11 יולי 2007 | 16:42 ~ 8 תגובות | תגובות פייסבוק

ליה לנצח

הודעה לעיתונות שהגיעה זה עתה מיחצני פסטיבל ירושלים:

זו השנה השנייה ברציפות שגורמים מסוימים מפיצים שמועה אודות פרישתה של הגברת ליה ון ליר מניהול סינמטק ירושלים ופסטיבל הקולנוע הבינלאומי של העיר.
הנהלת סינמטק ירושלים וליה ון ליר מבקשים להכחיש בכל תוקף את השמועה. הגברת ון ליר תמשיך להוביל את המוסד ולהיות מעורבת בעשייתו היומיומית החשובה.

הבלוג מאחל לליה אריכות ימים, וניהול מוצלח וממושך של הסינמטק והפסטיבל המשובח. ובהצלחה עם רות חשין.

8 תגובות ל - “ליה לנצח”

 1. Frogel 11 יולי 2007 ב - 19:37 קישור ישיר

  יש בליאה ון-ליר (שמזכירה קצת את מאסטר יודה ממלחמת הכוכבים) משהו שמאוד מתאים לממסד הקולנועי בארץ, שרואה בעצמו סוג של אליטה. אני מאחל לה אריכות ימים, כמובן.

  רוה לפרוגל: לי היא תמיד הזכירה את אם המנזר מ”האחים בלוז” שנדמה כאילו היא נעה בריחוף כמה סנטימטרים מעל האדמה. היא בהחלט מג’סטית. אבל הרינונים על מה שקורה בין הנהלת הסינמטק ובין ראשי קרן ירושלים לא עושה טוב לפסטיבל. כבר שנה שבפסטיבלים בעולם מדברים על פסטיבל ירושלים מהסיבות הלא נכונות. ייאמר לזכותה של ליה: אם אכן קיים סכסוך או מתח בינה ובין קרן ירושלים, עושה רושם שליה לעת עתה מנצחת. כך שמעמדה איתן, ורק רכילויות כנראה כרגע סודקות אותו.

 2. האחד 11 יולי 2007 ב - 21:00 קישור ישיר

  אני לא מבין למה פתחת על זה דיון חדש,
  הרי אפילו לא בטוח שזה נכון,
  אז למה?!

 3. היפנית 11 יולי 2007 ב - 21:02 קישור ישיר

  האחד, בוא אסביר לך: מדובר בהודעה רשמית של יחצני הפסטיבל שיצאה אחה”צ. ון ליר נשארת. לא הולכת לשום מקום. ברור?

  רוה ליפנית: רגע, רגע. אכן, מדובר בהודעה רשמית של יחצני הפסטיבל. היחצנים הוציאו את ההודעה בשמה של ליה ון ליר. ליה ון ליר מצהירה: השמועות על פרישתי אינן נכונות. וכאמור, היא כנראה צודקת כי הרי השמועה הזאת מתעופפת כבר שנה וחצי והיא נטועה בעוז במקומה. אבל אני רוצה לקרוא הודעה לעיתונות מאת קרן ירושלים שאומרת אותו דבר ומכחישה את השמועות על כך כשכבר שנה וחצי מתקיים משא ומתן, שהפך למלחמת אגו איומה, להחלפתה של ון ליר בראשות הפסטיבל. כשהודעה כזאת תגיע מהקרן שכרגע משקיעה את הסכומים הגדולים ביותר לקיום הסינמטק, הפסטיבל ולשיפוץ המבנה אוכל להגיד בבטחה שמדובר בשמעות שווא זדונית שמפיצים חורשי רעתה של הגרנד-דאם של הקולנוע הישראלי.

 4. היפנית 11 יולי 2007 ב - 21:33 קישור ישיר

  סליחה מר רוה, איזה אינטרס יש לקרן להוציא הודעה דומה? מה אכפת להם? ון ליר מוציאה הודעה כי בנפשה הדבר.

  רוה ליפנית: כי מישהו מסתובב כבר חצי שנה ומספר שליה ון ליר בדרך החוצה. מאיפה באה השמועה? סתם? מקנאה? המצאה? אולי. אבל אולי יש למישהו אינטרס להוכיח שבעל הבית של הסינמטק אינו ליה ון ליר, ואיננה קרן אוסטרובסקי. מי קיים בשנה שעברה ראיונות למועמדים פוטנציאליים להחלפתה של ון ליר? בדירקטוריון של איזו קרן מתנהל ויכוח ארוך חודשים מה עושים הסינמטק? הכל דולף. יש מאבק, והוא כבר לא סמוי, והוא לא עוזר למוניטין של אף צד, והוא מתחיל להיות מביך ברמות הרכילויות שהוא מניב (ע”ע הדיווח של “וראייטי” שנראה מה יהיה איתו בסוף) בין קרן ירושלים ובין קרן ון ליר וקרן אוסטרובסקי, המייסדים. לכן עד שקרן ירושלים לא תוציא הודעה דומה על תמיכתה המוחלטת בון ליר, אפשר להשאיר כספקולציה האם הצהרתה לעיתונות של ון ליר היא עובדה או משאלת לב. וכאמור, מצידי, הפסטיבל עובד מצוין, שיישאר כמו שהוא. אבל כנסי לחדר עם כמה מבכירי התעשייה ותתחילי לשמוע סיפורים, שחלקם כבר מביכים ולא מכבדים את האנשים בראש הסינמטק, משני הצדדים. אולי זה הכל סתם רכילות וספקולציות, אבל אולי זה לא.

 5. היפנית 11 יולי 2007 ב - 21:57 קישור ישיר

  רוה: “….כי מישהו מסתובב כבר חצי שנה ומספר שליה ון ליר בדרך החוצה. מאיפה באה השמועה? סתם? מקנאה? המצאה? אולי. אבל אולי יש למישהו אינטרס להוכיח שבעל הבית של הסינמטק אינו ליה ון ליר, ואיננה קרן אוסטרובסקי….”.

  כן, בדיוק ככה. אתה בטח מכיר את המין האנושי, ואתה יודע שקשה להגיד עליו דברים טובים.
  קנאה, המצאה, ניסיון לקבוע עובדות בשטח – הכל יכול להיות. בטח שיש מאבק ירושה, ובטח שיש מספיק אנשים החומדים לעצמם את התפקיד היוקרתי וחושבים יאללה, שתלך הביתה, מספיק, כמה שנים?
  ואז, למה שלא יפיצו שמועות ורכילות מרושעת? הם לא הראשונים ולא האחרונים.
  סיטואציה אנושית, גם אם מגעילה מאוד.

 6. חןחן 12 יולי 2007 ב - 10:58 קישור ישיר

  ומה יש לך להגיד על סרטי הסטודנטים שראית בפסטיבל?

 7. יודע דבר 12 יולי 2007 ב - 16:34 קישור ישיר

  אני באמת לא יודע למה הם מזדזזים להוציא הודעה שקרית. בואו נאמר שבקרוב מאוד נופתע

 8. משהו 14 יולי 2007 ב - 17:37 קישור ישיר

  ואולי בכלל שחורי הוא לא השם המרכזי בימים אלו?


השאירו תגובה