24 מאי 2013 | 17:56 ~ 11 תגובות | תגובות פייסבוק

שובה של טבלת המבקרים (כלומר, לכתה)

טבלת המבקרים, גלריה, 24.4

בתחילת השבוע בישר לי ערן לאור, מי שהיה עורך הקולנוע של “עכבר העיר” בזמן סגירת העיתון, ש”גלריה” של יום שישי מחזיר מהשבוע את טבלת המבקרים.

כזכור: לפני חודשיים, עת נסגר “עכבר העיר”, החלטתי להעביר את טבלת המבקרים כאן ל”סינמסקופ”” למשמורת, עד שיבוא העיתון שיחזיר אותה לחיים. כך כתבתי לפני חודשיים: “כדי שהדבר הזה שנקרא ‘טבלת המבקרים’ לא ייעלם, ומכיוון שאני מרגיש כלפי הטבלה הזאת אחריות אישית, החלטתי לאמץ אותה לתוך הבלוג. האמת, מגיע לה יותר מזה. מגיע לה מקום ב”גלריה” או ב”7 לילות”, ועד שזה יקרה אני אשמור עליה כאן, ואטפח אותה כאן.”

בחודשיים האלה טבלת המבקרים הפכה להרפתקאה קטנה בשבילי. קצת כמו מישהו שמצא כלבלב ברחוב והחליט לארח אותו בבית עד שיימצאו בעליו החוקיים. בתחילה היא עשתה לי המון בלאגן, לא ידעתי בדיוק איך לתפעל אותה; אורי קליין וגידי אורשר מיד פרשו ממנה; אבל אז תפסתי את העניין, הבנתי איך לעבוד איתה, הרחבתי אותה לעשרה מבקרים, והיא הפכה בחודשיים האלה למצרך הכי מבוקש בבלוג ולפוסט הכי רב לייקים ושיתופים בפייסבוק.

לכן כשהתבשרתי שב”גלריה” מחזירים את הטבלה, שמחתי. לכך ציפיתי, כך נכון בעיניי ובשעה טובה. אבל גם קצת התאכזבתי: כבר התרגלתי לכלבלב החדש שלי, ולבלאגן שהוא עושה בבית ולתוספת העבודה שהוא מטיל עליי.

וכשאני מביט במלונה החדשה שלו, על דפי העיתון האפורים של “הארץ”, אני נתקף קנאה. מה זה צריך להיות, החלוקה הזאת ל”צפיית חובה” ו”אפשר לוותר”? זו הרי גניבה מטבלת המבקרים של “טיים אאוט”. למה לא להיצמד לפורמט המקורי והפשוט שהיה קיים?

ועכשיו אני בדילמה. האם לשמוח על כך שחזרו לחיי שלוש השעות השבועיות שהייתי צריך להשקיע כדי להעלות את הטבלה לאתר ולהניח למיזם הזה (שבינינו, מי יודע כמה זמן עוד הייתי מצליח לתפעל אותו לבד), או אולי לנצל את העובדה שכבר נכנסתי לקצב ולהשיק טבלת מבקרים אלטרנטיבית? אולי של מבקרי און-ליין? ואם כן, איך אני בוחר עשרה תשעה מבקרים לצידי מבלי לפגוע בשאר?

בקיצור, בעודי מהרהר, אני גם מגלגל את ההתלבטות לפתחכם: האם חיבבתם את פיצ’ר טבלת המבקרים השבועית שעלה כאן בחודשיים האחרונים בחמישי/שישי? האם הייתם רוצים שהיא תמשיך הלאה בפורמט חלופי? רעיונות והצעות יתקבלו בברכה.

נושאים: בשוטף

11 תגובות ל - “שובה של טבלת המבקרים (כלומר, לכתה)”

 1. דיזי 24 מאי 2013 ב - 18:34 קישור ישיר

  ללא ספק. הרעיון לטבלת אונליין נהדר, הטבלה הייתה מקסימה וחבל לוותר עליה.

 2. אסי 24 מאי 2013 ב - 22:45 קישור ישיר

  האונליין נהדר

 3. ד. 24 מאי 2013 ב - 22:58 קישור ישיר

  להשאיר את האון ליין ! אני מנוי להארץ ומעריך את הגלריה ואת אורי קליין (בטח שעכשיו רשמיו מפסטיבל קאן מוכיחים שקליין מהמעניינים בישראל).

  אבל בעיניי יש מבקרי אינטרנט כאבנר שביט, אתה, קיצ’לס וגידי אורשר (אתר גל”צ), ויהודה סתיו עם הטעמים ההכי טובים ושלא נופלים מקליין.
  והטבלה באינטרנט כיפית ומאפשרת תזכורות מולנו לסרטים לראות בעתיד.

  מה גם שבגלריה הרבה לא מעודכנים ולא מדורגים סרטים שם, גם לטבלה בבלוג פה, לא תזיק צפייה מאסיבית ודירוג של כולם, על ידי כל המבקרים.

  בוא נגיד שאידיאלי היה- אם אני ואיתן ממערכת התגובות פה, היינו ביחד עם מי שציינתי (שביט, רוה, סתיו, קיצ’לס, אורשר) לטבלת דירוג אידיאלית לגמרי. ורואים פאקין הכל, וכי אז הייתה לנו- טבלת מבקרים שתראה בטופ את הבאמת הכי גדולים שמוקרנים במסכי ישראל, הייתי מוסיף גם סרטים שמוקרנים הרבה בסנימטקים (כאלה ש 3 חודשים בישראל, פלוס מינוס).

 4. צור א 24 מאי 2013 ב - 23:28 קישור ישיר

  להשאיר, כמובן.

 5. אור 25 מאי 2013 ב - 9:04 קישור ישיר

  אולי לא נורא שאורשר וקליין פרשו אם הם לא טרחו לראות אף סרט בארבעת החודשים האחרונים.

  לפי הסרטים שעלו לראש הטבלה הזו, כדאי ורצוי שתחזיר את הטבלה שלך עם המבקרים שאתה אספת. רק עשה טובה יאיר, שחרר את זהר וגנר. גם כשהיה לה איפה לכתוב היא לא ידעה מה לעשות עם זה.

 6. קמרלינג 25 מאי 2013 ב - 12:50 קישור ישיר

  ברור שטבלת האונליין היא מיזם מבורך, אבל עוד יותר הייתי מבסוט לראות אצלך מדד של ציוני גולשים. כמו imdb ישראלי שייתן מושג על הטעם המקומי, אבל בניכוי סתומים, כי הם לא קוראים את הבלוג שלך.

 7. שלו 25 מאי 2013 ב - 14:40 קישור ישיר

  ואני מציע סוג של rotten tomatoes משודרג למבקרים בישראל. ככה אף אחד לא יעלב, לכולם תהיה במה ויצא ציון אחד לסרט בין 1 ל 100

 8. נעם 25 מאי 2013 ב - 20:03 קישור ישיר

  בבקשה תשאיר, ועדיף עם מספרים במקום כוכבים.

 9. גיל 26 מאי 2013 ב - 19:53 קישור ישיר

  ואני לתומי חשבתי שמבקרי קולנוע אמורים לראות סרטי קולנוע
  ולהעריך אותם, כך לפחות במקום מתוקן….

 10. אורון 27 מאי 2013 ב - 11:28 קישור ישיר

  מה זאת אומרת גניבה מטיים אאוט? כל הטבלה של טיים אאוט היא גניבה מהטבלה של העכבר ז”ל…


השאירו תגובה