17 אפריל 2007 | 20:56 ~ 31 תגובות | תגובות פייסבוק

המנהרה בקצה האור

שווארמה שמש

לשמחתי הצלחתי לראות את "שמש" של דני בויל. בטלגרפיות: סרט טוב. לא גדול, לא גאוני, אבל בהחלט מרשים ונבון מאוד. מי שהשווה אותו ל"סיוט בקצה האופק" בתגובות, קלע בול (סרט שאני מאוד מחבב, אגב). 715 מילים נוספות בגיליון "פנאי פלוס" בשבוע הבא.

בסוף השבוע הזה יושק בארצות הברית מגזין כלכלה/עסקים חדש בשם "פורטפוליו", בהוצאת קונדה-נאסט. "הניו יורק פוסט" קורא לו "ואניטי פייר"-לייט. ניקי פינק, שבאה מאחת המשפחות העשירות באמריקה, ארסית יותר ומכנה את העיתון "פורנו למנכ"לים" (שזה בול "דה מרקר", לא?).
אבל זה לא מה שרציתי לדווח. באתר של "פורטפוליו" הושק השבוע בלוג הוליוודי חדש מאת טים סוונסון, מפליטי "פרמייר" שנסגר לפני חודש. הידיעה שלו מהיום: ההודים זועמים על ריצ'רד גיר ושורפים בובות בדמותו, כי העז לחלל את כבודה של השחקנית שילפה שטי ונישק אותה על הבמה בניו דלהי במהלך אירוע התרמה למודעות לאיידס. שטי היא אותה שחקנית שהופיעה ב"אח גדול" בבריטניה ושהערות גזעניות שהופנו כלפיה מצד שותפתה לדירה הציתו את חמתם של ההודים.
אבל גם זה לא מה שרציתי לדווח.
באייטם מלפני שלושה ימים מעדכן סוונסון שכתב העיתון המדעי NewScientist לועג ל"שמש" ולעיוותים שהסרט עושה במושגים מדעיים בסיסיים. וחוץ מזה, טוען המדען, הסרט לא מעניין והדמויות לא מעוררות הזדהות. הביקורת הזאת צורבת במיוחד כי יוצרי "שמש", בבלוג של הסרט, הצהירו שהם עבדו עם יועץ מדעי צמוד ושכל המדע שמוצג בסרט אמין לחלוטין.

ספיידרוּ

ואחרי שהעליתי את הביקורות שלי ל"ספיידרמן" 1 + 2 הגיע הזמן להתחיל להזיל ריר לקראת מספר שלוש. אתמול התקיימה הבכורה העולמית של הסרט ביפן ובסין, וראו זה פלא, יש כבר ביקורות ראשונות. והן גדושות סופרלטיבים. קבלו ציטוט, תחליטו האם אתם מאמינים לו:

Here's another fantabulous quote (keep in mind this review was translated off a Chinese website): "Spider-Man 3 must be the best visual action blockbuster ever and outdo all its predecessors. It is really rare to see a better sequel these days, right?" As far as whether or not the third film sets up a fourth installment, the first reviewer felt Spidey 3 was more of a finale than a middle chapter. They write: "Raimi has proven himself a spider god thrice over now, and really I want this film to be the last one. It ends every major plot line and doesn't leave much open, albeit it doesn't really zip things shut either, but really this is a great ending."

שודדי הזמן

אהבתם את "שודדי הקריביים: תיבה של איש מת" אבל חשבתם שהסרט ארוך מדי? מתכננים כבר על הצפייה ב"שודדי הקריביים: סוף העולם"? תכננו היטב את הזמן שלכם: הסרט, כך מדווח היום, יימשך 170 דקות. כמעט שלוש שעות.

נושאים: בקרוב

31 תגובות ל - “המנהרה בקצה האור”

 1. יוסי 17 אפריל 2007 ב - 21:43 קישור ישיר

  ראבבאאקק!!!!!
  170 דקות? כל פעם מחדש אני רואה ולא מאמין איך המגלומאניה והאגו מאנייקיות של הבמאים ההוליוודיים לא מאפשרת להם לאשפז את עצמם בשקט בפינה לאחר 100 ימי צילום מפרכים, שהוציאו להם את טיפת השפיות האחרונה והפרספקטיבה הנכונה על הסרט שלהם ולהקשיב לעורך שלהם. פעם אחת! מה כבר יקרה?
  מבטיחים שלא נגיד לכם שיש לכם קטן.
  יאללה תתבגרו כבר!

 2. יוני 17 אפריל 2007 ב - 22:00 קישור ישיר

  "שודדי הקאריביים" הראשון היה נהדר השני די מאכזב אבל סביר. אם השלישי היה דומה יותר לראשון מאשר לשני יהיה פה סרט טוב!

 3. בוביץ 17 אפריל 2007 ב - 22:48 קישור ישיר

  נו באמת מה הקטע?
  זה באמת רנאה שמאז שר הטבעות הרשו הבמאים
  לעשות סרטים ארוכים
  דווקא לפי ההגיון ההכנוסות לא אמורות לגדול הרי יהיו פחות הקרנות אם הסרט כמעט 3 שעות..
  הרי בתכלס זה אומר פחות הקרנות ביום אז מה ההתלהבות מסרטים ארוכים..

 4. assafTV 17 אפריל 2007 ב - 23:06 קישור ישיר

  ויי זמיר!

  את שודדי הקריביים הראשון לא ממש אהבתי. אפילו לא ראיתי אותו בקולנוע וחיכיתי לשידורו בטלוויזיה וגם אז ראיתי אותו בחלקים.
  את שודדי הקריבים 2 לא טרחתי לראות.

  אני מניח שזו גם דרך להתמודד עם המתחרים בקיץ הצפוף הזה. יש לי הרגשה שכל הסרטים שייצאו אחרי שודדי הקריביים 3 במהלך הקיץ יסבלו מצניחה חדה במספר הצופים. מי שבכל זאת יצליח לשרוד את 170 דקותיו של ההמשכון, לא ירצה יותר לחזור לאולמות הקולנוע ויצטנף בפינה שקטה עד בוא החורף.

 5. עופר ליברגל 17 אפריל 2007 ב - 23:08 קישור ישיר

  לא איכפת לי האורך, בתנאי שתהיה גם קצת עלילה. אם זה סתם רצף של סצנות כפיות (כמו שלמעשה היו שני הסרטים הראשונים) אין סיבה שזה היה יותר משעתיים.

 6. james newton howard 17 אפריל 2007 ב - 23:11 קישור ישיר

  נראה לי שתכנון הזמן הטוב ביותר לגבי שודדי הקריביים 3 יהיה להעביר את שמונת החודשים הבאים בחיים תקינים ונורמליים ואז, כשהמניאק הקטן ייצא בדיוידי, לקחת אותו (ובמקרה שלי גם להצטער על זה).

  ובוביץ – לא נראה לי שהאורך של הסרט השני פגע להם יותר מדי בהכנסות.

 7. דני 18 אפריל 2007 ב - 0:04 קישור ישיר

  אתה צוחק נכון?!?!
  בבקשה תגיד לי שאתה צוחק!!!!
  רק לא 170 דקות!!!!!
  רק לא זה!!!!!
  רגע, זה כולל פרסומות?
  כי עם לא אז אורך הסרט יכול להגיע ל180 דקות!

 8. Shai 18 אפריל 2007 ב - 1:10 קישור ישיר

  with commercial & trailers it would be running here at 190 minutes.And there will be no break here.that means not going to the toilet the whole 190 minutes.

  I didn't like number 2.I don't know yet if I go to the 3rd one.But I'll see.it doesn't cost me anything so I just may go.

 9. חתום למחיקה 18 אפריל 2007 ב - 1:53 קישור ישיר

  מגיבים פה התחילו להביע דעה על סרט שעוד לא נוצר. זה כבר חידוש מעניין.תמשיכו. יש לכם גם דעה על משהו שמישהו עוד לא חשב לעשות?

 10. דני 18 אפריל 2007 ב - 2:18 קישור ישיר

  190 דקות!
  לאאאאאאאאאאא.

 11. ס. בולצמן 18 אפריל 2007 ב - 2:51 קישור ישיר

  ואת הארי פוטר רוצים לקצר כדי לא להבהיל את הקהל ולחזור על הפלופ של גריינדהאוס?

 12. דני 18 אפריל 2007 ב - 5:55 קישור ישיר

  לפי דעתי זאת הייתה טיפשות מצד "יוסף סידר" ששם את "בופור" כמועמד בפסטיבל ברלין ולא בפסטיבל קאן,
  הרי אם הוא היה זוכה בפרס בפסטיבל קאן זה היה מקדם הרבה יותר את הסרט בעולם מאשר הזכייה בפסטיבל ברלין!
  לא ככה?

 13. יובל 18 אפריל 2007 ב - 7:38 קישור ישיר

  לפני יומיים ראיתי לראשונה פרק של "סטודיו 60". וכמו עם כל דבר אחר שארון סורקין כותב, נגעלתי מההתנשאות והדידקטיות של הדמויות. כמעט בכל שורה בתסריט דמות מביעה אהבה בלתי נגמרת לעצמה. אפילו כשמישהו כביכול משפיל את עצמו, הוא עושה את זה כדי להראות איזה בן-אדם טוב הוא.

  ואז ראיתי את הפארודיה הזאת מקונאן אוברייאן:
  http://www.youtube.com/watch?v=OMiGjSabTjI

  – I can't write fat jokes while people out there are starving.
  – That's right Bob, they're starving. THEY'RE STARVING FOR JOKES BOB! NOW GET OUT! YOU'RE FIRED! All of you. Out! Now! YOU'RE ALL FIRED! Except you.
  -But I'm the janitor
  -Oh yeah? Well, now you're my head writer.

 14. ברק 18 אפריל 2007 ב - 8:59 קישור ישיר

  170
  מי יודע, אולי גם אותו יפצלו לשני סרטים, כך "נזכה" לשודדי הקריבים תיבה של איש מת 2 ו- 3.
  הסרט הראשוון היה חביב ("תראו איזה קטע, ג'וני דפ מדבר כמו שיכור"). אבל לא היה טעם בסרטים האחרים, חוץ כמובן מהצדקה כלכלית.
  ההישג המרשים באמת של סרטי שודדי הקריביים, הוא שהם קרוס אובר ומאגד קהלים רבים ושונים, יותר מכל סרט אחר: גם חובבי סרטי קיץ אבל גם קהל אמנותי יותר (ג'וני דפ + בזמנו, קיבל ביקורות טובות), גם הרפתקאות, גם אימה, גם קומדיה רומנטית..) – קטנים, מבוגרים, בנים, בנות, כולם, אבל כולם, הלכו לראות את הסרט הזה.

  ספיידרמן 3 – בסין וביפן ?!
  זה כבר הרבה יותר מעניין.
  1. אין במזרח הרחוק מבקרים רציניים שאפשר להסתמך עליהם ?
  2. מדוע אירוע קולנועי בסדר גודל כזה, נפתח דווקא במזרח הרחוק ?
  3. נוסף על כך, האם אין חשש שבסין – שם אין הקפדה רצינית על זכויות יוצרים – יעתיקו את הסרט והוא ידלוף מהר יותר לאינטרנט / עותקים פיראטים ?

 15. ברווז גומי 18 אפריל 2007 ב - 9:37 קישור ישיר

  יובל, תודה על הלינק. מצחיק וכמעט מדויק. למה כמעט? כי בפארודיה הדיאלוגים יוצאים בקצב איטי להחריד. חלק מהסוד של סורקין הוא שאם תתן לדמויות שלך לדבר בקצב שיא, אולי הצופה לא יבחין שהן מדברות בקלישאות צדקניות.

 16. אורון 18 אפריל 2007 ב - 12:49 קישור ישיר

  את "שמש" אפשר לתפוס בסינמטק, בשלישי הבא (מוצאי יום העצמאות), בטרום בכורה ארצית. אני עדיין על מצב "מאוד מסוקרן".

  בעניין ספיידי3- הלוואי שאגיע למצב של ציפייה עד ההקרנה, אבל ביקורות של יפנים/סינים מתלהבים לא ממש עוזרת לי. זכורה לי במעורפל שורת ביקורת על "פפריקה", שהלכה בערך ככה:
  "האנימטורים היפנים נוגעים בירח, בעוד שעמיתיהם האמריקאים משחקים בארגז החול" (וסליחה על אי הדיוק). אזכיר שמדובר בסרט הזוי לחלוטין, אך רחוק מאוד מלהיות פורץ גבולות.

  בעניין השודדים- אני לא יכול להגיד שאני מופתע. או מאוכזב. אולי קצת מחויך: אחרי הסרט השני, התערבתי אם חבר שהשלישי יעבור את השלוש שעות. נראה אם זה תופס 🙂

 17. יוני 18 אפריל 2007 ב - 13:37 קישור ישיר

  לאורון מגנולה דארגיס מה"היו יורק טיימס" אמרה: “האנימטורים היפנים נוגעים בירח, בעוד שעמיתיהם האמריקאים משחקים בארגז החול” מגנולה דארגיס

  רוה ליוני: מאנולה.

 18. יותם. 18 אפריל 2007 ב - 16:02 קישור ישיר

  אורון, איפה יצא לך לראות את 'פפריקה'?
  הוא נשמע מעניין.

 19. א"ש 18 אפריל 2007 ב - 16:58 קישור ישיר

  בסדר אז שודדי הקריביים שלוש שעות, לפחות היה לוקח דוגמא משר הטבעות, לאיך למלא את הזמן הזה, אבל בינתיים נראה כי הדוגמא שהוא מקבל זה מטרילוגיית מטריקס:
  **ספויילר**
  הסרט הראשון עומד בפני עצמו, והשני נגמר ב"המשך יבוא" ביזיוני בשיא. ככה הם יוכלו להשתמש באפקטים (התמנון, הפירטים והספינה) וברעיונות של הסרט השני כדי להנמיך עלויות בסרט השלישי. ובגלל זה השלישי יהיה בדיוק כמו השני רק ארוך יותר.

  נ.ב. בעצם יש מצב ש"מלחמת הכוכבים" המציאו את ה"המשך יבוא" בסרט השני, בסוף של האיפריה מכה שנית, רק בלי הכתובית "המשך יבוא".

 20. א"ש 18 אפריל 2007 ב - 17:10 קישור ישיר

  האנימציה היפנית הטובה ביותר שראיתי עד עכשיו היתה בסרט THE PLACE PROMISED IN OUR EARLY DAYS. תפיסת צבע ומשחקי אור ברמה שמביישת ומשפילה כל דבר שנעשה באמריקה. אבל מבחינה עלילתית יש אולי מה ללמוד מהאמריקאים.

 21. אה.. 18 אפריל 2007 ב - 18:19 קישור ישיר

  אני חושב שהראשון שעשה את כתובית ההמשך יבוא היה בחזרה לעתיד, לא?

 22. דני 18 אפריל 2007 ב - 19:28 קישור ישיר

  גם אני חושב ש"בחזרה לעתיד" היה הראשון,
  אבל לא בטוח!…
  בכל מקרה,
  גם עם סרט נגמר בלי שרשום "המשך יבוא" זה לא אומר שהוא לא נגמר ב"המשך יבוא" אלה שהוא נגמר ב"המשך יבוא" בלי שכתוב "המשך יבוא" אבל הוא כן נגמר ב"המשך יבוא" כל עוד הסוף רומז על המשך!

  ולאורון…
  "שודדים 3" יהיה יותר משלוש שעות,
  עם מחשיבים פרסומות והספקה!

 23. דני 18 אפריל 2007 ב - 19:30 קישור ישיר

  *הפסקה*

 24. Nimrod's Son 18 אפריל 2007 ב - 19:40 קישור ישיר

  הם עד כדי כך בטוחים בהצלחה שלהם, שהם לא יקצצו אותו אחרי מה שקרה לגריינדהאוס?

 25. יוני 18 אפריל 2007 ב - 20:12 קישור ישיר

  ליאיר תודה על התיקון זה יעצור אותי מלבייש את עצמי בעתיד(:

 26. יוני 18 אפריל 2007 ב - 20:18 קישור ישיר

  דרך אגב פרומו ללוח השידורים החדש של HBO

  רוה ליוני: כולל מבט ראשון בגרסה האמריקאית ל"בטיפול".

 27. יוני 18 אפריל 2007 ב - 20:38 קישור ישיר

  יוני ליאיר: כן אני יודע (:

 28. יוד 19 אפריל 2007 ב - 0:53 קישור ישיר

  "פפריקה" של סטושי קון הוא הסרט הבא שאני ב א מ ת מחכה לו.. , לא"ש – לאנימטורים היפנים אין מה ללמוד מהאמריקאים.. בטח לא באיך לספר סיפור.. ההפך הוא הנכון.
  שודדי הקריבים? לא ראיתי לא שמעתי. (טוב, שמעתי, אבל זה רק בגלל שאי אפשר לעצום אוזניים.)

 29. אורון 19 אפריל 2007 ב - 12:05 קישור ישיר

  זה יילמד אותי לא להיכנס לפה רק פעם אחת ביום…

  יוני- תודה לך על התיקון, אבל זה לא יעצור אותי מלבייש את עצמי בעתיד… בדקתי ואתה צודק, כרגיל יצאתי דביל (מה יהיה איתי?). מדובר בציטוט מתוך הניו-יורק טיימס, אבל זה רק מוכיח שגם בארה"ב יש נטייה להגזמות קלות 😉

  יותם- "פפריקה" מסתובב בפסטיבלים מספטמבר נדמה לי, ולמרות שאני נלחם בפיראטיות (של עצמי בעיקר) הסכמתי להצעה של חבר טוב לצפות בו בביתו. אל תשאל אותי מאיפה הוא משיג את הסרטים, אבל הוא אוהב את הסטושי קון הנ"ל ולכן לא יכול היה לחכות. ומבלי להכיר ממש את עבודותיו הקודמות, נראה לי שמדובר בחתיכת גאון מטורף.

  דני- זו בדיוק הבעיה בהתערבות שלי, התנאים לוטים בערפל. לכשייצא הסרט, נראה מי מהצדדים יאלץ להתגמש בעמדותיו.
  אה, וסחתיין על תגובה 22, תגובת השנה ללא ספק! אני לא צוחק עלייך או משהו, אבל בהחלט לא יזיק לך להיעזר בסימני פיסוק 🙂

 30. free xbox live 7 דצמבר 2010 ב - 1:34 קישור ישיר

  Hiya, have you got an RSS Feed I may subscribe to?

 31. livre de poche 28 ינואר 2011 ב - 4:35 קישור ישיר

  I want to express some thanks to you just for rescuing me from this difficulty. Just after surfing around throughout the online world and seeing thoughts which are not beneficial, I was thinking my life was over. Living minus the answers to the difficulties you've solved all through this short article is a serious case, and those which could have adversely damaged my entire career if I had not encountered your website. Your own personal capability and kindness in playing with all things was tremendous. I'm not sure what I would have done if I hadn't discovered such a solution like this. I can also now relish my future. Thanks for your time very much for this reliable and result oriented help. I will not think twice to recommend your web sites to any individual who needs to have direction on this issue.


השאירו תגובה