29 ינואר 2007 | 10:57 ~ 31 תגובות | תגובות פייסבוק

מיס סאנשיין הולכת וגדלה

ושוב, חן חן קם הכי מוקדם ועידכן בבשורה המרכזית של היום: "מיס סאנשיין הקטנה" זכה הלילה בפרס האנסמבל של גילדת השחקנים, אותה גילדה שהיתה היחידה שניבאה בשנה שעברה את זכייתו של "התרסקות" באוסקר. תקדים "התרסקות" רלוונטי לעניין, כי במאיי "מיס סאנשיין" לא מועמדים לאוסקר על הבימוי, כך שפרס גילדת הבמאים – שהיה עד לפני שנים ספורות מדד הניבוי החזק ביותר בדרך אל האוסקר – לא יהיה רלוונטי השנה. וכן, נכון לבוקר זה, 27 ימים לפני האוסקרים, "מיס סאנשיין הקטנה" מסתמן כזוכה בפרס הסרט.
שאר פרסי המשחק שחולקו הלילה: הלן מירן ("המלכה") ופורסט וויטאקר ("המלך האחרון של סקוטלנד") בשחקנים ראשיים. אדי מרפי וג'ניפר האדסון (שניהם על "נערות החלומות") בשחקני משנה. פתאום ארבעת הקטגוריות האלה נראות מאוד צפויות וסטטיות, מה שאומר שחייבת להיות בהן לפחות הפתעה אחת. האמנם שלושה שחקנים שחורים יזכו באוסקר בשנה אחת? אני עדיין חושב שלאלן ארקין (שחקן משנה, "מיס סאנשיין הקטנה") ולפיטר אוטול (שחקן ראשי, "ונוס") יש אפשרות להפתיע ב-25 בפברואר. נבואות סופיות, בעוד חודש.

=============

רוצים לראות את ניקול קידמן מתרסקת לתוך עמוד חשמל? קטע הוידיאו הזה, ויה TMZ.com, מתעד צילומי סצינה באחת הלילות בשבוע שעבר לסרט האימה "פלישה" , הגרסה של אוליבר הירשביגל ("הנפילה") ל"פלישת חוטפי הגופות" (למעשה, מדובר בצילום מחדש של סוף הסרט). קידמן נמצאת במכונית שעל המשאית. המשאית עושה את הנהיגה הממשית, עליה נמצאת המצלמה, וקידמן רק צריכה לעשות כאילו היא נוהגת. אבל המשאית לוקחת סיבוב לא מוצלח ומרסקת את המכונית של קידמן ישר לתוך עמוד חשמל. זה לא היה מתוכנן. קידמן יצאה מהעסק קצת רועדת, והיא נראית בסוף הקטע צועדת בכוחות עצמה ונטולת פציעות, אבל עם קטע וידיאו די מרשים של אחורי הקלעים ושל תעלול קולנועי שלא יצא כמתוכנן (ועד כאן פינתנו "קטעי הווידיאו המוטרפים בעולם").
עדכון לטוקבקיסטים ניג'סים עם הפרעה נפשית וחוסר יכולת לשלוט על סוגרי פיהם: אייטם הווידיאו הנ"ל, שמצידי יהיה מפוברק ממחר ועד הודעה חדשה, הוא המשך לכותרות שפורסמו כמה ימים קודם לכן. הכותרות, שנראו ברחבי האינטרנט, היו מבחינתי עניין ידוע: "ניקולד קידמן נפצעה קל על סט סרטה החדש". האייטם הזה לבדו לא מעניין אותי. מה שעניין אותי כעבור יומיים שלושה היתה התוספת: "ועכשיו הווידיאו". "לא תאונה!" טוען הטוקבקיסט מנוול הפה. מצוין, וואטאבר. הוא כנראה יודע כל. ועדיין זכינו לקטע וידיאו מרשים מאחורי הקלעים. אבל אני כן יודע את זה: לא שמים כוכבת קולנוע באוטו שמתנגש בעמוד חשמל, גם אם זה מתוכנן. אין חברת ביטוח ביקום שתאפשר את זה. זו הסיבה שאלוהים ברא אנשי פעלולים. אבל תנו למגיבים ליהנות מעצמם, בשביל זה אנחנו כאן.

========

זה כנראה היה שבוע די מקולל להיות בו על אתרי צילום. סט-דרסר שעבד בסרטו החדש של דאג ליימן, "ג'אמפר", נהרג בסוף השבוע. הדרסר היה עסוק בפירוקה של תפאורת הסרט באולפן בקנדה, אחרי שצוות הצילום כבר עבר לצילומי לוקיישן ביפן. תוך כדי פירוק הסט קרס גוש של חול קפוא מהתקרה ומחץ את איש התפאורה והרג אותו במקום.

=========

זה נראה לי די הלם כשאנשים מתים בזמן הפקת סרט. גם אם מותם כלל לא קשור לסרט עצמו. הרי הקולנוע הוא מדיום של העמדת פנים ושל אל-מוות, ואיכשהו טרגדיה בזמן הצילומים נראית כמעט כמו שבירת החוקים. כאילו שמוות של אנשי קולנוע יכול לקרות רק בין הפקות, ולא בזמן ההפקה עצמה. חשבתי על זה אמש, ביציאה מהקרנת העיתונים של "גיבורי הדגל". הסרט, שעוסק בחיילים שלחמו ומתו על האי איוו-ג'ימה, לא מוקדש לזכרם של הנופלים. הוא מוקדש לפיליס ולבאמי. פיליס היא פיליס האפמן, המלהקת הקבועה של איסטווד ב-24 השנים האחרונות. באמי הוא הנרי באמסטד, מעצב התפאורות הקשיש שעבד עם איסטווד מאז "בלתי נסלח" (והספיק להיות גם מעצב הסטים ב"ורטיגו" של היצ'קוק). שניהם מתו בהפרש של חודשיים זה מזו, בזמן שאיסטווד היה עסוק בצילומי "מכתבים מאיוו ג'ימה" ובעריכת "גיבורי הדגל" – שני הסרטים האחרונים שהאפמן ליהקה ובאמסטד עיצב.

נושאים: אוסקר 2006, הספד

31 תגובות ל - “מיס סאנשיין הולכת וגדלה”

 1. עידן 29 ינואר 2007 ב - 11:47 קישור ישיר

  נדמה לי שהתאונה המפורסמת ביותר שאירעה על סט צילומים היא מותו של ויק מורו(אבא של ג'ניפר ג'ייסון לי) בצילומי האפיזודה של ג'ון לנדיס עבור הסרט אזור הדמדומים.

  רוה לעידן: וברנדון לי על הסט של "העורב", מקרה מוות מצמרר שמתאים גם לייחוס המשפחתי וגם לעלילה הכמעט נבואית של הסרט. אכן, מקרי מוות על סטים הם נחלתם העיקרית של אנשי פעלולים ואסיסטנטים למיניהם של תאורנים וגריפים, אנשים שצריכים לקפוץ, לטפס גבוה או להתעסק בחשמל. אין הרבה מקרי מוות של שחקנים עצמם, שלא לדבר על השחקן הראשי של הסרט.

 2. ניר 29 ינואר 2007 ב - 12:41 קישור ישיר

  לגבי הסרטון של ניקול – מה זה הוילון הזה שמחזיקים מולה למשך כמה שניות באמצע הסרטון?

 3. עדן 29 ינואר 2007 ב - 13:08 קישור ישיר

  אמנם לאור אפשרות הזכייה של "בבל" זכייה של "מיס סאנשיין" היא לא כזאת נוראה אבל עדיין מדובר בסרט חביב וזהו שאם יזכה ייזכר לצד סרטים כמו "שיקגו" ו"נפלאות התבונה" (המהדרין מוסיפים "אמריקן ביוטי")כחור שחור בתולדות האוסקרים.

 4. VAN ERIK 29 ינואר 2007 ב - 13:35 קישור ישיר

  ואיך גיבורי הדגל טוב/ רע דומה לטוראי ראיין (ראיתי 2 דקות מהסרט זה נראה לי קצת…)

 5. צפריר 29 ינואר 2007 ב - 13:42 קישור ישיר

  שמע, המלחמה אותה מלחמה, ספילברג אותו ספילברג…

  כמה דרכים כבר יש לצלם נחתים שיוצאים מהמים לתוך אש תופת?

 6. חתום למחיקה 29 ינואר 2007 ב - 14:05 קישור ישיר

  נראה לך באמת ש"ההתרסקות" היא תעלולל לא מתוכנן??? תבדוק טוב. האדם הראשון שנכנס לפריים אחרי "ההתרסקות", ניגש אליה באדישות מקצועית מנומנמת שמעידה שהכל הלך על-פי התכנון המוקדם.
  בכלל אפשר להניח שאם היה כאן משהו לא מתוכנן וניקול קדמן אכן היתה בפנים חשופה לסכנה, האווירה מסביב היתה הרבה יותר היסטרית.

 7. רון 29 ינואר 2007 ב - 14:17 קישור ישיר

  המשך מעללי מיטל דוהן ב"העשב של השכן". בפרק ששודר אתמול, מיטל המגלמת את הרבנית יעל, מתגלה כניפומנית לא קטנה וחלות סקס בסצנה קצרה אך משעשעת במסעדה, מול החתיך ששיחק את הבחור הגוסס מאיידס ב"מלאכים באמריקה". מקווה שהדמות של מיטל תתפתח בפרקים הבאים לכיוונים יותר מפתיעים. חוץ מזה, "העשב של השכן" מתגלה כממתק הטלווזיוני של העונה.

 8. סטיבי (לא בבית) 29 ינואר 2007 ב - 14:56 קישור ישיר

  מישהו בבקשה מוכן להסביר לי למה "ערכות העיתונות" בהקרנות האלה מתורגמות רע כל כך מאנגלית? הרי המקור כתוב בשפה פשוטה, ולתרגם Native American ל"יליד ארה"ב" זו טעות בוטה שאין דרך טובה להסביר אותה, שלא לדבר על טעות בוטה בהקשר של הסרט.
  אם הם צריכים מישהו שבאמת יודע אנגלית לג'וב הזה, אני תמיד מחפשת 🙂

 9. אורון 29 ינואר 2007 ב - 14:57 קישור ישיר

  לצפריר-
  תשאל את טרנטינו…
  הוא עובד עכשיו על סרט מלחמת העולם השנייה משלו, שייקרא Inglorious Bastards, וייצא ב-2008.
  העלילה שלו די מסקרנת. פרטים:
  http://www.imdb.com/title/tt0361748/

  אבל אני בעצם עדיין עסוק בכסיסת ציפורניים, בציפייה ל-GrindHouse……

 10. יוני 29 ינואר 2007 ב - 15:24 קישור ישיר

  לעדן "אמריקן ביוטי" חור שחור בתולדות האוסקרים???????????? על מה אתה מדבר?????? סרט מצויין אחד מאהובים עלי בכל הזמנים!!!!!

  ובנוסף לדעתי חוץ מ"מכתבים מאיוו ג'ימה" אין סרט יותר ראוי לאוסקר מ"מיס סאנשיין הקטנה" סרט מעולה והתסריט מעולה הטוב של השנה!!!!

 11. יוני 29 ינואר 2007 ב - 15:26 קישור ישיר

  ויאיר מה חשבת על גיבורי הדגל??????

 12. HEY YOU 29 ינואר 2007 ב - 16:39 קישור ישיר

  אורון-
  צ'ק דיס אאוט:
  http://grindhousemovie.net

  אנג'וי!

 13. חן חן 29 ינואר 2007 ב - 19:10 קישור ישיר

  הכל טוב ויפה, אבל למה "התעורר הכי מוקדם"? אתה הרי יודע שאני, לצערי, לא ישן בלילות כבר כמה שנים טובות. ניסוח מדויק יותר, בקיצור, – "חן חן נשאר ער כל הלילה ועידכן את התוצאות".

 14. גיא אורבניאק 29 ינואר 2007 ב - 19:33 קישור ישיר

  אמריקאן ביוטי הוא חור שחור בעיני מי שאינם מבינים דבר וחצי דבר בקולנוע
  ו"גיבורי הדגל " הוא סרט טוב מאוד ,אני לא מבין למה כולם התעלמו ממנו,הוא בטח טוב יותר מ"בבל" ומ"השתולים".

 15. איתן 29 ינואר 2007 ב - 19:56 קישור ישיר

  וקצת באיחור, אבל: בטקס פרסי הגויה (האוסקר הספרדי), "לחזור" זכה ב-5 פרסים: הסרט הטוב ביותר, במאי (אלמודובר), שחקנית (פנלופה קרוז), שחקנית משנה (כרמן מאורה), ומוזיקה (אלברטו איגלסיאס). "המבוך של פאן" לקח 7 פרסים: תסריט, שחקנית-תגלית (פרס לשחקנית שמופיעה על המסך פעם ראשונה. מדובר בילדה צעירה שנראית בת 12-13), צילום, סאונד, איפור, אפקטים מיוחדים ועריכה.

 16. יוני 29 ינואר 2007 ב - 21:04 קישור ישיר

  גיא אורבניאק אתה צודק בכל מילה!!!! בקשר לאמריקן ביוטי

 17. ערן 29 ינואר 2007 ב - 23:13 קישור ישיר

  יאיר,
  מזמן לא הגבתי כאן, אבל אני נכנס לאתר לפחות פעמיים ביום, כל יום, וקורא הכל. תענוג!
  בכל מקרה, NRG כנראה כל כך התלהבו מהזכיה בראזיסקופ שהם פשוט מתחננים לזכות בו שוב. הם פרסמו עכשיו כתבה על הסרט הבא של מ. נייט שאמלאן ופשוט לא להאמין כמה טעויות מטומטמות הם הצליחו לדחוס לקטע קצר אחד.

  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/536/873.html

  יותר מצחיק מבוראט. טוב, כמעט…

 18. אורון 30 ינואר 2007 ב - 0:17 קישור ישיר

  שתי תודות:-
  לערן:
  הכתבה על שיימאלאן ב-NRG הייתה קורעת! אני באמת לא יודע מה הצחיק אותי יותר – המקומות הלא צפויים שבהם נתקלתי ב-ה' הידיעה ("הפרויקט הקומיקס"), העובדה שגורמים הוליוודיים צ-פ-ו בתסריט (הם עמדו והסתכלו על ערימת הדפים?), או החייזרים בסרט ה"כפר"(???). אולי באמת הגיע הזמן להגיד שסיגורני וויבר היא לא חייזרית! היא רק קצת מוזרה, זה הכל.

  ל-HEY YOU:
  THANK YOU!
  ביליתי פרק זמן לא מבוטל באתר המושקע של GrindHouse, ונהניתי מכל רגע!
  למרות שבעצם אני אמור לקלל אותך – כי עכשיו אני עוד יותר לא יכול לחכות…!

 19. נונין 30 ינואר 2007 ב - 9:55 קישור ישיר

  אותי משעשע בכתבה בנרג' עניין התסריט שקיבל סטירה (או אולי היה זה הבמאי? המשפט מנוסח מאוד מבלבל).

 20. דן ברזל 30 ינואר 2007 ב - 19:21 קישור ישיר

  עוד מוות על הסט מהשנים האחרונות – במהלך הצילומים של "xXx" בפראג אחד הפעלולנים שריחף עם מצנח נסחף עם הרוח והתנגש בבניין. גרתי בפראג בזמנו, וזכור לי שההפקה לקחה שבוע חופש כדי להתאושש. לאחר מכן חזרו לעבוד.

 21. הפינגווין 30 ינואר 2007 ב - 21:05 קישור ישיר

  אם מיס סאנשיין הקטנה יזכה באוסקר, הוא ישבור שתי סטטיסטיקות: קודם כל, הוא יהיה לסרט הרביעי בהיסטוריה והשני בלבד מזה 75 שנה (יחד עם הנהג של מיס דייזי) שיזכה באוסקר לסרט הטוב ביותר ללא מועמדות על בימוי. בנוסף, הוא יהיה לזוכה הראשון מאז אנשים פשוטים (1980) שלא מועמד על עריכה.

  עצם העובדה שזה נראה כל כך אפשרי, מעידה על השינוי באופיו של האוסקר בשנים האחרונות.

  רוה לפינגווין: מצד שני, הסטטיסטיקה תוכיח בזכייה זו שכל סרט שהמילה "מיס" מופיעה בשמו והוא מועמד לאוסקר גם זוכה.

 22. סטיבי 30 ינואר 2007 ב - 21:37 קישור ישיר

  סיגורני וויבר לא מוזרה.

 23. סטיבי 30 ינואר 2007 ב - 21:43 קישור ישיר

  אה, ובנוגע לסטירה, לפי הניסוח הרשום זה היה התסריט החדש שקיבל אותה (אם מישהו רוצה אני אצייר לו עץ תחבירי בשביל להסביר במדויק), בעקבות העובדה שהתבקש לגשת ולשכתב את הבמאי (אם מישהו רוצה אני אצייר לו סוגריים וחצים ואפרט על מנת להסביר למה "אותו" יכול להתייחס רק לבמאי ולא לתסריט).

  אליליי, זה באמת מצחיק.

 24. לוקו 30 ינואר 2007 ב - 21:53 קישור ישיר

  הבוציונר רווה טוען שאני "מנוול פה" והכל בגלל שהוא כרגיל ועם הבטחון העצמי הרעוע שלו מסרב להודות בטעות מקצועית.

  ולהשכלתך המקצועית ולתיקון הניסיון הפאטתי שלך להמשיך ולהוכיח את צדקתך.

  1. יש מצלמה בשטח. למה היא עומדת ומצלמת דווקא שם??

  והניסיון שלך להישמע סרקסטי בעניין חברת ביטוח, אז חוכומולוג גדול,

  2. אתה בטוח שאתה רואה את ניקול קדמן בתמונה????

  3. ואם אתה משוכנע שמי שמתחזה להיות ניקול קדמן היא אכן ניקול קדמן, אתה לא רואה שיש קאט בשוט שלאחריו קופצת פיסת בד שמסתירה לך את ההתרחשות?

  4. הופיעה קודם ידיעה באינטרנט?? מה אתה אומר הופיעה ידיעה באינטרנט.

 25. ליאור 30 ינואר 2007 ב - 23:04 קישור ישיר

  עם כל הכבוד, ויש כבוד, אני כבר מחכה שתיגמר עונת הפרסים כדי שיחזרו לדבר בבלוג הזה על קולנוע. כל הטקסים האלה והטטיסטיקות המתישות האלה (אם סרט זכה בפרסי גילדת האיפור ב-26.5 השנים האחרונות זה אומר שיש לו סיכוי של 18.4 אחוזים לזכות כל שנה שנייה) כבר נמאסו לגמרי.

 26. סטיבי 31 ינואר 2007 ב - 9:32 קישור ישיר

  הנה משהו על קולנוע:
  עוד מישהו כבר התחיל לדאוג כמוני לגבי החדש של וונג קאר ווי?
  זה באנגלית (עם תסריטאי נוסף), זה באמריקה, זה בלי כריסטופר דויל, וזה עם נורה ג'ונס ועם ג'וד לו (אם כי יש עוד קאסט מרשים). אמור לצאת בקאן אבל כמובן צילומי ההשלמות נמשכים להם.
  http://farm1.static.flickr.com/131/374038591_2a3f58b582_o.jpg
  כנראה אני פשוט לא אוהבת שינויים 🙂

 27. הפינגווין 31 ינואר 2007 ב - 11:13 קישור ישיר

  סטיבי, אני בעיקר מרחם על מי שיצטרך לתרגם את שם הסרט (My Blueberry Nights) לעברית. "הלילות הכחולים שלי" זה הכי קרוב שהצלחתי לחשוב עליו. הקאסט כולל גם את נטלי פורטמן, רייצ'ל ווייז, דיוויד סטראת'רן ואד האריס.

 28. סטיבי 31 ינואר 2007 ב - 12:18 קישור ישיר

  אני חושבת ששכחת לשקול את האופציה הברורה: "(מיי) בלוברי נייטס".
  😐

 29. עידן 31 ינואר 2007 ב - 12:30 קישור ישיר

  נראה לי שזה יהיה "הלילה הכחול מת מצחוק".

 30. עידן 31 ינואר 2007 ב - 12:42 קישור ישיר

  זכור לי סרט נוראי משנת 1990 בכיכובם של ג'ין הקמן ודן אקרוייד שנקרא באנגלית Loose Cannons ותורגם לעברית תחת השם המופלא "האחד מבריק השני מדליק".


השאירו תגובה