07 ינואר 2014 | 21:13 ~ 2 תגובות | תגובות פייסבוק

המועמדים לפרסי גילדת הבמאים

כידוע, למי,שעוקב איתנו כאן באדיקות אחרי שנים של סיקורי מערוץ האוסקר, שאם יש פרס מקדים אחד שהוא באמת חשוב ומנבא בדרך אל האוסקרים הרי שזהו פרס גילדת הבמאים האמריקאית (dga). ביותר מתשעים אחוז מהמקרים הבמאי שזוכה ב-dga, הוא הבמאי שזוכה באוסקר, והסרט שהבמאי שלו זוכה באוסקר הוא גם הסרט שזוכה באוסקר. יש פיצולים, אבל הם נדירים.
חמשת הבמאים המועמדים הערב הם, אכן, הבכירים והבולטים בעונה, אין הפתעות. אני מסדר אותם לפי סדר סיכוייהם לזכות:

סטיב מקווין, "12 שנים של עבדות"
אלפונסו קוארון, "כוח משיכה"
דיוויד או ראסל, "חלום אמריקאי"
פול גרינגראס, "קפטן פיליפס"
מרטין סקורסזי, "הזאב מוול סטריט"

הזוכים יוכרזו בסוף ינואר, אבל האוסקרים יתקיימו השנה רק בתחילת מרץ, בגלל אולימפיאדת החורף שתופסת את הפריים-טיים של פברואר באמריקה.

נושאים: בשוטף

2 תגובות ל - “המועמדים לפרסי גילדת הבמאים”

 1. נתי 7 ינואר 2014 ב - 22:18 קישור ישיר

  אני אשמח לשמוע את דעתך על מיקומו של כוח משיכה כמספר שתיים שלך לעומת האחרים (את חלום אמריקאי אהבתי יותר).
  עוד לא צפיתי ב 12 שנה עבד אבל לפי מה ששמעתי/ראיתי/קראתי גם הוא המועמד שלי לבמאי וסרט.
  בחזרה לכוח משיכה, כנראה ששנינו מסכימים על שהפן הויזואלי והסאונד היו מהממים. לי אישית הייתה בעייתית ההופעה של סנדרה בולוק, לא הרגשתי שהיא מצליחה לסחוב את הסרט על הכתפיים שלה, היו רגעים שהרגשתי די מריחה.

 2. איתן 8 ינואר 2014 ב - 10:04 קישור ישיר

  חם מהתנור: התפרסמה רשימת המועמדויות ל-BAFTA.וכמו שאתה תמיד אומר: הרבה מחברי האקדמיה האמריקאית הם בעצם בריטים, אז יש לזה הרבה חשיבות.

  אז

  רשימת המועמדים לפרס הבימוי זהה לחלוטין למועמדים של ה DGA, אבל ברשימת המועמדים לפרס הסרט יש מינוס אחד מרכזי – הסרט של סקורסזה לא מועמד. במקומו הוכנס לרשימה "פילומנה" של סטיבן פרירס. (4 הסרטים האחרים זהים לרשימת המועמדים לבימוי).

  כמו שאמרת מזמן, רוברט רדפורד עף מהמירוץ לפרס השחקן, והוא אכן לא מועמד. ועדיין, זו הקטגוריה הכי חמה השנה באוסקר: ברוס דרן ("נברסקה"), טום הנקס ("קפטן פיליפס"), וצ'יווטל אג'יופור ("12 שנות עבדות") – כולם מועמדים לBAFTA, וכולם חזקים במירוץ. עוד מועמדים: די-קפריו ("הזאב מוול סטריט"), וכריסטיאן בייל ("חלום אמריקאי")

  לקייט בלאנשט יש כנראה כבר אוסקר בכיס, אבל הBAFTA מציב סוס שחור – ג'ודי דנץ' ("פילומנה").
  אבל ל"יסמין הכחולה" יש גם מועמדות מפתיעה נוספת – סאלי הוקינס לשחקנית משנה (מגיע לה!). עם זאת, לא נראה לי שהוקינס תזכה. איתה מועמדות ל BAFTA הפייבוריטית לזכות – ג'ניפר לורנס (מבחינת אוסקרים, היא המריל סטריפ החדשה. כל שנה היא בטקסים עם סרט חדש), לופיטה ניונגו ("12 שנות עבדות" – היא באמת מצוינת שם), אופרה ווינפרי ("המשרת") וג'וליה רוברטס ("אוגוסט מחוז אוסייג'" – היא באמת הדבר הכי טוב בסרט הזה).

  לשחקן משנה יש שתי מועמדויות מפתיעות – ברקאד עבדי, ששיחק את הפיראט הראשי הצנום עד פחד ב"קפטן פיליפס" וגם מאט דיימון ב"חיי עם ליברצ'ה". גם דניאל ברוהל שם ("ראש") ובראדלי קופר ("חלום אמריקאי"), וגם הפייבוריט לזכיה – מייקל פאסבינדר ("12 שנות עבדות" – הוא אדיר, גם בסרט הזה).

  האחים כהן מקבלים פירורים – מועמדות ניחומים לפרס התסריט.


השאירו תגובה