27 נובמבר 2006 | 10:28 ~ 3 תגובות | תגובות פייסבוק

The Herem, Part Deux

ב-25 במאי השנה, אתמול לפני חצי שנה, קיבלו מבקרי הקולנוע מכתב במייל שהגיע מהתאחדות ענף הקולנוע והמכריז על פתיחתו של חרם המפיצים נגד מבקרי הקולנוע. מאז, רוב המפיצים כבר מיסמסו את החרם. ונותרה רק חברת תיאטראות ישראל, ושלוש חברות ההפצה הסמוכות לשולחנה – פורום פילם, סרטי שפירא וא.ד מטלון – שממשיכות להחרים. מה שמוכיח, לדעתי, את טענתי המקורית ש"התאחדות ענף הקולנוע" היא בעצם גוף העובד בשירותה של חברת תיאטראות ישראל ולא משרת את האינטרסים האמיתיים של ענף הקולנוע כולו. בשבוע שעבר שלחתי מייל לדני כפרי, מנכ"ל התאחדות ענף הקולנוע, בו ביקשתי מעט מידע לרגל סיכום הביניים של החרם. זה המכתב ששלחתי:

ביום ראשון ימלאו חצי שנה למכתב ששלחת למבקרי הקולנוע המכריז על החרמת המבקרים מהקרנות מוקדמות של המפיצים עד שלא יסכימו המבקרים לדחות את פרסום ביקורתם ליום ראשון שאחרי סוף השבוע.
חצי שנה אחרי, הייתי שמח לקבל איזשהו סיכום ביניים למטרות סיכום ביניים עיתונאי שאני מתעתד לקיים סביב סוגיית החרם:
– האם בחצי השנה האחרונה נרשמה עלייה במכירת הכרטיסים מול החצי השנה המקבילה אשתקד? ואם היתה עלייה, האם היא מיוחסת להצלחת החרם?
– מה היו הסרטים הקופתיים ביותר השנה בארץ? האם יש התאמה בין הסרטים המצליחים ביותר ובין הסרטים שהמבקרים הוחרמו מהם?
– כעת רק רשת תיאטראות ישראל ממשיכה את החרם, בעוד שאר המפיצים ובעלי בתי קולנוע כבר ירדו ממנו. האם התאחדות ענף הקולנוע מייצגת כעת רק את רשת תיאטראות ישראל?
– האם מתנהלים מגעים כלשהם בין התאחדות ענף הקולנוע ובין תא מבקרי הקולנוע בניסיון לגשר ולהביא לסיומו של החרם? האם יש נכונות מצד ההתאחדות לקיים מגעים כאלה?

תשובה מעולם לא הגיעה.

נושאים: מפיצים

3 תגובות ל - “The Herem, Part Deux”

 1. היפנית 27 נובמבר 2006 ב - 14:50 קישור ישיר

  אני לא באה להגן עליו, אבל אולי הוא עוד ישיב?

 2. סקרן 27 נובמבר 2006 ב - 18:59 קישור ישיר

  1. פורום פילם אינה נסמכת על שולחנה של תיאטרות ישראל, היא תיאטראות ישראל.
  2. למרות השם הענפי שלה, התאחדות ענף הקולנוע מייצגת את האינטרסים של בעלי בתי הקולנוע והמפיצים ולא את ענף הקולנוע.
  3. תמיכה ההתאחדות בענף הקולנוע נעשית באמצעות קרן נפרדת וול"חרם" אין קשר לפעילות הזו.
  4. העובדה שיונטייד קינג, גלובוס וסרטי לב אינם מחרימים את המבקרים מעידה שאין זה חרם מוסדי אלא פעילות עצמאית של פרטים שונים שבהכרח הם מייצגים וגם אמורים לייצג את עצמם.
  5. אם היית רוצה תשובה אמיתית לשאולות שביכול מטרידות אותך אזי היית פונה למי שמחרים אותך ולא מתאמץ לקנטר פקיד במכתב טרולי מובהק למרות, שכך או כך ובכל מקרה, המכתב היה מוצא דרכו אל מקומו הטבעי בפח.
  6. גם אם החרם לא הועיל (ומן הסתם הוא לא ממש הועיל) במובן של השפעה על כמות הצופים, הרי שצריך להודות שהמחרימים עשו עיסקה לא רעה כשהם חסכו את העלויות המיותרות שבהקרנה מיוחדת למבקרים.

 3. חן חן 27 נובמבר 2006 ב - 19:05 קישור ישיר

  הם לא חסכו שום דבר
  הם עדיין עושים הקרנות המוניות
  אבל עשרים איש פחות באים אליהם
  זה ההבדל


השאירו תגובה