14 פברואר 2009 | 17:30 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

מהארכיון: ארי פולמן ואורי סיון, לפני 12 שנה

אני מתכונן למפגש שלנו עם ארי פולמן מחר ב-14:00 כאן ופתאום מציף אותי גל פלאשבק עצום, כשנזכרתי שכבר פגשתי את פולמן בעבר. זה היה ב-1996, רגע לפני ש"קלרה הקדושה" יצא. הייתי מוקסם מהסרט. "ככה!", חשבתי לעצמי, "ככה אני רוצה שסרטים ישראליים ייראו! זה הדור שאני רוצה שישתלט על הקולנוע הישראלי." אם אני זוכר נכון, עבדתי אז כעורך התרבות של "זמן תל אביב". בחדר לידי עבדה דבורית שרגל, שהיתה העורכת השותפה של העיתון. כמה חודשים לפני כן החלפתי את חגי לוי, שהיה מבקר הקולנוע של העיתון ועזב ל"העיר". גל אוחובסקי, שערך את "תרבות מעריב", ביקש ממני לראיין את צמד הבמאים האלמוני של "קלרה הקדושה".


אני קורא את הכתבה שיצאה מהראיון הזה ודי מופתע. קודם כל, כי פעם כתבתי נורא באגרסיביות. נדמה לי שזה קצת עבר לי. אבל אני גם זוכר למה: גם כי הייתי צעיר וטיפש, כמובן. אבל גם כי הרגשתי שהקולנוע הישראלי בסטגנציה והייתי נחוש להשתמש בכתביי כדי נער אותו ולפנות מקום לדור הצעיר, פיזית לדחוף את כולם הצידה ולשים אותם במרכז – רציתי את הקולנוע של הדור "שלי" (אלה שלמדו במקביל אלי, או שסיימו כמה שנים לפניי). רציתי דם חדש. רציתי שכל טקסט שלי יהיה מניפסט של "הלאה הישן! קדימה החדש!". היום, כשהדור הזה הוא כבר קובע את הטון, אני כמובן סלחן יותר לדור הקודם, ובוודאי (לפעמים) מוקיר לו תודה. אבל אז? זה היה מבחינתי מלחמת קיום.מצאתי את הראיון ההוא בבוידעם וסרקתי. הפלאשבק הזה משעשע למדי.פורסם ב"תרבות מעריב", 20.9.1996 (לחצו להגדיל):ואל תשכחו: מחר ב-14:00 ארי פולמן יהיה כאן ב"סינמסקופ" כדי לענות לשאלות שלכם. התחילו להצטבר לא מעט שאלות לא רעות בדף האירוח. אתם יכולים להוסיף עוד, או להצטרף לאירוע בזמן שהוא קורה ולהשתתף בדיון שמתעורר.נושאים: ארכיון

8 תגובות ל - “מהארכיון: ארי פולמן ואורי סיון, לפני 12 שנה”

 1. Ferry pour la Grece 28 ינואר 2011 ב - 0:46 קישור ישיר

  Thanks dude. It has been cool hearing

 2. enchères 4 פברואר 2011 ב - 2:26 קישור ישיר

  Resources such as the one you mentioned here will be extremely useful to myself! I will publish a hyperlink to this page on my personal blog. I am positive my site site visitors will find that fairly useful.

 3. cheapest web hosting 4 פברואר 2011 ב - 2:40 קישור ישיר

  I admire the useful facts you provide inside your content. I'll bookmark your blog and have my kids check up right here normally. I am very positive they'll learn lots of new stuff right here than anybody else!

 4. Best Mortgage Deals 4 פברואר 2011 ב - 2:46 קישור ישיר

  Took me time to read all the comments, but I seriously enjoyed the post. It proved to be Really helpful to me and I am sure to all the commenters here It's always great when you can not only be informed, but also entertained I'm sure you had fun writing this write-up.

 5. employment lawyers 4 פברואר 2011 ב - 3:17 קישור ישיר

  Ive been meaning to read this and just never acquired a chance. Its an issue that Im incredibly interested in, I just started reading and Im glad I did. Youre a fantastic blogger, one of the finest that Ive seen. This blog absolutely has some information on topic that I just wasnt aware of. Thanks for bringing this stuff to light.

 6. justhost web hosting 4 פברואר 2011 ב - 3:30 קישור ישיר

  I think youve produced some genuinely interesting points. Not too many people would really think about this the way you just did. Im actually impressed that theres so much about this topic thats been uncovered and you did it so nicely, with so substantially class. Good one you, man! Genuinely excellent things here.

 7. biciclete copii 4 פברואר 2011 ב - 4:26 קישור ישיר

  I admire the valuable facts you offer inside your content. I will bookmark your blog and have my youngsters check up right here normally. I'm fairly positive they will learn lots of new things right here than anyone else!

 8. make money online 4 פברואר 2011 ב - 5:57 קישור ישיר

  Thank you for an additional wonderful write-up. Where else could anybody get that kind of data in such a perfect way of writing? I've a presentation subsequent week, and I'm around the look for this kind of details.


השאירו תגובה