24 יולי 2014 | 13:12 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

שני ישראליים על ״הכרטיס״, סרט אמריקאי-עצמאי חדש

Screen Shot 2014-07-24 at 12.56.58 PM

אורן מוברמן הוא תסריטאי ובמאי יליד ישראל שבשלושים ומשהו השנים האחרונות חי ועובד בניו יורק, תחילה כמבקר הקולנוע של ״אינטרוויו״ ואז כתסריטאי (״אני לא שם״) ואז כבמאי-תסריטאי מועמד לאוסקר על ״השליח״ (עם וודי הרלסון). בפסטיבל טורונטו הקרוב יהיו למוברמן שני פרויקטים: כבמאי – ״Time Out of Mind״, בו מגלם ריצ׳רד גיר הומלס ניו יורקי שמנסה ליצור קשר עם בתו; כתסריטאי, ״אהבה וחסד״, הביוגרפיה של בריאן ווילסון והביץ׳ בויז, עם ביל פוהלנד כבמאי (ופול דאנו כבריאן ווילסון הצעיר).

ועכשיו, מוברמן נכנס כמפיק – ללא קרדיטים כבמאי או תסריטאי – לסרטו השני של עדו פלוק, הפקה אמריקאית עצמאית בשם The Ticket. דן סטיסנס מ״דאונטון אבי״ בתפקיד הראשי בתור עיוור שבאופן פלאי מתחיל לראות שוב. מאלין אקרמן (״השומרים״) מגלמת את אשתו. הצילומים יתחילו בחודש הבא בצפון מדינת ניו יורק.

קוראיו הקבועים של הבלוג מכירים היטב את עדו פלוק, שביים את הסרט הישראלי ״אף פעם לא מאוחר מדי״, שגייס כספים באמצעות פייסבוק והאינטרנט, רגע לפני שקיקסטארטר נוסד ומיסד את העניין הזה, ורגע לפני שכולם התחילו לעשות סרטים עצמאים, בלי תקציב, ללא קרנות. ״אף פעם לא מאוחר מדי״ זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל פרייבורג בשוויץ. ובגלל שזה עולם קטן ובזכות העובדה שפלוק הוא גיסי, עקבתם אחר הפקת ״אף פעם לא מאוחר מדי״ שלב אחרי שלב, פרי עטו ומצלמתו של פלוק כאן בבלוג. הפעם, אין מה לעשות, כשמדובר בהפקה אמריקאית עם כוכבים וחוזים, הגיס מתל אביב צריך לחכות בסבלנות לידיעה ב״וראייטי״ לפני שהוא יכול לפרסם אותה אצלו.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “שני ישראליים על ״הכרטיס״, סרט אמריקאי-עצמאי חדש”

  1. עמית איצקר 24 יולי 2014 ב - 14:21 קישור ישיר

    חדשות נהדרות. דן סטיבנס היה מעולה במיני סדרה הבריטית "קו היופי" ששודרה גם בישראל


השאירו תגובה