20 נובמבר 2013 | 23:27 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

צפו: ״אנינגאק״, הסרט הקצר שמציג את הצד השני של ״כוח משיכה״

אם לא רצתם לראות את ״כוח משיכה״ באיימקס בראשון לציון, הפסדתם. החל מהערב סרטו המופלא של אלפונסו קוארון פונה בכוח מהאולם (אתמול בערב הוא עדיין הוקרן מול אולם מלא) כדי לעשות מקום ל״משחקי רעב: התלקחות״. ככה זה באיימקס: שבועיים והחוצה.

בפסטיבל ונציה האחרון, שם הוקרן ״כוח משיכה״ בבכורה עולמית כסרט הפתיחה, הוקרן גם סרט קצר בשם ״אנינגאק״ שכתב וביים בנו של קוארון, ג׳ונאס קוארון, שהיה גם השותף לכתיבת ״כוח משיכה״. כעת, הסרט הזה גם מנסה להתחרות בקטגוריית הסרט הקצר באוסקרים. מדובר בנספח קסום ל״כוח משיכה״, שאני לא בטוח האם ניתן להעריך אותו בלי לראות את הסרט הארוך.

למי שכבר ראה. כזכור, שעה אחרי תחילת הסרט קולטת סנדרה בולוק תשדורת רדיו בגלי ה-A.M מאדם על כדור הארץ בשם אנינגאק, שיש לידו כלבים ותינוק. אבל מכיוון שאף אחד מהם לא מבין את שפתו של השני, הם לא ממש מצליחים לתקשר. אז הלך קוארון הבן וצילם את הצד השני של שיחת הרדיו הזו, ויצר את הסרט הקצר על האיש הזה, איסלנדי קשיש ושיכור, שגם נמצא במעין חלל חיצון קפוא ונידח משל עצמו, עם מצוקה קיומית משל עצמו, וגם הוא מחפש נחמה בקול אנושי שהוא מוצא מעל גלי הרדיו, מבלי להבין על מה היא מדברת. אז אם תהיתם מה אנינגאק אומר לסנדרה בולוק, הנה השיחה המלאה ביניהם לפניכם:

 

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “צפו: ״אנינגאק״, הסרט הקצר שמציג את הצד השני של ״כוח משיכה״”

  1. שלו 21 נובמבר 2013 ב - 7:01 קישור ישיר

    אני מתקשה להבין את קבלת ההחלטות על אולם האיימקס. כוח משיכה הרי ממלא את האולם הזה עד הסוף מדי יום בשבועיים האחרונים וברור לחלוטין שלא מוצה עדיין פוטנציאל הרווח מהסרט. ואכן מגיע היום משחקי הרעב החדש עם נתונים מאוד מעודדים ( 97% עגבניות) ונראה מתאים מהחלט לאותו אולם.
    למה אי אפשר לשלב את שני הסרטים? תנו שתי הצגות של כוח משיכה ואת ההצגות העיקריות של היום תקדישו למשחקי הרעב. זה שעברו שבועיים לא אומר שכל מי שרצה לראות הספיק לראות ויש גם כאלה שראו כבר באיימקס ורוצים עוד פעם (כמוני). ההחלטות האלו טפשיות ובאולמות איימקס אחרים בעולם יודעים לשלב, אני מצי לקברניטי יס פלאנט לחשוב בהתאם.


השאירו תגובה