20 אוקטובר 2014 | 00:52 ~ 4 תגובות | תגובות פייסבוק

ביום חמישי: שוב סרטים בעשרה שקלים בכל רשתות הקולנוע

20141019_212943

זה בהחלט מיזם שיהיה נחמד להתרגל אליו. לא ראיתי לזה עדיין פרסום בתקשורת, אבל הרול-אפ הזה שמצולם למעלה ביס פלאנט בקניון איילון כבר מסגיר את מה שמתוכנן: ביום חמישי הקרוב, 23.10, כל הרשתות הקולנוע בישראל ימכרו כרטיסים בעשרה שקלים לכל הסרטים (לא כולל סרטי תלת מימד).

בואו נעשה קצת סדר, כי למעשה יש לנו שני ״ימי קולנוע״ שונים שאני מקווה שיהפכו למסורת. לפני חודש וחצי, ב-2 בספטמבר, התקיים יום הקולנוע הישראלי, שאורגן בחסות משרד התרבות והספורט שדאג לפרסום מאסיבי למדי. ביום ההוא בכל רשתות הקולנוע הוקרנו אך ורק סרטים ישראליים בעשרה שקלים לכרטיס. ״אפס ביחסי אנוש״, ״שושנה חלוץ מרכזי״, ״מיתה טובה״, ״גט״, ״את לי לילה״ ו״ערבים רוקדים״ היו הבסט-סלרים. בסופו של יום נספרו 120,000 כרטיסים שנמכרו לסרטים ישראלים שונים. כלומר, הכנסות של 1.2 מיליון שקל ביום עבודה אחד. יום חמישי ממוצע, שאינו בימי חופשת בית ספר, מכניס הרבה פחות מזה במחירי כרטיס מלא, כך שזה דיל מצוין לכל הצדדים, ולא סתם פילנטרופיה.

ביום חמישי הקרוב יתקיים יום הקולנוע – לא הישראלי. יוזמה של התאחדות בתי הקולנוע שתתקיים השנה זו השנה השניה. ביום הזה יוצג הרפרטואר הרגיל של בתי הקולנוע, ורק המחיר יהיה זול פי ארבעה.

בסוף השבוע האחרון שני הסרטים הכי נצפים בארץ היו ״נראה אותך שוטר״ ו״נעלמת״. אז יש להניח שאלה יהיו הסרטים הכי מבוקשים גם ביום חמישי הקרוב.

מה כדאי לכם לראות ביום הקולנוע?

״וויפלאש״.

״הדרך לגיהנום״.

״התבגרות״.

״מיתה טובה״.

״נעלמת״.

ואתם יכולים להשתמש בטבלת המבקרים שלנו כדי לסנן את סדרי העדיפויות שלכם.

אם יש לכם זמן, אתם יכולים לראות ארבעה סרטים במחיר כרטיס רגיל אחד (פלוס עמלה).

תוספת: ביום חמישי עולה הסרט הטורקי ״שנת חורף״, זוכה פרס דקל הזהב השנה, סרטו של נורי בילגה ג׳יילון (״היו זמנים באנטוליה״, ״שלושה קופים״). תקראו עליו בהרחבה כאן בסוף השבוע. אתגר למיטיבי לכת: שלוש שעות ורבע, אבל מרשימות מאוד, ובדיוק מסוג הסרטים שכדאי לטעום במחיר המבצע. בחישוב של דקות לשקלים, זה הסרט הכי משתלם.

נושאים: בשוטף

4 תגובות ל - “ביום חמישי: שוב סרטים בעשרה שקלים בכל רשתות הקולנוע”

 1. איש 20 אוקטובר 2014 ב - 1:09 קישור ישיר

  יאיר יש לי שאלה. ביום הקולנוע הישראלי, זינוק בעליה הופיע במקום הראשון בסינמה סיטי. איך זה שלפי מה שאתה כותב פה הוא אפילו לא היה בחמישיה?

  ===================

  רוה לאיש: אחפש במחשב שלי את צילומי המסך של יום הקולנוע. הסרטים הנצפים בסינמה סיטי היו ״שושנה חלוץ מרכזי״ ו״אפס ביחסי אנוש״. ״זינוק בעליה״ בהחלט היה שם גם, ומן הסתם היה אחד המוכרים הבולטים. אני לא יודע באיזה מקום בדירוג. אתה יודע?

 2. איש 20 אוקטובר 2014 ב - 14:58 קישור ישיר

  למה אתה לא עונה יאיר?

 3. יאיר הוכנר 21 אוקטובר 2014 ב - 20:12 קישור ישיר

  גם "52 ימי שלישי" היוצא להקרנים בסינמטק תל אביב יהיה חלק מיום הקולנוע וזאת הזדמנות לראות את הסרט שזכה בפרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס 2014 ובדוב הקריסטל בפסטיבל ברלין 2014 ובעוד שלל פרסים ב 10 ש"ח בלבד.


השאירו תגובה