06 יוני 2007 | 19:11 ~ 20 תגובות | תגובות פייסבוק

לא עסק של אף אחד

משום מה אתמול קפצו מוני הכניסות באתר לשיא של כל הזמנים: 3,500 יוניקים ביום אחד. אחרי ששאפתי לחצות באפריל את קו 2500 היוניקים בממוצע ליום, מאי היה חודש חזק להפליא עם ממוצע של 2,800 יוניקים ליום, וכמעט חצי חודש בו המונים סופרים יותר מ-3,000 כניסות ביום. אני מזכיר לכם: הבלוג הזה מופעל ונכתב על ידי איש אחד. אתם מוזמנים להמשיך להיכנס, ואם אתם מחבבים, להעביר לינקים הלאה. האתר ממשיך לצמוח, וזה גורם לי להיות מרוצה.

=======

צפו הערב בפרק הראשון בסדרת התעודה "ששה ימים ביוני" (21:00, ערוץ 10) וענו על החידה: מי מקריא את שני המשפטים מיומנו של יצחק רבין? רמז: הקריינות בסדרה מבוצעת על ידי ירון לונדון. את קטעי היומן של המזכיר הצבאי של ראש הממשלה מקריא אלון אבוטבול. אז מי רבין?

========

עוד ארבעה ימים לפרק האחרון של "הסופרנוס". ראיתי אתמול את הפרק ששודר ביום ראשון. אני מסתובב במתח. (אל דאגה, לא יהיה כאן אפילו שמצוץ ספוילר, למרות שחובבי ספוילרים יכולים למצוא כל מה שקרה בשלושת הפרקים האחרונים באייטם של MSNBC, שאני אפילו לא טורח ללנקק אליו). בלילה חלמתי על הפרק האחרון בסדרה ובחלומי כל הגיבורים נרדפים ונרצחים. הם רצים למצוא מחסה ואז מסתתרים אפילו בבית שלי. ואז מתחילים לירות ולזרוק רימונים לתוך החדרים אצלי בבית. אני לוקח את הסדרה הזאת קשה מדי. יש סיכוי שביום שני לפנות בוקר, כשאצפה בפרק האחרון, אלקה בדום לב. ובמילים אחרות: היום ב-22:00 ביס, הפרק החמישי מתוך התשעה האחרונים. הפרק "לך כמו גבר", שביים טרנס ווינטר, אחד התסריטאים הקבועים בסדרה, מתמקד ברובו בסכסוך בין פולי וכריסטופר, ומתחיל את הסחרור הפרוע שייקח את הסדרה אל קצה הצוק עליו היא עומדת כרגע.

=======

התחלתי את הפוסט עם סטטיסטיקת אינטרנט, אז הנה עוד: סקר TIM על הרייטינג באינטרנט פורסם היום. לא יודע, אני לא מצליח להאמין לו. סקר אוף-ליין (בטלפון אני מניח) בין אלף איש? לא אומר לי כלום. איך זה שיו-טיוב לא נמצא בין עשרת המקומות הראשונים? ומיי-ספייס? אני מרגיש די בטוח שיש להם יותר כניסות בארץ מ"גלובס" או "דה מרקר". סקר משונה.

======

אם החמצתם את הטקסט שכתבתי ביום שישי ל"7 לילות" על הצעת החוק האידיוטית של שר התקשורת אריאל אטיאס לנקות את האינטרנט הישראלי מפורנו והימורים (טוב, כל עוד לא רוצה לצנזר בלוגים על קולנוע), אתם יכולים לקרוא גרסה מורחבת שלו כאן.

20 תגובות ל - “לא עסק של אף אחד”

 1. אורון 6 יוני 2007 ב - 19:46 קישור ישיר

  אני בטוח אצפה הערב ב"שישה ימים ביוני" (עבודה, יו נואו). למרות שזה מתנגש לי גם עם "הכוכבים יורדים מהפסים" וגם עם "חדשות ערוץ הבידור" בערוץ E!, בו אני צופה ללא הרף מאז הצהריים.

  זה נחמד לשמוע שאתה מרוצה מכך שהאתר גדל, אבל כדאי שתסור לפוסט "שובבי הקריביים", שם תמצא את הצד המכוער של ההתרחבות, ממש בתגובות האחרונות.

  (הדברים הנ"ל לא נכתבו מתוך כעס או רוע, אני סתם נעלב בקלות מדי לפעמים)

  רוה לאורון: המחשבה שילדים בני 12 שלא יודעים לאיית מצאו את האתר שלי אחרי שחיפשו "שודדי הקריביים" בגוגל מציפה אותי אושר. היום הם כותבים חחח ופחחחח, אבל תן להם חודש באתר והם יתחילו להתעניין בקולנוע צרפתי.

 2. סטיבי 6 יוני 2007 ב - 20:47 קישור ישיר

  הולכים לעשות סרט מה-thundercats??

 3. יובל 6 יוני 2007 ב - 21:03 קישור ישיר

  סטיבי, את מתכוונת עוד סרט של החתולים, כי יש ברשותי את הראשון על ההארד דיסק איפשהו והוא מצויר.
  מצד שני אני רואה שיש איזה סרט אמיתי שנגנז…

 4. אה.. 6 יוני 2007 ב - 21:52 קישור ישיר

  יאיר, למה אטיאס? לא שהוא לא תומך בזה, ולא שהוא לא שר התקשורת, אבל זו לא ההצעה שלו.
  זו ההצעה של אמנון כהן, ממך ציפיתי להכיר את http://shimshon.net/?p=48, מקור כל הבאנרים ברשת 🙂

 5. סטיבי 6 יוני 2007 ב - 22:57 קישור ישיר

  אני מדברת על סרט לא מצויר. עם סרטים מצוירים שממשיכים סדרות מצוירות אין לי בעיה (לפחות לא עקרונית, חבל לי אם הם יוצאים ממש גרועים…).
  זה לא נשמע טוב.
  בלינק: ג'אד וויניק, גם כן 🙂

  אגב, התפרסמה רשימת המועמדים הדוקומנטרים לוולג'ין.

 6. טל 7 יוני 2007 ב - 0:40 קישור ישיר

  באתי לעבודה לשבועיים בסיליקון ואלי, אני לבד ומצ'מם! אןלי יש המלצות לקולנועי חובה באזור (סן פרנסיסקו?) אולי איזה IMAX מפואר, או המלצות לסרטים טובים, משהו?

 7. סטיבי 7 יוני 2007 ב - 1:23 קישור ישיר

  טל, ברצינות? משעמם?! יש המון מה לעשות. אפילו רק בסרטים. בשביל זה המציאו את פנדנגו דוט קום. שלא לדבר על האזור הנפלא בסביבות הלינק (הבניין עצמו מסחרי לגמרי, כמובן, אבל אמרת IMAX…).

  אני מתגעגעת לסן פרנסיסקו.

  רוה לסטיבי: סן פרנסיסקו התקשרה ומסרה שזה הדדי.

 8. סתום בלחיצה (לשעבר ח.ל) 7 יוני 2007 ב - 1:35 קישור ישיר

  דומה שההתנפלות שלך על שר התקשורת די מיותרת (מן הסתם תגובה פאבלובית להיותו ש"סניק) כי עד כמה שאני הבנתי (צריך לקרוא את לשון החוק המוצע ואת זה אני משאיר לך) המדובר הוא:
  1. בהוצאת הפרונו וההימורים מרשות הרבים שזה אומר שכשאני נכנס ל"סינמסקופ" אני לא רוצה שתקפוץ לי בחורה ערומה מול הפנים רק בגלל שאתה עושה על זה כמה גרושים וכנ"ל הימורים.
  2. תיחום אתרי הפורנו וההימורים, חסימתם לכלל ופתיחתם באופן פרטני לפי דרישת לקוח ספציפי שזה אומר שבאופן עקרוני הספק לא מעביר את אתרי הפורנו וההימורים אבל אם לקוח מתקשר ומבקש אותם אזי הוא חייב לפתוח אותם.

  לא בדיוק צנזורה, לא בדיוק מניעת חופש המידע ולא בדיוק חסימת פיות ודווקא כן נשמע הגיוני וסביר למרות ש"סניקיותו של האיש שהוא ולידיעתך שר תקשרות טוב ואחד השרים היותר טובים בממשלה הזו.
  אז איך אומרים, אולי עץ אחר?

 9. אה.. 7 יוני 2007 ב - 2:40 קישור ישיר

  לסתום:
  מה שאתה מתאר הוא ממש גן עדן לדמוקרטיה ליד הצעת החוק. כדאי שגם אתה תקרא קצת לפני שאתה מגיב: הצעת החוק כוללת, לא פחות ולא יותר, חיוב כל משתמש המעוניין להכנס לאתרים המוגבלים* לחמש את מחשבו בקורא טביעות אצבע. אתה קורא נכון, חבר הכנסת מש"ס (אתה יודע מה? כן, זו התגלמות הבערות מבחינתי.) מאמין שיש צורך לחסום את מרבית האינטרנט, ומי שיהיה מעוניין לקבל את המוצר המלא – שיוציא כסף על סורק טביעות אצבע, מוצר שאני בכל שנות קיומי לא פגשתי בו פנים מול פנים.
  אם זה נשמע כמו מד"ב, זה כי זה מה שזה. הדוס הנחמד שמימיו לא השתמש באינטרנט מאמין שלמדינת ישראל יש מספיק כסף ומשאבים כדי לקבוע את רמת הסיכון של *כל* אתר בעולם.
  וגם אם, נגיד, היו לנו כמה עשרות מיליונים פנויים במיוחד בשביל זה. הצעת החוק מציינת מי יקבע את דירוג האתרים? מה פתאום. אבל תהיה בטוח שהציבור המסכן לא יחשף לתכנים מסוכנים כמו אתר "חופש" (אתאיזם?! אלוהים ישמור. הם עוד עלולים לשים לב שיש היגיון בכל הכפירה הזו) או, אם לשאול מגדי שמשון, מידע על סרטן השד.

  אבל באמת, אם הנושא היה אפילו חצי מעניין אותך, ולא היית כאן רק כדי להתנגח ביאיר, היית קורא היכן שכבר פרסמתי: http://shimshon.net/?p=48 .

 10. סתום בלחיצה (לשעבר ח.ל) 7 יוני 2007 ב - 3:25 קישור ישיר

  לאה..
  בגלל שטרחת וגם כתבת באתר שלך, אז אני אטרח לענות לך למרות שאני מזהה אותך כמסתער דווקאי ובייחוד כשהמדובר בש"ס.
  ראשיתו של חוק בהיגיון שלו ולא בטכניקת הביצוע. ההיגיון בבסיס החוק המוצע, הוא בדיוק מה שכתבתי למעלה, זו הכוונה וזו המטרה. נכון שקורה שלפעמים נכשלים בפרוצדורה של הביצוע ואז הכל מתעוות, אבל העובדה הזו לא שוללת את ההגיון הבסיסי. אי אפשר להתמודד עם היגיון בדרך של שלילת הפרוצדורה, זה פשוט שני דברים שונים לגמריי. אתה יכול להבין את זה?
  חוק, כל חוק, עובר שלוש קריאות שבהןניתן לבחון את הגיונו ואת שיטות יישומו. אז אם ה"נקניק" מש"ס טועה ביישום זה לא אומר שהוא טועה בהיגיון פשוט כי הוא לא. אתה כ"כ מקדיש מאמץ לשלילת העניין הטכני של טביעת האצבע, עד שמתוך חוסר היישום הלכאורי שתה מתאמץ להוכיח, אתה פוסל את הגיונו של תחוק. יפה. לא עולה בדעתך שאם, למשל, היית מסכים עם הגיונה של הפעולה, יכולת להציע להחליף מכשיר לטביעת אצבע בסתם סיסמא שידועה רק לספק ולמזמין השרות? אז עם כל הכבוד לך, תנסה להתמודד עם התפיסה ולא עם ה"עזרים הטכנים" ויש לה היגיון שאתה, יאיר ודומיכם הלכאורה מתקדמים, לא מסוגלים לקלוט משום שישר ובאופן אוטמטי ובלי שום קשר ובלי שום הסבר אתם קופצים עם הקלישאות שכבר נימאס להעיר עליהן וכן, גם אתם נימאסתם. ואני תוקף את יאיר משום שהוא כותב מתוך פוזה ולא מתוך מחשבה משהו שאני ממש אבל ממש מת ….

 11. עדן 7 יוני 2007 ב - 8:32 קישור ישיר

  ליאיר: מאז שסתום בלחיצה פה הוא מצדד תמיד בבעלי הכוח, בעלי הממון וחוסמי החופש. לטעמי הוא דמות צפויה מדי, לא אמינה ומרושלת תסריטאית. ממך ציפיתי ליותר…

  רוה לעדן: הוא באג במחשב שלי. ניסיתי להעיף אותו, אבל הוא תמיד איכשהו מוצא דרך לחזור. כנראה שאין לו חיים, ובמעט שיש לו, מאוד רע לו. אז אם ההקאה היומית שלו בבלוג שלי עושה לו שמח, נו – אני מניח שזו תיחשב לצדקה שלי. ואגב, הוא גם מסתובב ב"דה מרקר קפה" בתור "משבית שמחות", שם הוא כתב שהוא איש ימים מובהק. וב"רשימות" בתור "קלישאי", שם הוא סתם טרול העלבות מצוי.

 12. אה.. 7 יוני 2007 ב - 9:41 קישור ישיר

  לסתום:
  תודה רבה על המחמאה, אבל אני לא גדי שימשון. למעשה, אם היית קורא את ההודעה שלי במלואה, היית מבין זאת.
  הגזמתי בהערכתי אליך כשחשבתי שברור שהצעת החוק מעצם בסיסה היא פשוט מזעזעת. על כך אין ספק. זו דרך הביצוע שרק תורמת לנלעגות.

  יום טוב, אין לי כוונה להמשיך להגיב לטרולים.

 13. יוסי 7 יוני 2007 ב - 19:10 קישור ישיר

  אמממ… יכול להיות שסתום בלחיצה הוא בעצם יאיר?
  בכל זאת… צריך לגרום לעניין באתר ול3500 איש להיכנס אליו.

 14. עדן 7 יוני 2007 ב - 22:17 קישור ישיר

  ברגעים כאלה אני מתגעגע לעידן, הוא היה נורא נהנה מזה – התלבטתי אם ללכת ללכת היום להקרנת העיתונאים של "קללת פרח הזהב" ובסוף החלטתי ללכת להקרנת האקדמיה של "ביקור התזמורת" אך נגמרו לי הכרטיסים ונשארתי בלי כלום. באסה.

 15. אורון 7 יוני 2007 ב - 23:56 קישור ישיר

  מה שעדן אמר! (שנפתח עצומה להחזרתו של עידן?)
  אני חושש שגם בשבוע הבא, יפקוד אותי מקרה דומה עם "מדוזות". מישהו היה ויכול לספר על מה המהומה?

  (בגלל שהתגובה של יאיר להודעה הראשונה שלי כאן העלתה חיוך על פניי, כולם יצטרכו להמשיך ולסבול את נוכחותי. ייפי!)

 16. סטיבי 8 יוני 2007 ב - 8:05 קישור ישיר

  "ביקור התזמורת" היה מקסים, משוחק נהדר (במיוחד השחקנים הראשיים ששון גבאי, רונית אלקבץ וסאלח בכרי), גם מרגש וגם מצחיק מאוד, בסצינות שכביכול אמורות להיות "עוד פעם 'דג מחוץ למים' ו'הו, המבוכה בין מצרים לישראלים אבל בעצם כולנו בני אדם'", אבל לא הרגישו מוכרות ולעוסות. היה הרבה רגש אנושי אמיתי. ומוזיקה נהדרת.
  על "מדוזות" לא שמעתי הרבה מלבד דברים טובים ודברים רעים (טוב, לא ממש רעים) מפי אותו אדם… נחכה ונראה (בתקווה) 🙂

 17. ברווז גומי 8 יוני 2007 ב - 11:02 קישור ישיר

  סטיבי, מה לגבי כמות האנגלית בסרט – זו מכשלה לאוסקר או שהוא עומד בקריטריונים?

 18. אורון 8 יוני 2007 ב - 13:39 קישור ישיר

  תודה לסטיבי, שכנראה השתמשה בכוחות קסם כלשהם על מנת להיכנס. ביום רביעי (מדוזות), אני אזכור לעמוד מאחורייך בתור 🙂

 19. סטיבי 8 יוני 2007 ב - 18:43 קישור ישיר

  אין לי שמץ מושג מה הדרישות… יש הרבה אנגלית (במבטאים ישראלים קשים ומצריים קשים) ויש גם עברית וערבית (מצרית – אני מניחה), אם מחלקים לאחוזים אז מישהו יצטרך לבדוק את העניין לעומק, אבל אדם זה לא יהיה אני 🙂

  (ברדיו מתנגן לי החדש של קראודד האוס. נשמע כמו פעם, רק טיפה יותר צרוד)


השאירו תגובה