30 ספטמבר 2018 | 07:07 ~ 0 תגובות | תגובות פייסבוק

פסטיבל חיפה 2018: “תל אביב על האש” הוא הזוכה הגדול (רשימת הזוכים המלאה)

“תל אביב על האש”. זכה בוונציה, זכה בחיפה, בדרך לטוקיו

טקס חלוקת הפרסים של פסטיבל חיפה התקיים אמש (הפסטיבל עצמו ממשיך עד מחר). אלה הסרטים שזכו בפסטיבל (כמו כן חולקו פרסים לכל מיני אירועי פיצ’ינג, שאת תוצאותיהם תוכלו לקרוא כאן):

פרס הסרט העלילתי הישראלי:

תל אביב על האש“. בימוי: סאמח זועבי. מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, ברנרד מישו, מילנה פוילו, זיל סקוטו, פטריק קינה.

סרטו השני של סאמח זועבי כבר קטף את פרס השחקן במסגאת “אוריזונטי” בפסטיבל טנציה, וממשיך הלאה לפסטיבל טוקיו. סרטו הקודם של זועבי הוא “איש ללא סלולרי” מ-2011. הסרט האיסלנדי “אשה במלחמה” הזכיר לי קצת את “איש ללא סלולרי” ותמצאו אותו כזוכה ציון לשבח בתחרות הבינלאומית.

מפיק הסרט הוא אמיר הראל (“ללכת על המים”), אחיו של אסף הראל, שמועמד לראשות עיריית תל אביב. עכשיו תבחרו האם “תל אביב על האש” תהיה הכותרת שלכם למקרה שהראל ייבחר או יפסיד בבחירות.

פרס סרט ביכורים עלילתי:

בלי דם“. בימוי: יוסף אלדרור, הפקה: לירן עצמור.

הכותרת כאן היא: ג’ו אלדרור עשה סרט!

פרס התסריט:

תל אביב על האש“. תסריט מאת סאמח זועבי.

פרס השחקן:

נוה צור, “פרא אציל

נוה צור גם זכה לפני כחודש בפרס אופיר על תפקידו בסרט הזה.

פרס השחקנית: 

לליב סיון, “טרילוגיה על אהבה: עירום

פרס העריכה:

ירון שני, “טרילוגיה על אהבה: עירום

פרס הצילום:

דניאל מילר, “עץ תאנה

מילר גם זכה בפרס אופיר על הצילום של “עץ תאנה”.

חברת בלאקשיפ של סער יוגב ונעמי לבארי, שהפיקה שניים מהסרטים בתחרות בחיפה (“עירום” ו”עץ תאנה”) זכתה במענק בסך של 90,000 יורו, עי BCL Finance Group – עבור סרט עתידי.

פרס לסרט התיעודי הישראלי:

ארמי אוף לאברז בארץ הקודש‘”, בימוי: אסף גלאי. הפקה: נעמה פיריץ

ציון לשבח לסרט תיעודי: מוייסרים“, בימוי והפקה: דלית קימור

חבר השופטים לתחרות העלילתית והתיעודיתגולי שלז (יו”ר השופטים), פיליפ לה גיי, סלוואה נקארה, ירון שרף, גורדי רדיו.

סרט אנימציה קצר:

כיצד ומדוע התפוגג יהושוע“. בימוי: משה בן אברהם.

ציון לשבח לסרט אנימציה: חלומות על מקום אחר“. בימוי: נעמה שוחט, ביס בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

פרס לסרט סטודנטים קצר:

אאוט“. בימוי: אלון סהר, אוניברסיטת תל אביב.

פרס לסרט סטודנטים תיעודי קצר:

מלכה מלכה“. בימוי: מאיה יבין, ביס בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

סרט עצמאי קצר:

ביקור בית“. בימוי: יותם כסלו, אייל צדיק. הפקה: אייל צדיק.

השופטים לתחרויות הסרטים הקצרים: שוקי פרידמן, מרצין מלאטינסקיאופק שמר.

פרס כרמל לסרט בינלאומי:

נשים מתות מהלכות“, בימוי: הגר בןאשר. הפקה: קלרה לוי, לורנה הילטשר, מייקל מגוויי (ארהב, 2018)

ציון לשבח: ״אישה במלחמה״. בימוי: בנדיקט ארלינגסון. הפקה: מריאן סלוט, בנדיקט ארלינגטון, קארין לבלאן. (איסלנד/ צרפת/ אוקראינה 2018).

חבר השופטים לתחרות כרמל: עמית ברויאר, אנסלמה דלאוליו, אמנון זלאייט.

פרס בין יהדות לישראליות“: 

המתרגם“. במאי: מרטין סוליק. הפקה: מרטין סולק, רודולף בירמן, ברונו וגנר. (סלובקיה/צכיה 2018).

ציון לשבח: לסדרת סרטים העברים“. יוצר הסדרה: יאיר קדר

חבר השופטים לתחרות “בין יהדות לישראליות”: הלן שומן, לואיס גוטמן, ריקי שלח.

פרס עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני:

הבת שלי“. בימוי: לאורה ביספורי. הפקה: מרתה דונצלי, גרגוריו פאונסה, מאוריציו טוטי, אלסנדרו אוסאי, מייקל ובר, ויולה פוגן, דן וקסלר. (איטליה/גרמניה/שוויץ, 2018)

ציון לשבח: ההכרזה“. בימוי: מהמוט פאזיל גושקון. הפקה: הליל קארדאש (טורקיה/בולגריה )2018

חבר השופטים לתחרות עוגן הזהב: לטיסיה אאידו, קלאודיה לוין, אסף קורמן.

פרס תא המבקרים האירופאי פדאורה“:

המטען“. במאי: אוגניין גלאבוניץ‘. הפקה: דראגה יובוביץ‘, סטפן איוואנציץ‘, אוגניין גלאבוניץ‘, סופי ארבס (סרביה/קרואטיה/ איראן/קטאר 2018).

פרס פדאורה על הישג אמנותי יוצא דופן מוענק לשחקן נוה צור, “פרא אציל”

נושאים: בשוטף

השאירו תגובה