21 אוקטובר 2009 | 09:37 ~ תגובה אחת | תגובות פייסבוק

מבט מהגיהנום

את טקס האוסקרים ינהל השנה צוות חדש לחלוטין. נשיא האקדמיה הטרי, טום שראק, שזה יהיה האוסקר הראשון שלו, הודיע אמש שהוא בחר בביל מקאניק ובאדם שנקמן להיות מפיקי הטקס שיתקיים ב-7 במרץ 2010. בחירה מעניינת שממשיכה את הקו של שנה שעברה: במאי עם התמחות במיוזיקלס, ומפיק. בשנה שעברה זה היה ביל קונדון ("נערות החלומות") ולורנס מארק. מקאניק היה יו"ר אולפני פוקס והאיש שאישר את ההפקות של "טיטאניק" ו"מועדון קרב", בשנים האחרונות הוא מפיק עצמאי שסרטו האחרון היה "קורליין", שבוודאי יהיה מועמד לאוסקר השנה בקטגוריית סרט האנימציה. שנקמן הוא רקדן שהפך לכוריאוגרף (הוא היה הכוריאוגרף של "לילות בוגי" ושל פרק המיוזיקל של "באפי", למשל) שהפך לבמאי. ואני נורא מחבב את סרטיו, שיש בהם טאץ' עליז וניחוח של מיוזיקל גם כשהסרט עצמו אינו מוזיקלי. הוא חתום על "מארגנת החתונות" ו"היירספריי". אין ספק שעם קונדון בשנה שעברה ועם שנקמן השנה האוסקרים מחפשים להיות המסיבה הכי גיי-פרנדלי של הוליווד. כמו כן, נודע שהמפיקים כבר פנו ליו ג'קמן כדי שיחזור להנחות את הטקס גם השנה. הטקס שהנחה ג'קמן בשנה שעברה הניב עליה ברייטינג לאוסקרים והביא לג'קמן פרס אמי על עבודתו. אבל מסתמן שג'קמן עומד לענות בשלילה. אחד מבלוגי הקולנוע הציע הצעה נפלאה בעיניי למנחים: טינה פיי וסטיבן מרטין, שהבריקו באוסקרים האחרונים כשהגישו את פרס התסריט יחד. רעיון מעולה שנוכחותו של שנקמן עשויה להפוך למציאות: מרטין כיכב ב"מפרקים את הבית" וב"12 במחיר אחד 2 " ששנקמן ביים, וב"אבודים בניו יורק" ששנקמן כיראגרף.


============


בג.ג לא סופרים את אליס סיבולד, שספרה "העצמות המקסימות" יצא בעברית. לעיבוד של פיטר ג'קסון לסרט הם יקראו בעברית "מבט מגן עדן". הוא ייצא בארץ ב-28.1.2010.


דב אלפון, שהיה מו"ל כש"העצמות המקסימות" יצא, ביאר לי בטוויטר שהספר "העצמות המקסימות" – שהיה הצלחה ענקית ברוב העולם, נכשל לחלוטין בארץ. "תאוריה אחת היתה שזה נוצרי מדי",הוא כותב. "תאוריה שנייה היתה שהשם הבריח את הקוראים, אם כי זה השם ב-58 מדינות". נו, אז אני מניח שהבריחה של ג.ג מהשם המקורי אולי הגיונית לשיטתם. (אותי זה מצחיק ששם של ספר, שהוא בבירור פראפרזה על ציטוט מפורסם מאוד מהתנ"ך, מצליח בכל העולם, חוץ מאשר במדינה שיודעת לקרוא את התנ"ך בשפת המקור).


למרבה המזל, לסרט של ספייק ג'ונז על פי ספרו של מוריס סנדק הם משאירים את השם המתורגם של הספר, "ארץ יצורי הפרא". חצי נחמה. הסרט הזה ייצא בארץ ב-10.12.2009.


===========


אם כבר השקעתם מאה שקלים בסרט מסע ישראלי עצמאי-אלטרנטיבי-אמביאנטי-אמנותי חדש, אתם מוזמנים להשקיע עכשיו כסף בהפצתו של סרט תיעודי אמריקאי אקטיביסטי. חבורת פעלולני האקטיביזם התאגידי, "יס מן", פנו לציבור לעזור להם לממן את הפצת הסרט התיעודי שלהם, "יס מן נגד העולם". הסרט כבר צולם, גמור, מוקרן ומסתובב בפסטיבלים, אבל התגובות אליו כה חיוביות שעותקים נוספים ממנו מוזמנים להקרנה בערים נוספות באמריקה, וליס-מנים אין כסף להדפיס עותקים חדשים. עלות כל פרינט: 1200 דולר. הם מציעים שם מספר מסלולים לתרומה/השקעה, כשהמעניין שבהם הוא שכל אחד מתומכיהם יקנה לעצמו עותק ב-1200 דולר ואז ישאיל (או, למעשה, ישכיר) אותו ליס-מנים להקרנה. נשמע דיל טוב.


נקודה למחשבה ישראלית: הסרט הנ"ל היה אמור להיות מוקרן בפסטיבל ירושלים האחרון, אלא שצמד היס-מנים החליט להוציא אותו מהפסטיבל כתמיכתם בחרם התרבותי על ישראל. כך שאם אתם רוצים להחזיר להם, ולעשות להם פעלול יס מני משלכם, אתם יכולים לקנות עותק של הסרט שלהם, ואז לא להשאיל להם אותו בחזרה. להשאיר אותו אצלכם. ואולי לתרום אותו להקרנות חינם בסינמטק ירושלים. פיצוי על יולי.


והנה הפעלול האחרון של היס-מנים, משלשום, בו הם מתחזים לראשי איגוד המסחר האמריקאיים ומנהלים מסיבת עיתונאים פיקטיבית, לחרדתו של נשיא האיגוד האמיתי שנכנס באמצע.


==============


זה מה שארי פולמן החמיץ: פלוריאן הנקל פון דונרסמרק, הבמאי הגרמני שזכה באוסקר הזר על "חיים של אחרים", סוף סוף מצא את הסרט הבא לביים, ואת סרטו האמריקאי הראשון. הוא יביים את "The Tourist", סרט שאנג'לינה ג'ולי מטפחת כבר תקופה, רימיק למותחן הצרפתי "אנתוני זימר". פון דונרסמרק מקבל את הסרט ארוז, כתוב ומלוהק. ככה זה: אתה עושה סרט יחודי במולדתך ואז נכנס למטחנת הבשר של הוליווד. מצד שני, אולי ייצא מזה משהו יוצא דופן וחכם. מי יודע.


==============


לארס פון טרייר מתראיין ל"Vulture" באמצעות סקייפ ומבקר את הביקורות על "אנטי-כרייסט". לא יודע. ראיון נחמד ומשעשע. קליל אפילו. אבל אני לא מאמין כל כך לפון-טרייר ולאופן שבו הוא מציג את סרטו. מה שכן, העובדה שהוא ראה ב"אנטי-כרייסט" המשך לסרטי האימה היפניים, בסגנון "הצלצול", מרתקת בעיניי.


ועוד ראיון של פון-טרייר, מוצלח ומשוחרר יותר. "אנטי-כרייסט" עולה בסוף השבוע באמריקה.

נושאים: מאבק היוצרים

תגובה אחת ל - “מבט מהגיהנום”

  1. סטיבי 21 אוקטובר 2009 ב - 13:35 קישור ישיר

    אני מקווה (בקושי) שהרימייק ל"אנתוני זימר" לפחות ישדרג את התסריט…


השאירו תגובה