24 ינואר 2016 | 08:22 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

״מכונת הכסף״ זכה בפרס גילדת המפיקים ובלבל מחדש את כל המירוץ לאוסקר

ריאן גוסלינג וסטיב קארל ב״מכונת הכסף״

ריאן גוסלינג וסטיב קארל ב״מכונת הכסף״

את השבועיים האחרונים במירוץ לאוסקר בילינו במצב של תיקו ובלבול. גם ״האיש שנולד מחדש״ וגם ״ספוטלייט״ עשו סימנים וקולות שהם הסרט המוביל במירוץ. הראשון זכה בגלובוס הזהב, השני זכה בפרס בחירת המבקרים. לראשון יש הכי הרבה מועמדויות לאוסקר, אבל אין לו מועמדות לפרס גידלת השחקנים; השני מצטיין אצל השחקנים, אבל אין לו מועמדות על בימוי בבאפט״א. כל אלה סימנים שאיתם היה קשה להכריע מי מהם, אם בכלל, מיועד לזכייה באוסקר. וכמו שקורה, שניים רבים והשלישי חומק ביניהם וחוטף את הפרס.

פרסי גילדת המפיקים (PGA) הפכו בשנים האחרונות לחזאי אוסקר מצוינים. בשנה שעברה, למשל, ה-PGA זיהה נכון את הזכייה באוסקר של ״בירדמן״, אחרי ש״התבגרות״ הסתמן כמועמד המוביל אחרי זכיות בגלובוס הזהב, בפרסי בחירת המבקרים ובבאפט״א. הם גם נתנו את הפרס ל״ארגו״, שהפך למועמד מוביל לזכייה רק אחר כך. אחת הסיבות לכך היא העובדה שגילדת המפיקים הוא הגוף היחיד שמשתמש בדיוק באותה שיטת הצבעה כמו האוסקרים (הצבעה מתועדפת).

לכן, כשהבוקר זכה ״מכונת הכסף״ בפרס גילדת המפיקים, אפשר לזרוק לפח את כל התחזיות עד כה ולהתחיל את המירוץ לאוסקר מחדש. ״מכונת הכסף״, סרטו של אנדי מקיי על ההתרסקות הכלכלית של אמריקה ב-2008, הוא כרגע המועמד המוביל לזכות באוסקר. ״האיש שנולד מחדש״ ו״ספוטלייט״ עשויים בהחלט להפסיד. בפעם האחרונה שסרט שזכה ב-PGA לא זכה באוסקר זה היה לפני עשר שנים, ב-2006.

״מכונת הכסף״ – בהפקת בראד פיט (וגם ארנון מילצ׳ן, השותפות שעשתה גם את ״12 שנות עבדות״ לפני שנתיים) – יעלה להקרנות מסחריות בישראל בסוף השבוע הקרוב.

אלה הזוכים בפרסי גילדת הבמאים הבוקר:

סרט: ״מכונת הכסף״.

סרט אנימציה: ״הקול בראש״

סרט תיעודי: ״איימי״

סדרת טלוויזיה (דרמה): ״משחקי הכס״

סדרת טלוויזיה (קומדיה): ״טרנספרנט״

סדרת טלוויזיה (דוקומנטרית): ״הג׳ינקס״

מיני סדרה: ״פארגו״

סדרה דיגיטלית: ״Comedians in Cars Getting Coffee״

 

נושאים: בשוטף

תגובה אחת ל - “״מכונת הכסף״ זכה בפרס גילדת המפיקים ובלבל מחדש את כל המירוץ לאוסקר”

  1. אבי 24 ינואר 2016 ב - 14:43 קישור ישיר

    מסכן לאונרדו


השאירו תגובה