12 פברואר 2015 | 22:32 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

בית בני ברית מתחפש הלילה לאיכילוב לסרטו החדש של עמוס גיתאי (וגם: ג׳יימס בונד)

20150212_171723

בית בני ברית מוכן לצילומי ״יומו האחרון של רבין״

אחד הבניינים הכי יפים במרכז תל אביב הוא בית בני ברית ברחוב קפלן פינת לסקוב. כבר שנים שהבניין הזה עומד נעול, נטוש ומוזנח, ובכל יום שאני חולף לידו אני מקווה לראות שמישהו בא לגאול אותו, לשפץ ולשקם אותו ולעשות איתו משהו מעניין שיקים אותו לחיים. כל יום אני חרד לגלות שמא בלילה איזשהו יזם קנה את הבניין והחליט להרוס אותו כדי לבנות שם גורד שחקים. אני ממש מקווה שמישהו בעיריית תל אביב ידאג לשמר את המבנה הזה.

היום, לראשונה מזה שנים, הסומק חזר לרגע קט ללחייו של הבניין, כשהוא הפך לסט צילומים. בית בני ברית התחפש היום לחדר המיון של בית חולים איכילוב, לצורך צילומי סרטו החדש של עמוס גיתאי, ״יומו האחרון של רבין״. גיתאי מצלם סרט עלילתי המתרחש ב-4 בנובמבר 1995, ועוקב אחר האירועים סביב רצח רבין. לפני כמה ימים התחילו הצילומים בככר רבין (שאז נקראה עדיין ככר מלכי ישראל), והיום הם המשיכו להסתובב בשכונה שלנו, וצילמו את ההגעה של רכב ראש הממשלה לחדר המיון באיכילוב. מוטל׳ה שפיגלר מגלם את רבין בסרט, שמן הסתם יוקרן בארץ בסביבות יום השנה העשרים לרצח. אם ניסיון העבר תקף, אפשר להמר שהבכורה העולמית של הסרט תתקיים בסוף אוגוסט בפסטיבל ונציה.

את הסרט מצלם הצלם הצרפתי אריק גוטייה, מי שצילם את סרטיו הראשונים של ארנו דפלשן ואת סרטיו האחרונים של אלן רנה. בין לבין הוא צילם גם את ״עד קצה העולם״ של שון פן (שבדיוק הזכרתי את הצילום שלו בביקורת שלי על ״הולכת רחוק״) ואת ״אלוהה״ של קמרון קרואו, שאתמול העלינו את הטריילר הראשון שלו. זו הפעם השניה שגוטייה מצלם סרט בישראל: ב-2010 הוא צילם בארץ את ״מיראל״, סרטו של ג׳וליאן שנאבל.

רגע לפני צילומי הלילה, בכניסה לבניין עמדו מפיקי הסרט, מיכאל תפוח ושוקי פרידמן, עם מנכ״ל קרן רבינוביץ׳, גיורא עיני, התומכת בסרט. גיתאי הסתובב מאחור, מחכה לשמוע שהסט מוכן לצילום. המצלמה כבר היתה מוכנה על גלגלים בכניסה, לראת תנועה ארוכה פנימה דרך דלת הכניסה. מכונית השרד עומדת בפינה, ושוטרים ברחוב מוכנים לקבל את הסימן לחסום את התנועה בכביש. חלפתי שם בדרך הביתה, והמשכתי הלאה.

בית בני ברית מבפנים, מאופר כמו חדר המיון באיכילוב

בית בני ברית מבפנים, מאופר כמו חדר המיון באיכילוב

 

==================

וככה נראה הסט של סרט הג׳יימס בונד החדש:

==================

וזה מה שקורה עכשיו בבתי הקולנוע:

Screen Shot 2015-02-11 at 10.44.48 PM Screen Shot 2015-02-11 at 10.45.09 PM Screen Shot 2015-02-11 at 10.45.25 PM

שלושה סרטים שלא ראיתי. מימין: מותחן אמריקאי עם ג׳ניפר לופז; באמצע, רימייק אמריקאי לסרט בלגי שכבר זכה לרימייק הולנדי, שנראה כמו פלגיאט לבילי וויילדר; משמאל, סרט ארגנטינאי.

נושאים: בשוטף

3 תגובות ל - “בית בני ברית מתחפש הלילה לאיכילוב לסרטו החדש של עמוס גיתאי (וגם: ג׳יימס בונד)”

 1. איתן 13 פברואר 2015 ב - 13:42 קישור ישיר

  רגע, לא הבנתי, מוטל'ה שפיגלר מגלם את התפקיד הראשי בסרט כי…יש לו דמיון חיצוני מסוים לדמות שהוא מגלם?

  יש לי הרבה כבוד לשפיגלר בענייני כדורגל (אני גדלתי בתקופת "נתניה ועוד 15", שזה משפט שהוא המציא, ציטוט שכל עיתונאי ספורט מצטט עד היום בוריאציות שונות), אבל כשחקן קולנוע? לא יותר פשוט או נכון להביא שחקן קולנוע ולאפר אותו כדי שיראה כמו הדמות (או מאז שג'וליאנו מר נרצח, אין לגיתאי עוד שחקנים בארסנל?)

  יש לי הרבה בעיות עם גיתאי, אבל אני לא ממהר לפסול את סרטיו. "אנה ערביה" היה נסיון קולנועי מעניין בעיניי (כסרט הוא לא עבד. כתרגיל קולנועי הוא דווקא נחמד). את "כיפור" אהבתי. את "קדוש" שנאתי. "אזור חופשי" היה תמוה בעיניי. אבל תמיד דרך העבודה של גיתאי היא בעיקר סימן שאלה גדול בעיניי. לא מצליח להיכנס לתוך הראש שלו. כאן, על פניו, סימן השאלה גדול במיוחד.

 2. שוקי 13 פברואר 2015 ב - 15:04 קישור ישיר

  הי יאיר חשוב לציין ששפיגלר לא מגלם את רבין הוא רק הכפיל של רבין. בשני סצינות.
  תודה ושבת שלום
  שוקי פרידמן


השאירו תגובה