08 אפריל 2007 | 18:00 ~ 18 תגובות | תגובות פייסבוק

סוף שבוע אבוד

החג הזה מסרב להיגמר, אה? איזה סיוט.

==============

הערב באמריקה: פרק ראשון מתוך תשעת הפרקים האחרונים בהחלט של "הסופרנוס". קוראיי בניו יורק: אני מצפה לחוות דעת מנומקת אך נטולת ספוילרים בתגובות לפוסט זה מיד בתום השידור אצלכם, שזה בערך חמש לפנות בוקר כאן.

===============

היום היתה ההזדמנות האחרונה שלכם לראות סרטים בחינם בסינמטק בחסות בנק אחד.
אבל אם אתם רוצים לראות יצירות מופת מתולדות הקולנוע, לאן תלכו? לסינמטק? כבר שנים שתולדות הקולנוע לא זוכים שם לייצוג. רוצים להשלים חורים בקאנון של הקולנוע העולמי, או לצפות שנית ביצירות מופת? תראו מה מצאתי לכם: עמוד ה-VOD של אינדיק השתדרג באחרונה והוא מכיל כעת כבר 20 סרטים, כולם ניתנים לצפייה בסטרימינג על המחשב, או להורדה, באיכות לחלוטין לא רעה. מגרעת עיקרית: הסרטים נטולי תרגום, אבל אני מניח שזה עניין שקשור לשלב ההרצה הראשוני והניסויי של האתר.
אם אתם, כמוני, מסתדרים היטב עם אנגלית ללא תרגום, אל תחמיצו את
"נא להכיר: ג'ון דו" של פרנק קפרה
"המשפט" של אורסון וולס (על פי קפקא)
"נשים פתיות" של אריך פון שטרוהיים.
"אי סובלנות" של ד.וו גריפית.

גם את מיטב הקולנוע הגזעני והפשיסטי של טרום מלחמת העולם השנייה תמצאו שם:
"לידתה של אומה" של גריפית
"הניבלונגן" של פריץ לאנג
"מטרופוליס" של לאנג
והכי חשוב ומופלא ודי נדיר: "אולימפיה" של לני ריפשטאל (חלק א'). (הו, אני מחכה לכתב האינטרנט הסנסציוניסט שימצא את הלינק הזה ויעלה ידיעה ב"ידיעות" או ב"מעריב": סרטים נאציים באתר אינטרנט ישראלי!)

ואם אתם בקיאים בשפות זרות, הנה כמה מטעמים חיוניים:

"אורדט", אחד הסרטים הגדולים בתבל, של דרייר (שהשפיע רבות על אינגמר ברגמן ואנדריי טרקובסקי).
"ל'אוונטורה" של אנטוניוני
"פאתר פאנצ'לאי" של סטייאז'יט ריי
"סיפור טוקיו" של אוזו
ודאבל פיצ'ר מצוין של אנרי ז'ורז' קלוזו: "בנות השטן" ו"מחיר הפחד".

ויש שם גם סרטים שאני עוד לא ראיתי: של הווארד יוז, לאנג, דרייר ופייטרו ג'רמי.

אבישי, אחראי ה-VOD באינדיק ואחד המגיבים הקבועים (לשעבר?) כאן, מעדכן: "לצערי לא יהיה תרגום לסרטים הזרים בשלב הראשוני מסיבות טכניות, אנו מקווים שנוכל להוסיף אפשרות לכתוביות בעתיד. בשלב זה אנו פועלים להגדיל את המאגר, ישנם עוד עשרות סרטים שצפויים להצטרף לאתר בתקופה הקרובה.
בכל מקרה כרגע אין כוונה להפוך את השירות לשירות בתשלום אלא לנסות ליצור מבחר מעניין של סרטים פחות נגישים לכל מי שמעוניין".
תענוג. אני הוספתי למועדפים.

נושאים: כללי

18 תגובות ל - “סוף שבוע אבוד”

 1. צפריר 8 אפריל 2007 ב - 18:06 קישור ישיר

  אני לא ממש עוקב אחרי הסופרנוס מאז אמצע העונה הראשונה.

  שווה לנסות להיכנס לעניינים לסוף?

 2. Nimrod's Son 8 אפריל 2007 ב - 18:08 קישור ישיר

  גדול, תודה רבה.

 3. רון 8 אפריל 2007 ב - 19:03 קישור ישיר

  יאיר היי,
  אני מגיב בעניין טכני בשם קוראיך המרססים: אנא פנה לאיש הטכני שלך ובקש ממנו להוסיף תג שיהפוך את הפידים ל-RTL (מימין לשמאל). מי שקורא את הפידים אך ורק באתרי רסס נאלץ לקרוא אותם כשהם מוצמדים לשמאל, מה שהופך את הקריאה לבלתי אפשרית. בלוג עברי לדוגמה שמספק רסס מוצמד לימין: http://humus101.com

  תודה

 4. סתם אחד 8 אפריל 2007 ב - 19:37 קישור ישיר

  נחמד ביותר.
  ויבורכו אנשי אינדיק על היוזמה.

  קונספט דומה קיים ב"ארכיון האינטרנט" שמספק צפייה והורדה חינם של קלאסיקות קולנועיות שזכויות היוצרים שלהן עברו מן העולם:http://www.archive.org/details/feature_films

 5. איתן 8 אפריל 2007 ב - 20:02 קישור ישיר

  בזמן האחרון יש לי הרבה זמן פנוי, אז אחד הדברים שאני עושה הוא לעבור על הארכיון של "סינמסקופ". די משעשע לראות דברים מסוימים ממרחק של זמן.

  בסוף השבוע הזה עולה "דרך אדומה", שהבכורה שלו היתה בקאן של שנה שעברה (הגיע הזמן באמת. אבל זה יותר טוב מכלום). בעקבות הסרט הקצר שלה והמצוין שלה שלינקקת אליו בעבר אני מאוד מסוקרן מהסרט הארוך.

  ועוד משהו שניתקלתי בו: אני יודע שכולם עכשיו ישנים, אבל אם תעיר מישהו באקדמיה הישראלית, ככה בשקט, אולי תוכל לגשש ולספר לנו מהם השינויים (והובטחו שינויים. ברבים) המתוכננים (מתוכננים ? או שהם עדיין רדומים) בטקס האופיר הקרוב ? אני יודע שהכל צפוי ("בופור יזכה" וכו'), אבל אולי לא ? (אני בהחלט חושב ש"בופור" ראוי, אבל יש עוד כמה סרטים מעניינים "על האש")(אוף. יש יותר מדי סוגריים בהודעה הזאת)()

 6. איתן גשם כריסטופר מולטסנטי 8 אפריל 2007 ב - 20:46 קישור ישיר

  יאיר, למה לחכות לידידינו הניו יורקרים כשאפשר לקבל התייחסות מבן המקום?

  למי שלא יודע, הפרק הפותח את חלקה השני של העונה השישית והאחרונה של "הסופרנוס" כבר דלף לרשת לפני מספר ימים ו… אהה… צפיתי בו בדרך כלשהי…

  ביקשת בלי ספוילרים? קיבלת.

  (אין כאן שום דבר מהותי על העלילה עצמה, אבל מי שממש ממש סולד/ת מספוילרים מוזמן/נת להפסיק לקרוא כאן):

  בלי לגלות דבר, אני רק אגיד שהפרק נפתח עם תכסיס תסריטאי מקובל שהסדרה לא עשתה בו שימוש בעבר, והוא מתקשר למשהו שקורה בתחילת הפרק.

  אשר להמשך הפרק – בלי להיכנס לפרטים, הקצב של הפרק קצת לא אחיד (במכוון), ולא כל הדמויות המוכרות והאהובות מופיעות בו (ודמות אחת מוכרת מופיעה בו לשניות ספורות בלבד), אבל יש מספיק גם מהדמויות האחרות. כמו תמיד הפרק הסתיים באופן שבו נדמה שהעניינים נסגרו, אבל בעצם נותרו הרבה קצוות פתוחים והרבה רגשות טעונים מצד הדמויות.

  בסך הכל פרק לא רע, אם כי יחסית פחות מבריק מהרגיל, שהכיל לא מעט תובנות על הדמויות (או לפחות חלקן), וכרגיל, הסיפור פותח פתח לפיתוח מעניין לקראת ההמשך. היו כבר פרקים טובים יותר, אבל כידוע, גם פרק לא הכי מבריק של "הסופרנוס" הוא ברמה אחת מעל 90 אחוז ממה שמשודר בטלוויזיה שלנו, אז לא נותר אלא להתענג על כל רגע.

  ציון? 7.5 מתוך 10.

 7. shatzlan 8 אפריל 2007 ב - 23:09 קישור ישיר

  אחלה של רעיון מה שאינדיק עשו, אבל יש שאלה לגבי מטרופוליס אם מישהו יידע לענות לי עליה כאן: זו הגרסה עם המוזיקה המקורית, או הגרסה ה"משופצרת" משנות ה-80?

 8. עופר ליברגל 8 אפריל 2007 ב - 23:40 קישור ישיר

  רשימת הסרטים בהחלט מגרה, אניכנראה אצפה במשהו מחר.
  בנתיים, רשמים מן העבר:
  אני אוהב את "המשפט" יותר מ"האזרח קיין"
  "לאוונטורה" אחדד מן הסרטים המדהימים ביותר שראיתי.

 9. חתום למחיקה 8 אפריל 2007 ב - 23:54 קישור ישיר

  אומנם תיקנת מ"שלטון הפחד" ל"מחיר הפחד" ועדיין רק למען ההיסטוריה, הסרט הזה ידוע בארץ בשמו "שכר האימה"- בשם הזה הוא מופץ כאן. ואגב, יש לו גם גירסה צבוענית, ז"א צבעו אותו באמצעים דיגטליים. לטרוויה.

 10. איתי 9 אפריל 2007 ב - 0:56 קישור ישיר

  "שכר הפחד", לא "מחיר הפחד" ולא "שכר האימה", לפחות ככה הוא הוצג ביס וזה התרגום ההולם ביותר לשם המקורי, ו"נשות השטן" במקום "בנות השטן".

 11. חתום למחיקה 9 אפריל 2007 ב - 1:38 קישור ישיר

  יס מיי אס. הסרט הוקרן לראשונה בארץ תחת השם "שכר האימה" ובזה השם הוא הוקרן גם ב"הוט" לפני שנתיים. תחליף ספק.

 12. עמית 9 אפריל 2007 ב - 3:38 קישור ישיר

  היי יאיר.
  קוראים לי עמית.. אני בן 16.
  אני עוקב בקביעות במדורים שלך ב"פנאי פלוס", ובפוסטים המתחלפים בבלוג וחשבתי שהגיע הזמן שאני אגיב. אני מאוד מעריך את הדעה שלך, שתדע.. חח..
  הבנתי אחרי כמה פעמים שיש לנו טעם דומה.

  בקיצור, אין לתגובה הזאת הרבה עומק.
  רק רציתי לשבח וזה. יום טוב 🙂

 13. רוגל 9 אפריל 2007 ב - 5:01 קישור ישיר

  יאיר, היה שווה לחכות לתשעת הפרקים האחרונים. כשכבר חשבתי שמהשיאים שהסדרה הזאת השיגה היא יכולה רק לרדת בא הפרק הנוכחי והראה כמו גאוניות יש ליוצרים של הסופרנוס.

  במילה אחת – תענוג!

 14. צפריר 9 אפריל 2007 ב - 6:08 קישור ישיר

  רק רציתי להזכיר שאסור להוריד סדרות מהאינטרנט, ושמי שעושה את זה, כמו החבר'ה האלה, הוא איש רע.

 15. ערן 9 אפריל 2007 ב - 6:09 קישור ישיר

  ביקשת? קיבלת! ובלי ספויילרים, אל דאגה. (קראתי את תגובתו של איתן אבל אני לא חושב שצריכה להיות בעיה אם אכתוב את המתרחש בדקות הראשונות)
  הפרק התחיל חזק מאוד כשטוני מושלך למעצר ליום לאחר שהשוטרים מניחים ידם על אקדחו של טוני, אותו השליך במנוסתו מביתו של ג'וני סאק שלוש שנים קודם. למחרת מזמין אותו בובי לנפוש איתו בביתו על שפת האגם כדי להרגע מהמעצר ושאר הפרק נסוב סביב הסוגייה של האם בובי מתאים או לא לשמש כקפטן.
  המחצית הראשונה של העונה היתה לטעמי מאכזבת ומשעממת. בפרומו לפרק השני נרמז על מלחמה שהולכת ומתבשלת בין טוני ופיל ליאוטרדו. נקווה ששמונת הפרקים האחרונים שנותרו לא יאכזבו. הסיום המדמם של הפרק ששודר הערב הוא בהחלט צעד בכיוון הנכון.

 16. אייל 9 אפריל 2007 ב - 7:53 קישור ישיר

  הפרק היה אחלה, עם שתי סצינות אלימות – באמצע ובסוף – שמצמררות למדי, אם לוקחים בחשבון את ההיסטוריה של הדמויות.

  אני חשבתי שהפרק מדבר פחות על הכישורים של בובי כקפטן ויותר על הפחד מדעיכה וזקנה (!!!middle age birthday alert). סיפורים על ההורים של טוני וג'ניס מוצגים לצד שביבי מידע על מדו וAJ שפורחים (לאט) מהקן, וניקה, הילדה בת השלוש של בובי וג'ניס מבליטה עד כמה טוני מזדקן (זה, ועימות שתוצאותיו מפתיעות.) כמו כל הפרקים שבהן הדמויות יוצאות מניו-ג'רסי למקומות ירוקים ושקטים יותר, גם הפרק הזה שקט, מהורהר ומלנכולי.

  מה שהכי ריגש אותי, אם להודות על האמת, הוא שלפני הפרק שודר פרומו לסדרות החדשות, ובמרכזו קטעים קצרים מהגירסה של HBO ל"בטיפול". ואם לשפוט ממה ששודר, העיבוד האמריקאי נאמן למקור הישראלי כמו נייר קופי. יש כבוד.

 17. צפריר 9 אפריל 2007 ב - 8:19 קישור ישיר

  אכן, קשה להיכנס חזרה לסדרה אחרי הפוגה של כמה שנים.

  אולי אם הייתי יודע את ההיסטוריה של הדמות הייתי יותר מזועזע?

 18. יוני 9 אפריל 2007 ב - 11:53 קישור ישיר

  צפריר אתה יכול להביא קישור להורדה לאימיול?


השאירו תגובה