06 אפריל 2013 | 23:24 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

מוזיקה לקילוף "בננות"

"בננות" של איתן פוקס מכר 30,000 כרטיסים, הישג לא רע לסרט שאני חושב שחטף את מסע ההפצה הגרוע והאומלל ביותר שנראה לסרט ישראלי. עצם העובדה שאני לא פותח את הפוסט הזה בעדכון ש"בננות" חצה את קו 130,000 הכרטיסים היא סיבה טובה לאנשי יונייטד קינג לערוך בדק בית עמוק ורציני וכואב. הם הוציאו באותו יום, כמעט בהחבא, שני סרטים שהיו צריכים להצליח הרבה יותר: את "בננות" ואת "איגור ומסע העגורים", ובזאת חיסלו את שניהם. זו רשלנות לשמה. ואוסף הטעויות שנעשו עם שני הסרטים האלה ארוכה מנשוא, וכואבת. חבל. כי יש סרטים ששום הפצה לא יכולה להציל, אבל שני הסרטים האלה יכלו לעשות הרבה יותר. "בננות" היה צריך לחצות את ה-100,000 בקלות, ו"איגור" היה צריך להגיע ל-50,000 בקלות. בקלות.

אבל "בננות" עדיין חי בסינמה סיטי, ולמרות פתיחתו החלשה הוא עדיין חי – היתה התחזקות והתייצבות – ויש לו עדיין קהל. אני מניח שבחודש הקרוב, עד ליציאת "כידון", יחזיקו אותו בסינמה סיטי בכוח.

מה שמביא אותנו לפסקול. כתבנו כאן על חיים אילפמן והפסקול שלו ל"מי מפחד מהזאב הרע" של קשלס את פפושדו, אבל אילפמן הקליט עם אותה תזמורת (הלונדון מטרופוליטן אורקסטרה) באותו אולפן (אייר) גם את הפסקול המושקע ל"בננות". הנה וידיאו קצר של הקלטת אחד הקטעים מהסרט:

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “מוזיקה לקילוף "בננות"”

 1. יולי 7 אפריל 2013 ב - 0:38 קישור ישיר

  30 אלף צופים לבננות?! תהיה קצת יותר רציני, אם אתה מחיק תעצמך מבקר רציני.. החברה האלה לא הגיעו אפ' ל10 אלף וזה גם קצת יותר ממה שהגיע להם..

  • ערן 7 אפריל 2013 ב - 21:41 קישור ישיר

   לא נורא, גם על הסיפור של יוסי הוא ״דיווח״ 30,000 כבר אחרי חודש וכשנסגרו הספרים המספר עמד על 18,000 (וגם עליו יש מתווכחים).

   ======================

   רוה לערן ויולי: איזה חמודים אתם. מעודכנים כל כך יפה ב"ספרים", ועדיין לא מסוגלים לדווח בזמן אמת מה הם הנתונים הרשמיים.

 2. איתן 7 אפריל 2013 ב - 9:15 קישור ישיר

  יש סרט ישראלי חדש שיוצא לפני "כידון".

  החדשות הטובות: סרטו החדש של ערן ריקליס הרבה יותר טוב מ"פלייאוף".
  החדשות הפחות טובות: זה עדיין לא זה. הוא כבר עשה סרטים הרבה יותר טובים.

  שמו של סרטו החדש, כפי שידענו כבר יותר משנה, וכפי שגם מופיע בכותרות הפתיחה שבגוף הסרט: "זייתון". אבל הסרט יופץ בארץ תחת השם "להישאר בחיים". מסוף אפריל על המסכים.


השאירו תגובה