10 נובמבר 2015 | 23:44 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

סוכן מכירות: כמה ראו את ״ספקטר״ בארץ בסוף השבוע? ומה הסרטים הישראליים שנקנו בהוליווד?

״ספקטר״. הרגע המדויק בסרט שבו הוא הולך לעזאזל

״ספקטר״. הרגע המדויק בסרט שבו הוא הולך לעזאזל

כמה אנשים ראו את ״ספקטר״ בסוף השבוע הראשון בישראל? על פי הערכות של אנשי הפצה ישראליים המספר עומד על 83,000 כרטיסים, מה שהופך אותו לסרט עם הפתיחה השנייה הכי חזקה השנה בארץ (״מהיר ועצבני 7״, שיהיה ככל הנראה הסרט הכי קופתי בישראל לשנת 2015, שבר שיאים באפריל ומכר 150,000 כרטיסים בסוף שבוע אחד). הפתיחה הישראלית של ״ספקטר״ כמעט זהה לפתיחה של ״סקייפול״, שיצא בדיוק השבוע לפני שלוש שנים. ״סקייפול״ הגיע בסופו של דבר ל-430,000 כרטיסים. הנתון הסופי של ״ספקטר״, ביחס ל״סקייפול״, יהיה עדות לדעת הקהל על הסרט: האם הם התלהבו ממנו והמליצו עליו לחברים ואולי הלכו לצפות בו שוב, או האם הם התאכזבו ואז הפתיחה החזקה תלך ותדעך? בעלי בתי הקולנוע לא מתרגשים מהביקורות המסויגות ולא צופים שהביקוש לסרט ידעך בקרוב. בטבלאות שיבוצי הסרטים לבתי הקולנוע בשבוע הבא, שהופצו היום למערכות התקשורת, ״ספקטר״ מאכלס לפחות שלושה אולמות בכל מולטיפלקס, עם הקרנות בכל שעה עגולה.

זו הביקורת שלנו על ״ספקטר״, שמסונכרנת עם הלך הרוח הביקורתי שטוען ש״ספקטר״ מתחיל מצוין, ואז הולך ודועך למשך 150 דקותיו. בפודקאסט השבועי שלי ברדיו הקצה, שהוקלט היום, הוספתי להתעמק בסרט ולפרט את מעלותיו ואז את מגרעותיו, כולל קטעים מהפסקול המפתיע לטובה של תומס ניומן. האזינו או הורידו כאן

ועוד:

=====================

בהוליווד יינעל מחר שוק הסרטים האמריקאי (AFM), אליו באים מפיצים מכל העולם כדי לקנות סרטים גמורים או בשלבי הפקה ראשונים. השוק מייצר לא מעט כותרות בעיתונות הבידור האמריקאית: כמו למשל הדיווחים על הביוגרפיה הקולנועית על איימי וויינהאוס בכיכובה של נומי ראפאס, או דרמת מלחמת העולם השנייה שאליזבת בנקס עומדת לביים, או קומדיה רומנטית חדשה עם שרה ג׳סיקה פרקר.

ויש בשוק גם נוכחות ישראלית, של מפיקים המציגים את סרטיהם בפני מפיצים, וגם של מפיצים. ומשם יצאו אתמול שתי ידיעות.

הראשונה היא ש״המילים הטובות״ של שמי זרחין נמכר להפצה אמריקאית על ידי חברת סטרנד (שהפיצה באחרונה את ״בננות״ ואת ״ערבים רוקדים״), שמתככנת להפיץ את הסרט בצפון אמריקה באפריל. חברת סטרנד גם קנתה לפני כשבוע את ״חתונה מנייר״ של ניצן גלעדי להפצה בארצות הברית.

השנייה היא ש״פרינסס שואו״, הסרט התיעודי של עידו הר על פרויקט היו-טיוב של קותימן והגיבורים הלא צפויים שיצאו ממנו, נמכר לחברת מגנוליה ביחד עם חברת פרטיסיפנט (חברת ההפקה וההפצה של ג׳ף בזוס ודיאן וויינרמן, המתמחה בסרטים העוסקים בזכויות אדם. הם תמכו, למשל, בסרטו האחרון של סטיבן ספילברג).

==================

מה הולך לקרות ברשתות הקולנוע ביום שלישי הקרוב? שני סרטים ישראליים חדשים, ״ציפורי חול״ ו״חתונה מנייר״, שובצו להקרנות טרום בכורה בכל בתי הקולנוע של רשתות יס פלאנט וסינמה סיטי. בדרך כלל משבצים טרום בכורות לסופי השבוע, לבדוק היענות של קהל וליצור באז מפה לאוזן, וכאן טרום הבכורות מתקיימות ביום שלישי. אולי בשיתוף עם שלישי בשלייקס, כדי לבדוק היענות של פנסיונרים לשני הסרטים האלה? אנחנו מנסים לברר.

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “סוכן מכירות: כמה ראו את ״ספקטר״ בארץ בסוף השבוע? ומה הסרטים הישראליים שנקנו בהוליווד?”

  1. Shai 11 נובמבר 2015 ב - 0:40 קישור ישיר

    הסרט הכי קופתי בישראל לשנת 2017?-ממתי הפכת לחוזה עתידות?


השאירו תגובה