16 ספטמבר 2014 | 14:42 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

״הגננת״ ו״הרחק מהיעדרו״ ברשימת 50 הסרטים המועמדים לפרסי האקדמיה האירופאית

Screen Shot 2014-09-16 at 2.39.39 PM

במסיבת עיתונאים שקיימה הבמאית אניישקה הולנד, יושבת ראש האקדמיה האירופית לקולנוע, פורסמה רשימת חמישים הסרטים שיתחרו השנה על פרסי האקדמיה האירופית. בין הסרטים נמצאים גם ״הרחק מהיעדרו״ של קרן ידעיה ו״הגננת״ של נדב לפיד. חברי האקדמיה יבחרו עכשיו את חמשת המועמדים בכל קטגוריה מתוך הרשימה הזאת (כמה קטגוריות מקצועיות, כמו צילום ועריכה, נבחרות על ידי ועדה ומתפרסמות מראש). טקס חלוקת פרסי האקדמיה יתקיים ב-13 בדצמבר בריגה.

רשימת 50 הסרטים מכילה את מיטב הסרטים האירופאיים של השנה החולפת. מעניין לשים לב שמצבנו כצופי קולנוע בישראל, מול הרשימה הזאת, לא רע בכלל. חלק מהסרטים הופצו מסחרית (למשל ״פרנק״ שהופץ, או ״לוק״ שיופץ בשבוע הבא), חלקם הוקרנן בפסטיבל ירושלים, ולא מעט מהם יוקרנו בפסטיבל חיפה בחודש הבא (למשל ״אידה״ הפולני או ״שנת חורף״ הטורקי). זו רשימה שכדאי לעבור עליה לקראת פסטיבל חיפה, כי היא עוזרת להתמקד בסרטים הבולטים של השנה מאירופה.

הנה הרשימה המלאה.

״הרחק מהיעדרו״ מוצג בימים אלה בסינמטק תל אביב. ״הגננת״ יעלה להקרנות מסחריות בישראל בנובמבר.

 

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “״הגננת״ ו״הרחק מהיעדרו״ ברשימת 50 הסרטים המועמדים לפרסי האקדמיה האירופאית”

  1. Spartak 16 ספטמבר 2014 ב - 16:22 קישור ישיר

    די מוזר לראות ברשימה דווקא את הסרטים האלו מייצגים את ישראל… כזכור לי לרב המדינות יש וועדה ששולחת סרט אחד (שהופץ במדינה) ושאר חברי האקדמיה באירופה רשאיים להוסיף לרשימה סרטים משלהם (שלפעמים עוד לא הופצו)… אז אכן, רשימה די תמוהה (מבחינת ישראל).

  2. ענבל קידר 17 ספטמבר 2014 ב - 3:46 קישור ישיר

    ואף מילה על זה שנדב לפיד הפך שם ל"נווד" (Navad) גם בשורת הבמאי וגם בשורת התסריטאי?

  3. ענבל קידר 17 ספטמבר 2014 ב - 3:54 קישור ישיר

    אה, אני רואה שכתבת על זה בפייסבוק. עכשיו הסגרתי את עצמי פעמיים (א. שאני לא בפייסבוק ב. שאני בכל זאת מגיעה לראות אותו כשמאקו מבליטים לי אותו באזור התגובות)


השאירו תגובה