13 נובמבר 2008 | 20:16 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

חדשות החדשות

the fake nytimes headline by The Yes Men

הו, זה חביב להפליא. חבורת הבדחנים/מתחנים/אקטיביסטים/טרוריסטים אנטי-תאגידיים המכונה "יס מן" (ושעמדה במרכזו של סרט תעודי משעשע מאוד בשם זה לפני כמה שנים) הפיצה אתמול 1.2 מיליון עותקים של מהדורה מפוברקת של "הניו יורק טיימס" שהם כתבו והדפיסו במו ידיהם. המהדורה, שמתוארכת ל-4 ביולי 2009, מדמיינת עתיד קסום בו כל הבשורות סוף-סוף טובות: המלחמה בעירק הסתיימה והחיילים חוזרים הביתה, חוק ביטוח בריאות חובה עובר, הפטריוט-אקט מבוטל, בוש מואשם בבית משפט על בגידה במולדת, הקונגרס מעביר לחוק לקביעת שכר מקסימום, הלימודים באוניברסיטאות חינם. וכו' וכו' וכו'. הם לא הסתפקו הדפסת העיתון, אלא גם העלו אתר מפוברק של העיתון, הזה בצורתו לאתר האמיתי.

ויש גם וידיאו שמתעד את המבצע ואת תגובות הניו יורקרים ברחובות (כולל אחת, האזרחית לילי טיילור, שכנראה עברה בסביבה):

"הניו יורק טיימס", בינתיים, לא תבע את הקבוצה על השימוש בשם המותג והלוגו. ובאתר המפוברק, כשמחפשים טוב, מגיעים לדף הקרדיטים המספר על הרעיון מאחורי הפעלול, ומאיץ בקוראים להצטרף לקבוצות אקטיביסטיות כדי לגרום לכך שהכותרות הפיקטיביות יהפכו יום אחד למציאות.

=======

ובעניין נושק: העיתון Christian Science Monitor (עיתון ארצי יומי משמעותי למדי, שיוצא לאור בחסות כנסיית ה-Christian Science מבוסטון), שהוקם לפני מאה שנה, החליט לסגור באפריל 2009 את מהדורת הדפוס ולהעביר את פעילותו במלואה לאינטרנט. בעמוד בו מסביר המו"ל את הצעד הוא מנסח בגאווה שזהו "העיתון הראשון באמריקה שמחליט לעבור במלואו לאינטרנט". שזה ספין יפה ל"אין לנו כסף להמשיך את פעילות הדפוס". ומצד שני, אני מניח שלא מעט עיתונים נוספים יילכו בעקבותיו. מנויי העיתון יקבלו בדואר, מאפריל, מגזין שבועי שיהיה נצר הדפוס האחרון של העיתון. כל השאר יהיה באינטרנט. אולי "מקור ראשון" ילך בעקבותיו?

נושאים: כללי

4 תגובות ל - “חדשות החדשות”

  1. יוסיפון 16 נובמבר 2008 ב - 11:47 קישור ישיר

    דווקא מקוראשון? הרי רוב הקוראים שלו קוראים אותו בשבת כשהם מתנתקים מאינטרנט, מחשבים ומכשירי חשמל בכלל.

  2. online bookmarks 8 דצמבר 2010 ב - 2:29 קישור ישיר

    After reading you url, I think Your New article is excellent! I'm very liking Ones content. I share Ones blog! I rely on buyers will behave better off out of Today by use of.

  3. Kimberly Reyez 28 ינואר 2011 ב - 1:26 קישור ישיר

    Do you have twitter or facebook ? i will follow you friend


השאירו תגובה