום כפי שנראתה שכונת מגוריהם אז. חברת מועצת העיר, שקיבלה את התסריט לקריאה, מדווחת ל"טריביון" שלמרות שאחת הדמויות הראשיות בסרט הוא מרצה באוניברסיטה, כפי שהיה אביהם של איתן וג'ואל, הסרט אינו אוטוביוגרפי ועלילתו בדיונית. היא גם מרגיעה את תושבי הפרבר שהסרט הזה יהיה שונה מ"לא ארץ לזקנים": "זה סרט לבבי ואף אחד לא מת בו. אין דם".

=========

רוצים לקחת חלק בפרויקט שיווד "מבצע סבתא"? זה יקרה ב-22.8 וזקוקים לכם. הנה הפרטים. רגע, לא יודעים מה זה לשווד סרט?

========

ומתנה אדירה לסיום: אמש הושק עוד אתר שמטרתו להפיץ קולנוע עצמאי ובינלאומי באינטרנט. שמו iArthouse. והכי כיף, יש בו סקציה נאה של סרטים שניתנים לצפייה בסטרימינג בחינם. רובם סרטים אילמים, כמו "הגנרל", "שבע הזדמנויות" ו"שלושה עידנים" של באסטר קיטון. או את "מטריות שרבור" של ז'אק דמי. או את "אמא" של פודובקין. וגם "חומה" התיעודי של סימון ביטון (ובעבור שמונה דולר תוכלו להוריד עותק די.וי.די לצריבה של "מכתבים לאמריקה" של חנן פלד).
ועם כל השמחה בדפדוף, אני לא יכול שלא לתהות, כפי שתהיתי עם שלל אתרי הסטרימינג שצצו באמריקה בשנה האחרונה: כמה זמן הם ישרדו כבודדים, לפני שיפשטו את הרגל או עד שיבוא תאגיד אחד גדול ויקנה את הקטלוגים של כולם.

נושאים: אנימציה, בקרוב

10 תגובות ל - “זה כנראה לא ייגמר בדם”

 1. איתן 12 אוגוסט 2008 ב - 8:26 קישור ישיר

  אז איך זה עובד ? סרטי שני קיבלו פידבקים שליליים מההקרנות של "בן X" בפסטיבל ירושלים, והחליטו לגנוז אותו ? (אני מסתמך על עין הדג).

  האחים כהן – ואני חשבתי שסרטם הבא יהיה עיבוד ל"אגודת השוטרים היידיים". מישהו יודע מה קרה לזה ? וגם: סרט של האחים כהן בלי דם ? הכיצד ?

  השיווד של "מבצע סבתא" משעשע אותי. מה שמזכיר לי : אחרי "אדמה משוגעת", הבטיח דרור שאול "מבצע סבתא 2". היכן זה עומד ?

  דיברתי עם אורון, ואחד הדברים שסיפרתי לו היה שאני מחכה, בין היתר, ל"ויקי כריסטינה ברצלונה", ולפי מה שאני קורא, זה אמור להיות סרט לא רע בכלל. אורון עקץ : חבל שאתה מחכה לסרטים "לא רעים". השבתי : אני מחכה לוודי אלן. מה לעשות, אני אוהב את הסרטים שלו. ולפי מה שאני קורא אצל ג'ף וולס, הוא אהב אותו בצפייה שניה יותר מאשר בצפיה ראשונה.

  ובהמשך לסטיבי מלפני כמה פוסטים – לפני כחודש התקשרתי להורים שלי, וסיפרתי להם על ההקרנה המיוחדת של "אקסודוס". סיפרתי להם, גם, שיכול להיות שהארוע יהפך למעין הלוייה למר ניומן, שאו-טו-טו…
  בינתיים הוא חי עוד חודש, אבל כנראה שבאמת לא נשאר לו הרבה זמן. מוזר. הוא לא שחור.

 2. דרורית 12 אוגוסט 2008 ב - 9:15 קישור ישיר

  לפני שמספידים את פול ניומן המופלא, תראו איך פטריק סוויזי שורד!
  🙂

 3. cinephile 12 אוגוסט 2008 ב - 12:47 קישור ישיר

  עוד אתר סטרימיניג מופלא שגיליתי לאחרונה שמכיל כמה פנינים
  נדירות כמו סרטו היחידי של ג'אן ג'נה,סרטים אקספרימנטלים
  של מאיה דרן, פרנרד לזר וקנט אנגר וסרטים פוליטים
  סיטואציוניסטים נדירים ביותר של גי דבור.
  ממש אוצר גנוז של סרטים. האתר הוא בצרפתית,
  אבל לחלק מהסרטים יש תרגום לאנגלית.

  http://www.acte-gratuit.net/regarde-sans-tes-yeux-comme-tu-fais-du-velo-sans-les-mains.html

 4. Spidey_82 12 אוגוסט 2008 ב - 12:50 קישור ישיר

  אולי מפני ששמו של הפסטיבל הוא "פסטיבל הקומיקס, האנימציה והקריקטורה" ואלו שמכנים אותו בפשטות "פסטיבל הקומיקס" (או קאקון בקרב כמה חוגים) מגיעים לפסטיבל בגלל… הקומיקס?

 5. ניר4819 12 אוגוסט 2008 ב - 13:00 קישור ישיר

  רק רגע… מתי האחים אמורים לביים את ארגון השוטרים היידים? אל תגידו לי שהפרויקט הזה לא יתממש. הם מושלמים פשוט לסרט הזה, ואני לפחות לא הייתי רוצה שמישהו חוץ מהם יביים את זה!

 6. יניב אידלשטיין 12 אוגוסט 2008 ב - 13:53 קישור ישיר

  איתן, תוריד לעצמך כאפה על איך שדיברת על פול ניומן.
  טפו טפו טפו, יבדל"א.

 7. דרורית 12 אוגוסט 2008 ב - 16:47 קישור ישיר

  וגם, איתן – שים לב איך מורגן פרימן שרד יפה את התאונה.
  (נעשה פה מורבידי בזמן האחרון, חבל"ז).
  (:

 8. טלוטן 12 אוגוסט 2008 ב - 17:48 קישור ישיר

  ספיידי: זה לא "פסטיבל הקומיקס האנימציה והקריקטורה". לפחות לא השנה. השנה זה "הפסטיבל האנימציה, הקומיקס והקריקטורה". ניסים חזקיהו, מנהל הפסטיבל, מקפיד לשנות את הסדר מדי שנה, כדי שאף אחד לא יצא מקופח. 🙂

 9. דרורית 13 אוגוסט 2008 ב - 9:45 קישור ישיר

  בניק לינק, עשרה מתוך הרגעים הכי משעשעים של ברני מק זצ"ל.

 10. Spidey_82 13 אוגוסט 2008 ב - 10:26 קישור ישיר

  טלוטן: ברוטציה קבועה או לפי הגרלה אקראית? P:


השאירו תגובה