16 אפריל 2014 | 09:43 ~ 10 תגובות | תגובות פייסבוק

כמה סרטים ישראליים יהיו בפסטיבל קאן השנה?

הפוסטר הרשמי של פסטיבל קאן 2014 מכיל צילום של מרצ׳לו מסטרויאני מתוך ״שמונה וחצי״

הפוסטר הרשמי של פסטיבל קאן 2014 מכיל צילום של מרצ׳לו מסטרויאני מתוך ״שמונה וחצי״

התוכניה הרשמית של פסטיבל קאן תתפרסם מחר (חמישי, 17.4). מה שאומר שעשרות היוצרים הישראליים שהגישו את סרטיהם לפסטיבל קיבלו תשובות סופיות בשבוע האחרון. יש להניח שרובם קיבלו תשובה שלילית, אבל יש סיכוי שאחד או שניים קיבלו תשובה חיובית.

(מחר יתפרסמו הסרטים המשתתפים במסגרות הרשמיות של הפסטיבל: התחרות, ההקרנות מחוץ לתחרות, מבט מסוים, הסרטים הקצרים וסינפונדסיון. שתי המסגרות העצמאיות המתקיימות במקביל לפסטיבל – שבועיים של הבמאים ושבוע הביקורת – יפרסמו את בחירותיהם בשבוע הבא).

מה שמפנה אותי לסקציית הספקולציות של הבלוג, איתה אני אוהב להעביר את הזמן עד שנקבל מידע סופי ומוצק: אני מנחש מה יהיו הסרטים הישראליים בפסטיבל. ובכן, ההימור שלי הוא שיהיו בין אחד לשניים סרטים ישראליים ארוכים בפסטיבל. ההימור הבטוח ביותר הוא ש״בורג״ של שירה גפן יהיה בתחרות. ואני מהמר שאולי גם ״גט״ של שלומי ורונית אלקבץ יוצג איפשהו באחד ממסגרות הפסטיבל. שני סרטים של במאיות, זה בהחלט עולה בקנה אחד עם מה שנראה כמו ניסיון של פסטיבל קאן להיות קצת יותר נשי השנה (ג׳יין קמפיון תעמוד בראש חבר השופטים בתחרות הרשמית ואנדריאה ארנולד תעמוד בראש שופטי שבוע המבקרים). מצד שני, ישראל היא סוג של פרסונה-נון-גרטה באירופה כרגע, ויש סיכוי שזה יביא לצמצום דרמטי בכמות הסרטים הישראליים שאנשי קאן יירצו להכיל. או שלא.

אז בואו נערוך סקר מהיר: אני מהמר על 1. כמה סרטים ישראליים (באורך מלא) אתם מהמרים שיהיו בקאן השנה? מלאו את טופס הסקר:

Cannes 2014

Progress:

כמה סרטים ישראליים יוקרנו השנה בפסטיבל קאן (על כל מסגרותיו)?

תודה.

הנה רשימת 38 הסרטים הישראליים שהופקו השנה. מי מהם לדעתכם יהיו בקאן? ואם אתם מקורבים להפקות ויכולים להדליף כבר מי בפנים, עשו שימוש באפשרות להעלות תגובות בשם בדוי ושתפו אותנו, או שלחו לי מייל עם המידע.

 

 

נושאים: בשוטף

10 תגובות ל - “כמה סרטים ישראליים יהיו בפסטיבל קאן השנה?”

 1. איתן 16 אפריל 2014 ב - 10:37 קישור ישיר

  זה נכון שזה נראה כאילו סר חיננו מעיני האירופאים, ומצד שני, יש הרבה פוטנציאל לראות קולנוע ישראלי שם, בקאן, השנה. גם אני מהמר על "בורג", וגם אני חושב על האלקבצים. אבל רגע, מה עם קרן ידעיה? שני סרטיה הקודמים הוצגו בקאן, והראשון שבהם אפילו זכה בפרס מצלמת הזהב (אותו פרס ששירה גפן זכתה בו ביחד עם אתגר קרת). אני רוצה להאמין שגם היא תהיה שם (ובלי קשר, אני מאוד מסוקרן מהסרט הזה).

  ואם כבר סרטי נשים, ואם כבר מדברים על גילוי עריות (ע"ע קרן ידעיה), גם לטלי שלום עזר יש סרט שלפי הבנתי עוסק בנושא דומה. הקודם שלה, "סרוגייט", היה בוסרי לטעמי, אבל היה מספיק מעניין כדי ליצור ציפיה לעתיד.

  ולאסף קורמן יש סרט בכורה כבמאי. הוא ערך בעבר את "הנותנת", שהוצג בקאן. אולי גם הוא יקבל הזדמנות. וגם נדב לפיד עשה מספיק רעש בעולם עם "השוטר" שלו. אולי פסטיבל קאן לא ירצה להתעלם מהחדש שלו.

  פסטיבל קאן להרגשתי גם נמשך יותר לנושאים שנויים במחלוקת, וגם אוהב לתת הזדמנות לבמאים-במאיות בתחילת דרכם (אם כי במסגרות משניות). אז אולי יהיה-תהיה יותר מישראלי/ת אחד-אחת השנה בקאן.

  • יאיר רוה 16 אפריל 2014 ב - 11:03 קישור ישיר

   רוה לאיתן: למיטב הבנתי, הסרט של ידעיה לא יהיה מוכן בזמן לקאן לכן בכלל לא הוגש (וגם קבלת הפנים הצוננת ל״כלת הים״ שם היא סיבה טובה ללכת ולחפש פסטיבל אחר). אני מסכים איתך שנדב לפיד אמור להיות בשל לקאן השנה, ואם יהיו שלושה סרטים, הוא יהיה השלישי (אולי ב״שבועיים של הבמאים״).

 2. איתי שטרן 16 אפריל 2014 ב - 13:07 קישור ישיר

  אסף קורמן גם הציג את סרט הסטודנטים שלו בסינודפסיון אז יש מצב שיקבלו את סרטו הארוך בלא מעט אהבה. העובדה שדאהה איבגי (׳אור׳) כבר כבשה את קאן , נותנת לו זריקת עידוד נוספת.

 3. אורון 16 אפריל 2014 ב - 13:18 קישור ישיר

  ארבעה.

 4. א 16 אפריל 2014 ב - 13:26 קישור ישיר

  האם אין סיכוי לסרטו החדש של ניר ברגמן? ומה עם אלעד קידן שזכה בסינפונדיסיון?

 5. יונתן רוזנבאום 16 אפריל 2014 ב - 15:00 קישור ישיר

  שלוש או יותר…
  שבוע טוב.
  יונתן רוזנבאום

 6. א 16 אפריל 2014 ב - 16:15 קישור ישיר

  סרט ראשון בפנים… בוגרת מנשר, תחרות סינפונדיסיון

 7. איתן 17 אפריל 2014 ב - 12:39 קישור ישיר

  קרן ידעיה דווקא כן בקאן. ב"מבט מסוים".

 8. איתן 17 אפריל 2014 ב - 12:45 קישור ישיר

  לנורי בילגה ג'יילאן יש סרט חדש. בתחרות הרשמית של קאן. סרט של שלוש שעות. ורבע.

 9. איתן 17 אפריל 2014 ב - 13:01 קישור ישיר

  טוב, אז אין ישראלים בתחרות. כרגע אנחנו עומדים על ישראלי אחד בקאן, ישראלית בעצם, קרן ידעיה. בימים הקרובים יתווספו עוד שניים-שלושה שמות לתחרות, ותתפרסם עוד רשימה של מסגרות משנה.


השאירו תגובה