30 מאי 2007 | 19:01 ~ 27 תגובות | תגובות פייסבוק

עכברים, קיבורגים ומפלצות קוריאניות

“רטטוי”, סרט האנימציה של פיקסאר בבימויו של בראד בירד (“משפחת סופר על”, “ענק הברזל”), יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים ב-5 ביולי. הסרט יעלה בארץ שבוע אחר כך.

אבל בפסטיבל ירושלים יש עוד 199 סרטים חוץ מסרט הפתיחה. והפסטיבל השנה, כך מסתמן, יהיה גיק-פרנדלי. רישמו לפניכם להכין כרטיסים ל”אני קיבורג אבל זה בסדר” של פארק צ’אן-ווק ול”המארח” של בונג ג’ון הו. סרט קוריאני מסקרן נוסף שיוקרן בירושלים הוא “אשה על החוף“, של הונג סאנג סו, שכל סרטיו הקודמים הוקרנו בירושלים. גם “Rocket Science” של ג’פרי בליץ (“ודייק”) יהיה שם. עכשיו רק נותר לראות האם יסכימו סרטי שפירא לתת לירושלים את “4 חודשים, 3 שבועות ויומיים”, שזכה השבוע בפסטיבל קאן.

ובשבוע הבא יפורסמו הסרטים הישראליים שיתחרו על פרס וולג’ין בירושלים. יש להניח שהסרטים הבאים, המועמדים לפרס אופיר, יהיו שם: “מתוק ומר”, דורון בנבנישטי; “ביקור התזמורת”, ערן קולירין; “נודל”, איילת מנחמי; “המקלט”, רועי הורנשטיין; “מדוזות”, אתגר קרת ושירה גפן; “החוב”, אסף ברנשטיין; “וסרמיל”, מושון סלמונה; “תהילים”, רפאל נדג’ארי; “זרים”, ארז תדמור וגיא נתיב; “ריטה, שם זמני” של מיכל בת אדם. אני מניח שיצטרפו אליהם לפחות עוד סרט אחד או שניים נוספים. אולי איתן גרין? ואם הסרטים החדשים של סרז’ אנקרי ויניב ברמן מוכנים, אולי גם הם.

אם בעבר הסרטים הכי מסקרנים הוקרנו בפסטיבלים בחיפה ובירושלים, הרי שהשנה יש לשני הפסטיבלים הוותיקים האלה בפעם הראשונה תחרות על הכותרים: “נערות הולה”, נציג יפן לאוסקרים השנה, מוקרן ממש בימים אלה בפסטיבל אשדוד; “הדרך לגוונטאנמו” של מייקל ווינטרבוטום ו”רסיסים מאבו גרייב” התיעודי יוקרנו בשבוע הבא בפסטיבל קולנוע דרום; ו”אני לא רוצה לישון לבד” של צאי מינג ליאנג יהיה סרט הנעילה בפסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי בסינמטק תל אביב בעוד שבועיים (ומעניין במיוחד: הסרט נקנה להפצה על ידי יונייטד קינג ויהיה מסקרן לראות האם אכן יופץ מסחרית אחר כך, אם כן זה יהיה סרטו הראשון של צאי, אחד הבמאים הגדולים של ימינו, שיוקרן מסחרית בישראל).

27 תגובות ל - “עכברים, קיבורגים ומפלצות קוריאניות”

 1. יותם. 30 מאי 2007 ב - 19:06 קישור ישיר

  האם העובדה ש’רטאטוי’ פותח את פסטיבל ירושלים אומרת שגם בראד בירד יתלווה ויגיע לארץ?

 2. רון 30 מאי 2007 ב - 20:08 קישור ישיר

  ומה עם הסרט של גאס ואן סאנט שהוקרן בקאן? ומה עם הסרט החדש התקופתי של במאית “אנטומיה של גיהנום”? והסרט האוסטרי השערורייתי שצולם בבית אבות והיה הסנסציה של פסטיבל קאן? אנחנו רוצים לראות את הדברים הלוהטים באמת ולא איטריות מחוממות.

 3. יוני 30 מאי 2007 ב - 20:09 קישור ישיר

  רטאטוי הוא אחד הסרטים שאני יות מחכה להם השנה!

 4. דן 30 מאי 2007 ב - 20:13 קישור ישיר

  האם פורום פילם הולכים לאסור על מבקרים כניסה לאירוע, או פשוט יחתימו 5,000 אנשים על טופס שמחייב אותם לא לדבר על הסרט עד אחרי סוף השבוע הראשון שלו בקולנוע?

  רוה לדן: אני דווקא חושב משהו אחר. בגלל ש”מכוניות” נסע בארץ כמו פורד קורטינה מפונצ’רת, לא אתפלא אם מישהו בפיקסאר הרים גבה וניסה להבין מה קרה כאן. או לחילופין, מה שיכול להיות יותר הגיוני: שהגיעה הוראה גורפת מפיקסאר להוציא את “רטטוי” להקרנות טרום בכורה בעולם (בסופו של דבר, זה הסרט היחיד לקהל הרחב השנה שאינו סרט המשך או מבהוסס על קומיקס/סדרת טלוויזיה). לא אתפלא אם בשישי-שבת שאחרי פתיחת הפסטיבל יהיו טרום בכורות ביס פלאנטים. כך שבמקרה הזה אפשר לראות באמברגו מוסר לשעת חסד קטנה אחת. אני מניח שפורום פילם בפאניקה מהסיכוי ששוב סרט ישראלי יעקוף סרט שלהם בתור הסרט הקופתי של השנה.

 5. אודי 30 מאי 2007 ב - 21:14 קישור ישיר

  שלום יאיר,
  האם ידוע לך על הסרטים התיעודיים המתחרים בתחרות וולג’ין?

  רוה לאודי: לא.

 6. רותם 30 מאי 2007 ב - 22:43 קישור ישיר

  הדרך לגוונטאנמו כבר הופץ בDVD עם תרגום לעברית בארץ על ידי חמישה כוכבים. לא יודע עד כמה הוא רלוונטי (לא שהוא עדיין לא מדהים ומהפנט), בייחוד לאור העובדה שיש למייקל וינטרבוטם חדש.
  ואם הסרט מוקרן בחמישי בפסטיבל ובשישי הוא עולה לאקרנים, אז אני די סקפטי לגבי העובדה שיהיה מבקר שיצליח להכניס לעיתון של שישי. לגבי כותבי האינטרנט גם ככה מפרסמים באותו יום ולא מוזמנים, אז אין ממש בעיה.

  רוה לרותם: שבוע אחרי. ככתוב: “רטטוי” עולה שבוע אחרי בכורתו בירושלים.

 7. הפינגווין 31 מאי 2007 ב - 1:04 קישור ישיר

  לא לגמרי קשור, אבל עדכנתי את הנבואה שלי לפרסי אופיר 2007. זה נחמד שלשם שינוי, לא צריך לחכות עד אמצע הקיץ כדי להתחיל לנחש ברצינות.

 8. סתום בלחיצה (לשעבר ח.ל) 31 מאי 2007 ב - 1:26 קישור ישיר

  לפינגווין.
  אתה משהו משהו. מה אתה מעדכן מהאוויר? מרוח הקודש? מחוש נבואי? ממה? לא חושב שיותר חכם, יעיל, פרקטי, זה פשוט להמתין ולראות את הסרטים ולהבין במה מדובר לפני שאתה רושם הימורים?

 9. הפינגווין 31 מאי 2007 ב - 1:51 קישור ישיר

  לכל מי שתוהה, כולל יקיר האתר סתום בלחיצה:

  א. רשימת 17 הסרטים הכשירים לפרסי אופיר + תגובות מפסטיבלים + תגובת הקהל והמבקרים לסרטים שכבר יצאו = סדר עדיפויות הגיוני למהמר המתחיל.
  ב. חצי מהסרטים בשורטליסט כנראה לא יצאו להקרנות מסחריות לפני חשיפת המועמדים הסופיים. אני לא גר באיזור ירושלים, כך שלצפות בכל המועמדים לוולג’ין לפני הטקס זה גם לא פרקטי וגם חתיכת טרטור בשביל משהו שנעשה בשביל הכיף.
  ג. כל הקטע בלהמר זה לא לדעת מראש מה יהיו התוצאות. אם בעוד שלושה חודשים, יתברר שההימור שלי קרוב לתוצאות האמת, הידד.

 10. סתום בלחיצה (לשעבר ח.ל) 31 מאי 2007 ב - 2:02 קישור ישיר

  לפינגווין.
  אתה יותר משהו ממשהו שאתה חשבתי שאתה משהו.
  הקרנות האקדמיה הן בת-א ולא בירושלים וכבר אפשר לראות אותם, אם אתה חבר.
  האקדמיה לא בוחרת על-פי ביקורות וברוב הזמן “נלחמת” נגדן.
  לך תראה את הסרטים קודם ואז תתחיל הימורים. כל מה שנכתב, או מפי השמועה, הכל “קאלם פאדי”. תתהיה קצת יותר רציני, זה לטובתך.

 11. הפינגווין 31 מאי 2007 ב - 2:14 קישור ישיר

  הקרנות האקדמיה הן בתל אביב. פסטיבל ירושלים, בו ניתן לראות את המועמדים לפרס וולג’ין, הוא בבאר שבע. סליחה, בירושלים.
  אני, אויה, אינני חבר אקדמיה ולו הייתי, היה אולי פגם מוסרי בכך שאנסה להמר על תוצאות ההצבעה.

  חוץ מזה, כמו שציינתי, הכיף הוא בניחוש. מי שמנסה להיות רציני איפה שאמורים להנות, פשוט מפספס.

  רוה לפינגווין: אז אם כבר, קח עצות ממי שכבר ראה חלק מהסרטים. בשחקנית משנה תעיף את דנה איבגי ושים את מיכל שטמלר מ”הסודות” ואף רשום אותה כזוכה. ומכיוון שהאקדמיה, בקסנופוביה המשונה שלה, אוסרת על בלתי-ישראלים להיות מועמדים, אתה יכול להעיף מהרשימה את המועמדויות למוזיקה של “ביקור התזמורת” ו”מדוזות”.

 12. סתום בלחיצה (לשעבר ח.ל) 31 מאי 2007 ב - 2:25 קישור ישיר

  טוב. הבנתי. אבל אני לא הייתי מתעלם כ”כ מאבי נשר. לא ראיתי אבל גונבו לאוזני שמועות. אז תנסה לרחרח עוד קצת. שיהיה לילה טוב.

 13. רני 31 מאי 2007 ב - 2:47 קישור ישיר

  אך, שמועות. אבן הפינה פורצת הדרך של המציאות הישראלית לדורותיה.

 14. יוני 31 מאי 2007 ב - 8:30 קישור ישיר

  לפינגווין ראיתי את חופשת קיץ ואני יכול להגיד לך שמכל הסרטים הישראלים שראיתי השנה הוא מהשניים המובילים{וגם בופור} אז אל תתעלם ממנו כל כך מהר.

 15. עדן 31 מאי 2007 ב - 8:49 קישור ישיר

  לסתום: לא יודע איזה שמועות אתה שמעת על “הסודות” אבל אני אהיה מופתע אם הוא יעלה לחמישה הסופיים.

 16. אבישי 31 מאי 2007 ב - 9:45 קישור ישיר

  את Cyrborg ראיתי אתמול ומדובר בסרט לא פחות ממושלם (גילוי נאות: שורות אלה נכתבו ע”י גיק). אם רק הייתי טורח להתעדכן כאן חצי שעה קודם לכן, הייתי יכול לשמור את הצפייה הראשונה למסך הגדול. נו, מילא. נתראה בירושלים.

 17. VAN ERIK 31 מאי 2007 ב - 13:10 קישור ישיר

  יאיר אולי תעלה בקורת ישנות שלך על הסרטים של פיאקסר לרגל רטטוי?

 18. יוני 31 מאי 2007 ב - 16:15 קישור ישיר

  1.איך מוסיפים אתר למועדפים בפיירפוקס.
  2.מצטרף לואן אריק

 19. יוני 31 מאי 2007 ב - 16:31 קישור ישיר

  ובנוסף פארודיה על אבודים

 20. יוסי 31 מאי 2007 ב - 17:18 קישור ישיר

  מעניין שלא הזכרתם בכלל את נודל, שמדברים עליו כעל הבטחה גדולה. ולא, אין לי קשר לאיילת מנחמי.

 21. דואל 31 מאי 2007 ב - 19:49 קישור ישיר

  יוני – סימניות, בפיירפוקס קוראים לזה סימניות.

 22. יוני 31 מאי 2007 ב - 22:50 קישור ישיר

  לדואל הדגובה שלך לא תורמת לכלום!

 23. אורי 1 1 יוני 2007 ב - 0:56 קישור ישיר

  פינגוין, אל תומר נואש – סחתיין על ההימורים. בארה”ב עושים הימורים על מועמדיות האוסקר בערך מאפריל, כשאף סרט משמעותי עוד לא יצא, וכאן חלק מהסרטים כבר יצאו, והרשימות של הסרטים המתחרים והמועמדים הראשוניים כבר נחשפו, אז למה לא להמר?

 24. הפינגווין 1 יוני 2007 ב - 13:02 קישור ישיר

  תודה אורי.
  באופן כללי, אני רק רוצה לציין שכל תגובה כאן ובאתר שלי נרשמת בזכרון ונלקחת בחשבון לקראת העדכון הבא. אני מנסה ליצור חיקוי מקומי להימורי האוסקר הפרועים מסביב לעולם (שגם בהם אני עוסק), כך שכל שביב מידע חשוב. מכיוון שאני לא בתעשייה, או חבר אקדמיה, אני מסתמך לא מעט על מי שיודע ובמיוחד על הבלוג הזה.

 25. Hot Deals UK 28 ינואר 2011 ב - 3:06 קישור ישיר

  My husband and i were absolutely thrilled that John managed to carry out his survey while using the ideas he had from your very own blog. It is now and again perplexing to just possibly be offering strategies which often men and women might have been trying to sell. And now we fully grasp we have the website owner to thank for that. Those illustrations you made, the simple site menu, the relationships you can assist to promote – it is everything remarkable, and it’s letting our son and us reckon that that issue is brilliant, and that is particularly pressing. Thanks for the whole thing!

 26. hampton bay ceiling 28 ינואר 2011 ב - 7:48 קישור ישיר

  Are all of those posts written yourself or did you hire a ghost writer?


השאירו תגובה